Mężczyzna został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej w Lubaniu. Okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód którym jechał pochodzi z kradzieży. W skradzionym busie wiózł inne przywłaszczone przedmioty.

W trakcie kontroli pojazdu mundurowi zauważyli, że tablice rejestracyjne nie posiadają hologramu. Po sprawdzeniu w systemie policyjnym wyszło na jaw, że są przypisane do innego samochodu. Natomiast auto, którym kierował, jest kradzione. W przestrzeni ładunkowej busa znajdowały się przedmioty, między innymi przewody elektryczne, stalowe grzejniki, piecyk gazowy.

Lubańscy stróże prawa od razu zaczęli wyjaśniać pochodzenie zabezpieczonego mienia. Ustalili, że 28-letni mieszkaniec powiatu dokonał kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego na terenie gminy, skąd skradł między innymi kosiarki do trawy, pawilon ogrodowy, zestaw monitoringu. Złodziej odpowie też za kradzież szyn kolejowych oraz za paserstwo. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła około 27 tysięcy złotych. Mundurowi przedstawili mu także zarzut prowadzenia pojazdu znajdując się pod wpływem substancji psychotropowych.

Za czyny, których się dopuścił, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Przypomnijmy, że za paserstwo i kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za kradzież z włamaniem do 10 lat. Decyzję podejmie sąd.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.