lutego 24, 2021

W Polsce odnotowujemy wzrost zakażeń COVID-19. Przekroczona została bariera 10 tys. nowych przypadków dziennie. Rząd wprowadza dalsze obostrzenia, różnicując regiony według ilości zakażeń. Na szczęście na Dolnym Śląsku dotychczasowy reżim zostanie przedłużony, a nie zaostrzony. Zmieni się sytuacja osób powracających z Czech. Uznano, że przyłbice i elementy odzieży to za słaba ochrona – będzie obowiązek zakrywania ust i nosa profesjonalnymi maseczkami.  

lutego 24, 2021

To kontynuacja „Oleńki, panienki z dobrego domu”. Oleńka, teraz już Franka Wyrobek, dla ratowania dzieci poświęca wszystko, co dla niej najważniejsze - przeszłość, to, kim jest, a także kobiecą godność. Panna z dwojgiem maleńkich dzieci, pozbawiona dachu nad głową, pracy i środków do życia, poszukiwana przez żandarmów, bierze ślub z człowiekiem z obcego jej świata, kowalem Ignacym.

lutego 23, 2021

Certyfikat "Studia z przyszłością" to prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza wysoką jakość kształcenia, nowoczesność programu studiów i zgodność z potrzebami rynku pracy. Certyfikat trafił właśnie do Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej  w Jeleniej Górze dla kierunku Pedegogika ze specjalnością Resocjalizacja i Kryminologia.

lutego 23, 2021

Inwestycje kolejowe są kosztowne, ale jakże potrzebne w ruchu pasażerskim i towarowym. Na Dolnym Śląsku w ostatnich latach na remonty i modernizację torowisk oraz na zakup nowoczesnych pociągów przeznaczonych zostało niemal 900 mln zł, z czego znaczną część, bo aż 604 mln zł dołożyła Unia Europejska.

lutego 23, 2021

Na przełomie lutego i marca Czechy mają złożyć przeciwko Polsce pozew w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z rozbudową wydobycia w kopalni węgla brunatnego Turów. Czeski rząd poinformował o tym wczoraj (22.02). To pierwszy pozew, który wnosi przeciw Polsce inny kraj członkowski.

lutego 23, 2021

Ewa Dziemidowicz, Czesław Trzeciak oraz Natalia Grześ to zwycięzcy 46. sportowego plebiscytu NJ

lutego 23, 2021

Maile wysyłane z adresu imitującego prawdziwą domenę ZUS to kolejny sposób oszustów, aby wyciągnąć od nas pieniądze. Trzeba być czujnym. Pamiętajmy, że ZUS drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach ani żądaniach zapłaty.

lutego 23, 2021

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich 8/2021 z 23 lutego 2021 roku:

lutego 22, 2021

Znany jeleniogórzanom aktywista z Związku Zawodowego Rolników RP „Solidarni” wygrał w sądzie ze spółką Animex Food, która oskarżyła go o wprowadzanie w błąd konsumentów.

lutego 19, 2021

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 22 do 28 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Osoby potrzebujące pomocy będą mogły zwrócić się o nią do Policji, Prokuratury, Sądów czy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej.

lutego 18, 2021

45. Bieg Piastów rozpocznie się w sobotę (20 lutego). Po raz pierwszy rozgrywany będzie na nowych zasadach. Zmiany wymusiła pandemia koronawirusa. Zapisy do startu nadal trwają.

lutego 18, 2021

Rozpoczęły się przygotowania  na 38. Ogólnpolski Turniej Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2021.

lutego 17, 2021

Nielegalny transport 24 ton złomu oraz 16 ton używanej odzieży został wykryty przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4 w Jędrzychowicach.

lutego 17, 2021

Nauczyciele chętni do zaszczepienia przeciw COVID-19 w drugiej turze mają czas na rejestrację do jutra (18 lutego). Zainteresowanie szczepieniami jest duże.  Dla jeleniogórzan i mieszkańców okolicznych powiatów przeprowadza je Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej.

lutego 17, 2021

Jeleniogórzan zbulwersowała informacja rozpowszechniana przez Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych. Jego prezes Grzegorz Oleś alarmuje, że Koleje Dolnośląskie przymierzają się do likwidacji kas biletowych na dworcach w Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Szklarskiej Porębie i Kłodzku. Zapytaliśmy Koleje Dolnośląskie czy to prawda?

lutego 16, 2021

Po sukcesach młodych saneczkarzy czekamy na medale szachistów. na Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych do lat 10. wystartuje siedmioro zawodników z Jeleniej Góry z Klubu Szachowego "Jelonka".

lutego 16, 2021

Od wtorkowego poranka Czytelnicy dopytują się, jaki przebieg ma głosowanie w wyborach na Człowieka Roku 2020. Postanowiliśmy opublikować obecną listę finalistów z ilością otrzymanych głosów. Na prowadzeniu utrzymuje się Sylwia Myślicka – 485 pkt, druga jest Dorota Rauch – 291 pkt, trzecia Anna Konieczyńska – 223 pkt. Kolejne miejsca zajmują Juliusz Bokiej 162 pkt. oraz Dariusz Gudowski – 136 punktów. Przypominamy za jeden sms to 1 punkt, a jeden kupon z gazety – 2 punkty.

lutego 16, 2021

Skorzystajcie z tego, że muzea są znowu czynne, i odwiedźcie w Szklarskiej Porębie Dom Carla i Gerharta Hauptmannów. oddział Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Przeniesiecie się tu do pracowni malarskiej Wlastimila Hofmana. Odtworzono ją drobiazgowo i wiernie. Obrazy, meble, pamiątki po malarzu i inne przedmioty możecie oglądać na wystawie "Wlastimilówka u Hauptmannów - pracownia w muzeum". Spuścizna artysty pozostanie w muzeum do czasu zakończenia remontu jego domu w Szklarskiej Porębie.

lutego 16, 2021

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich 7/2021z 16 lutego 2021 roku

lutego 15, 2021

Trzy srebrne medale przywieźli sportowcy z regionu, z lekkoatletycznych halowych Mistrzostw Polski U 18 i U 20, które w miniony weekend odbyły się w hali toruńskiej "Areny". Tytuły wicemistrzów kraju wywalczyli: Julia Turkiewicz z jeleniogórskiego MKS ”12” w skoku wzwyż; Natalia Bielak z SMS Szklarska Poręba, w biegu na 3000 m; Michał Zazula z MKS Bolesławia w siedmioboju.

lutego 14, 2021

Inżynierowie ze zgorzeleckiej spółki Innovation AG zaprojektowali elektryczny samochód dostawczy, który zdobył najwyższą ocenę w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Projekt już zdobył prawie 3 mln zł dofinasowania i zakwalifikował się do finału konkursu. W perspektywie jest dużo większe dofinansowanie i powstanie w Zgorzelcu fabryki polskich vanów elektrycznych.

lutego 12, 2021

Ponad 16 tys. zł za „Dobosza” i ponad 11 tys. zł za „Orkiestrę z Pławnej” - tyle, na dzień przed końcem aukcji, oferowali licytanci za obrazy Dariusza Milińskiego przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

lutego 12, 2021

Międzynarodowa Federacja Biathlonu (IBU) przyznała Jakuszycom organizację Mistrzostw Europy Juniorów w biathlonie. Impreza na Polanie Jakuszyckiej zostanie rozegrana w dniach 22 – 28 stycznia 2024 r.

lutego 12, 2021

Miłośnicy spektakli oglądanych na żywo doczekali się otwarcia placówek. Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza młodych widzów już jutro (13 lutego) na przedstawienie „Cyrk Doktora Dolittle”. Obejrzycie je także 14 lutego.

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze rusza 20 lutego.