To okazja do kupienie oryginalnego prezentu lub ozdoby do mieszkania czy domu. Na piątej Aukcji Dzieł Sztuki organizowanej przez BWA w Jeleniej Górze i Rotary Club Karpacz-Karkonosze zgromadzono 80 prac artystów związanych z naszym regionem. Aukcja internetowa trwa do 22 października.

Na stronie internetowej www.bwajg-aukcja.pl. są wystawione obrazy, akwarele, fotografie, ceramika, szkło artystyczne. Można między innymi zakupić akwarele Urszuli Broll, obrazy Ryszarda Tyszkiewicza oraz Dariusza Milińskiego oraz innych polskich artystów. Nie zabrakło prac, których autorami są uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Każda z prac jest dokładnie opisana, z informacją o autorze, wymiarach i cenie wywoławczej.

Środki finansowe pozyskane w ramach aukcji zostaną przekazane artystom i przeznaczone zostaną na cele statutowe BWA.

Terminarz aukcji: Aukcja online: 11-22 października.
Wystawa prac: 19-22 października w BWA.
Finał Aukcji: 23 października w BWA.
Koszt udziału w Aukcji: 10 zł.
Szczegóły dotyczące AUKCJI ON-LINE:   
Aukcja on-line pozwala zadeklarować ofertę kupna. Telefonicznie lub mailowo należy podać numer pracy oraz deklarowaną kwotę. Nową cenę wprowadzimy na stronie, a praca zmieni status na licytowaną. Podjęcie licytacji następuje przy podniesieniu ceny wywoławczej o min. 1 zł. Deklarowana kwota stanowi cenę wyjściową podczas aukcji finałowej.
Osoby niemające możliwości fizycznego udziału w aukcji finałowej najpóźniej do 22 października prosimy o poinformowanie, do jakiej kwoty chcą licytować. W Waszym imieniu pracownik galerii podejmie licytację 23 października. Płatności można dokonać przelewem, kartą lub gotówką.
Kolekcjonowanie sztuki jest wyznacznikiem dojrzałości kulturowej. Świadczy o świadomości wartości dzieł, które są materialnym świadectwem istnienia i umiejętności ludzkich. Dzięki prywatnym kolekcjonerom i koneserom rozwinęła się twórczość wielu znakomitych artystów. Wiele z europejskich muzeów powstało dzięki mecenasom sztuki.
Kolekcjonerstwo odgrywa niemałą rolę w popularyzacji sztuki nowoczesnej. Zainteresowanie mało znanymi twórcami budzili niekrępowani w swoich wyborach kolekcjonerzy. Dzięki nim odkryto sztukę i rzemiosło secesyjne, a w XIX wieku – sztukę japońską. Pierwsze przedsiębiorstwo aukcyjne zajmujące się wyłącznie licytacją dzieł sztuki założył James Christie w 1766 r. w Londynie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Marek Lis

694 792 203

Zgłoś za pomocą formularza.