Wernisaż wystawy prac Agnieszki Nienartowicz zaplanowano w BWA 19 listopada o godz. 16.00.

Agnieszka Nienartowicz na swych obrazach przedstawia w realistycznej konwencji postacie kobiet, niby współczesnych, a jednak trochę poza czasem, na których odsłoniętych plecach i ramionach znajdują się tatuaże, będące odwzorowaniem najbardziej znanych dzieł malarstwa europejskiego o treści religijnej”(Iwona Makówka) .

FOT.FB Agnieszka Nienartowicz

W malarstwie jej głównym zainteresowaniem jest człowiek. Starając się wniknąć w świat, który go otacza, w prostych sytuacjach, spojrzeniach i gestach próbuje ukazać intymność i tajemnicę. Zaintrygowana momentem zacierania granicy pomiędzy światem rzeczywistym a obrazem, w malarstwie realistycznym odnajduje również drogę do poszukiwań perfekcjonizmu, ścierania się z samą sobą oraz do kontemplacji w ciszy, detal po detalu, skomplikowanej tkanki malarskiej.

Agnieszka Nienartowicz, ur. 1991 r., ukończyła z wyróżnieniem Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze. W latach 2011-2014 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pracę dyplomową obroniła w 2016 roku w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego z aneksem z rysunku w pracowni prof. Marii Targońskiej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką artystyczną. Wystawa trwa do 27 listopada.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.