maja 18, 2021

Kraje powoli otwierają się na turystów i można do nich swobodnie wjechać, posiadając dokument potwierdzający, że przeszliśmy cały cykl szczepień przeciw COVID-19. Okazuje się jednak, że polskie certyfikaty, pobrane z rządowej strony, nie wszędzie są ważne.

maja 16, 2021

Erbud podpisał umowę, wartą 38,5 mln zł netto, na przebudowę i rozbudowę budynku usługowo-mieszkalnego Hotelowy Resort Vital & Spa „Sanssouci” w Karpaczu, poinformowała spółka.Termin realizacji ustalono na 31 grudnia 2022 r., podano w komunikacie.

maja 12, 2021

Tak przynajmniej twierdzą analitycy portalu nocowanie.pl. Długi czerwcowy weekend zbliża się wielkimi krokami i Polacy na skale masową wykupują noclegi głównie w miejscowościach w polskich górach. W tym roku Boże Ciało przypada w 3 czerwca (czwartek), można więc wziąć dzień wolnego w piątek i cieszyć się przedłużonym weekendem. Można też wykorzystać 4 dni urlopu, aby odpocząć od pracy aż 9 dni. I co ważne, będzie o pierwszy wiosenny weekend, kiedy będzie można oficjalnie zamówić nocleg.

maja 11, 2021

Słoneczna Toskania lub Lacjum koło Rzymu. Jeżeli wybierzesz te piękne regiony Włoch na swój tymczasowy dom i będziesz pracować z nich zdalnie - otrzymasz dopłatę do czynszu sięgającą nawet 50 proc.

maja 8, 2021

Najbliższy mieszkańcom regionu jeleniogórskiego port lotniczy we Wrocławiu oferuje co raz to ciekawsze kierunki lotów. Jesienią tego roku tania linia Ryanair uruchamia połączenie do Billund, dzie mieści się Legoland (bilety już można rezerwować). A już latem z Wrocławia do Londynu Heathrow zacznie operować British Airways, a to oznacza połączenie z jednym z największych hubów lotniczych świata.

maja 7, 2021

7026 gąsienic niepylaka apollo wykluło się w tym roku w jagniątkowskiej motylarni Karkonoskiego Parku Narodowego. – To rekord – cieszą się przyrodnicy. Prowadzona w KPN reintrodukcja owada, który zniknął z Karkonoszy 100 lat temu, jest skuteczna, ale o pełnym sukcesie można będzie mówić dopiero za kilka lat.

maja 6, 2021

Urząd Statystyczny we Wrocławiu przedstawił informację o wykorzystaniu turystycznej bazy noclegowej w województwie dolnośląskim w 2020 r. Przedstawione dane pokazują, jak bardzo branża ucierpiała przez epidemię koronawirusa.

maja 3, 2021

Ci co porwali się na kosztowne odnawianie domów przysłupowych, remonty zabytkowych pałaców, młynów czy gospodarstw, otrzymają wsparcie od dolnośląskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. Na wsparcie zabytkowych budowli przeznaczono 2 mln zł. Wnioski opiewały na 30 mln 300 tys. zł. Rozdzielanie dotacji było trudne.

maja 2, 2021

Już niebawem w Kowarach zostanie otwarte  Mini Muzeum Piwowarstwa. Urządzono je w Domu Tradycji Miasta przy ul. Górniczej.  Będzie tam można zobaczyć wystawę przedstawiającą stare fotografie, pocztówki oraz współczesne zdjęcia obiektów związanych z dawnymi hotelami, pensjonatami i obiektami gastronomicznymi (karczmy, gospody, zajazdy) w Kowarach.

maja 1, 2021

Jeśli jeździsz pociągiem, na pewno ucieszy cię decyzja Parlamentu Europejskiego, który wykonał krok w stronę pasażerów kolei. Unia przyjęła przepisy, gwarantujące lepsze warunki podróżującym we wszystkich zrzeszonych państwach.

maja 1, 2021

Powiat karkonoski ma swoją oficjalną maskotkę. To Duszek karkonoski.

kwietnia 30, 2021

Parlament Europejski zgodził się na certyfikat potwierdzający prawo do swobodnego przemieszczania się w Europie w czasie pandemii. Ma on obowiązywać przez 12 miesięcy, nie dłużej.

kwietnia 30, 2021

W Karkonoskim Parku Narodowym dzisiaj (30 kwietnia) malowali niebieskie linie przed kasą przy Wodospadzie Kamieńczyka,  by turyści  łatwo mogli zachować bezpieczną odleglość. KPN zapowiada, że w tym sezonie pojawią się przy niektórych szlakach toalety. Prosi także o sprawdzenie, które trasy są otwarte, bowiem nie wszystkie są udostępnione ze względu na ochronę cietrzewi.

kwietnia 29, 2021

Dla kobiet warsztaty ceramiczne, a dla mężczyzn wyprawa do muzeum techniki. - Dolnośląska Organizacja Turystyczna, organizując wycieczki i zachęcając do odwiedzenia różnych atrakcji Dolnego Śląska, podzieliła je je na "męskie" i "babskie" . Zareagowały szybko działaczki Wiosny  Kobiet, bo ich zdaniem takie szufladkowanie  powiela  szkodliwe stereotypy i wzmacnia dyskryminację kobiet. Napisały protest do prezesa DOT w sprawie zmiany dyskryminujących kobiety nazw wycieczek organizowanych przez Organizację. Reakcja była bardzo szybka.

kwietnia 27, 2021

Dobra wiadomość dla planujących podróże. Z Portu Lotniczego Wrocław można będzie bezpośrednio dolecieć do Londynu-Heathrow. Połączenie otwiera British Airways, jedna z największych linii lotniczych na świecie. Dzięki nowej trasie Wrocław zyska kolejne połączenia niemal z całym światem.

kwietnia 25, 2021

Burmistrz Kowar, Elżbieta Zakrzewska, ma dobrą rękę do skutecznego załatwiania rzeczy, które przez wiele lat nie przynosiły chluby miastu. Mimo pandemii, z dnia na dzień pięknieje kowarska wyspa i jest duża szansa, że już w tym sezonie mieszkańcy regionu będą mogli korzystać z jej uroków. Teraz gospodarz gminy zapowiedziała, że na ostatniej prostej są sprawy związane z zabezpieczniem tak zwanego kowarskiego „Grzybka”.

kwietnia 22, 2021

Miał zaledwie sześć lat, kiedy tato skonstruował mu pierwsze drewniane nosidełka. Zaniósł na nich na Śnieżkę sześciokilogramową paczkę pocztową. Helmut Hofer, ostatni profesjonalny tragarz, zmarł 8. kwietnia w wieku 88 lat. Rzemiosło to uprawiał jedynie kilka lat, ale był i pozostanie legendą Velké Úpy, gdzie mieszkał całe życie, gdzie niegdyś była początkowa stacja tragarzy na Śnieżkę.

kwietnia 20, 2021

Niedawno popularny serwis internetowy onet.pl opublikował listę najciekawszych formacji skalnych w Polsce. W wymienionej dziesiątce aż trzy pochodzą z naszego regionu, a jeżeli dodamy do tego fakt, że tuż za miedzą, czyli w Czechach, można zwiedzić Skalne Miasto w Adrspahu, to wynika z tego, że w tej konkurencji jesteśmy skalnym hegemonem.

kwietnia 16, 2021

Stowarzyszenie Nordic Walking i gmina Podgórzyn organizują jutro (sobota 17 kwietnia) 50 kilometrowy marsz z kijkami.

kwietnia 16, 2021

Około 80 km narciarskich tras biegowyvh przygotowało dziś stowarzyszenie Bieg Piastów w Górach Izerskich z centrum w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Warunki do uprawiania narciarstwa biegowego są znakomite!

kwietnia 14, 2021

Już po raz trzeci osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny będą miały szansę wziąć udział w 10 wycieczkach górskich po Sudetach w ramach akcji „Łączą nas góry”. Organizator projektu – Fundacja Ładne Historie – prowadzi zbiórkę do puszek w schroniskach górskich oraz przez stronę internetową. Potrzeba 50 tysięcy złotych. Pierwsze wyprawy mają wystartować w czerwcu.

kwietnia 13, 2021

Od 12 kwietnia Koleje Dolnośląskie zawiesiły kursowanie pociągów do Görlitz. Decyzję tę spowodowały nowe ograniczenia epidemiczne po stronie niemieckiego przewoźnika. Wstrzymanie połączeń ma obowiązywać do 21 maja br.

kwietnia 12, 2021

W Lubaniu przybędzie atrakcji dla turystów i mieszkańców. Gmina otrzymała dofinansowanie na: punk widokowy w parku, odnowiona droga i alejki, zadbany krater powulkaniczny. Ponadto kartingi będą bogatsze o ściankę wspinaczkową, tor rowerowy i rolkarski oraz rozbudowany zostanie skatepark

kwietnia 10, 2021

Wkrótce można będzie  wybrać się do Świeradowa Zdroju, by powędrować ścieżką wśród drzew na szczyt wieży i taras widokowy. Sky Walk Świeradów Zdrój jest prawie gotowa. Jej otwarcie planowane jest na przełom czerwca i lipca.