Ludzie kupowali działki, budowali na nich domy jednorodzinne, zaciągali kredyty na kilkadziesiąt lat, by mieszkać w cichym miejscu, blisko przyrody, bez sąsiadów tuż za ścianą. Tymczasem może się zdarzyć, że niemal pod ich oknami wyrosną osiedla, w których może zamieszkać prawie 300 osób. Grupa mieszkańców Jeżowa Sudeckiego protestuje przeciwko takim planom.

Dwa szeregowe osiedla już stoją. W sąsiedztwie ronda przy ul. Polnej. Pierwsze składa się z czternastu domów, drugie to dwadzieścia cztery mieszkania, znajdujące się w dwunastu szeregówkach. Nowoczesne obiekty, postawione są w rzędzie jeden za drugim. Już ich budowa budziła kontrowersje, ale mocny sprzeciw wznieciły kolejne plany tego samego inwestora.

W internecie można znaleźć reklamy osiedli nr 3 i 4 . – Jeśli powstaną, to będzie dla nas horror – nie ukrywa pan Michał (imię zmienione dane znane redakcji), właściciel zadbanego domu jednorodzinnego przy ulicy Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim. Prawie wszyscy mieszkańcy domów z tej ulicy podpisali się pod protestem przeciwko budowie nowych szeregówek. Czego się obawiają?

Na łące z widokiem na góry w Jeżowie Sudeckim mają stanąć szeregówki

Uciekli z Zabobrza na …. Zabobrze?

Przy ulicy Szybowcowej stoją domy jednorodzinne, wybudowane kilka lub kilkanaście lat temu przez szukających spokoju jeleniogórzan. Bo Jeżów Sudecki to „sypialnia” stolicy Karkonoszy. Wiele osób przeprowadziło się tu z osiedla Zabobrze. Uciekli od zwartej zabudowy, hałasu dzieci na podwórkach, głośnych telewizorów zza ścian sąsiadów, braku miejsca do zaparkowania samochodu. – I po kilkunastu latach okazuje się, że będziemy mieli pod bokiem to, od czego chcieliśmy uciec – mówi z goryczą pani Anna, która 13 lat temu wzięła z mężem kredyt i wybudowała dom w Jeżowie Sudeckim.

Protestujący przeciwko budowie szeregowego osiedla przy ulicy Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim sporządzili całą problemów, które ich zdaniem pojawią się, gdy staną szeregówki. Od braku dojazdu do domów po problemy z kanalizacją, wodą oraz utratę wartości ich nieruchomości. Liczą, że ich argumenty przemówią do służb wydających zezwolenia na budowę.

Więcej o obawach mieszkańców Jeżowa Sudeckiego oraz stanowisku władz przeczytacie w najnowszych Nowinach Jeleniogórskich z 3 sierpnia.

69 komentarzy

 1. Protestują i mają rację! „Deweloperzy” budują te szeregówki tanio i byle jak…

  • Dom też można wybudować po „taniości” – chyba, że protestują, bo ich domy są „taniej” wybudowane niż te „szeregowki” i cena ich nieruchomości spadnie o połowę i tego się boją

   • No dokładnie – po co komu używany dom za pierdyliad złotych jak można kupić szereg i sobie wszystko samemu zrobić, gdybym miał trochę wolnej gotówki to bym tak zrobił

    • Gdyby to można było nazwać domem, sprzedają takie badziewia gdzie światła nie ma w środku a ludzie kupują bo taki deficyt. To nie szereg tylko wielomieszkaniowka pod przykrywka domów jednorodzinnych, ogródek 1/1 i Sasiad z góry patrzy co grilujesz – on ma taras ty wychodek 2/2 , mieszkania na zabobrzu to przy tym luksus…

     • Jeżówka2

      Nie musi Pan kupować przecież, nie rozumiem tej całej Pańskiej frustracji! Mieszkam w Jeżowce 2 i światła mam pod dostatkiem. Na metraż również nie narzekam! Może Pan się wyprowadzić jak Panu tak źle ze swojego obecnego lokum do „luksusowych” bloków w okolicy. Może powstanie specjalnie dla Pana elitarny blok (dla lekarzy i prawników) i nikt Panu nie będzie zaglądał do mieszkania z innego mieszkania. Ba! Może ten blok powstanie w lesie, żeby nikt Panu się nie wybudował przed. Ale wtedy jest ryzyko ze dziki i sarny będą Pana podglądać. Luksusowe 2 metry kwadratowe balkonu będą Panu sprzyjać.

     • śmieć z wsiocławia

      Zdychaj wsiocławski psie na tego koronawirusa. Mam nadzieję, że was tam w tym Wsiocławiu powybija wszystkich ten koronawirus, wsiocławskie ścierwa.

   • Moje to ci ,moje ,nie oddam nikomu.Typowo nasze,rodzime z dziada,pradziada.Co to znaczy że szeregowce zabiorą ciszę I spokój?Oni też chcą mieć ciszę ,spokój I ładny widok.Jest możliwość,płacą podatki,niech budują.

    • I maja racje. Wszedzie musi byc ciasnota, wrzeszczace bombelki, samochody pod oknami ? NIE. I życze im powodzenia w blokowaniu budowy.

   • Te szeregówki to prowizorka, miałem kupić inwestycyjnie , ale jak zobaczyłem jak to jest zrobione to tragedia. A znam się na tym, bo to moja branża. Cienkie ściany, słabe materiały, najtańsze, elementy konstrukcyjne z półproduktów. Z czasem ich wartość zacznie dramatycznie spadać. To nie jest dobra inwestycja, lepiej samemu wybudować, a nie nabijać kabzę cwaniakom.Taniej wyjdzie. Tragedią też jest wilgoć. Niemcy tu nie budowali przed wojną , bo to tereny bagniste i zalewowe.Reumatyzm na stare lata jak znalazł.

  • PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

   – Panie komendancie, podpalono punkt szczepień…
   – Nic nie poradzę, nie mam ludzi! Połowa pilnuje domu prezesa i schodów smoleńskich, druga połowa tropi tęczowe flagi, albo chroni uczucia religijne w pizzerii!

   • Kompletnie bez sensu ten artykuł. Tak jak ktoś tu już dobrze zaznaczył, skąd takie wyliczenia?? Kompletnie nie trzymające się realiów. Tylko po to aby podkręcić aferę z niczego.
    Prawda jest taka, ze plan zagospodarowania dopuszcza tego rodzaju zabudowę i wszystko jest robione legalnie, wszystko ma ręce i nogi i nie jest naciągane. Jeżów Sudecki jest sypialnia Jeleniej Góry. Kilku lekarzy czy prawników myślało, ze są „lepsi” od innych bo wyszli z zabobrza a teraz okazuje się ze zabobrze z jezowem się już dawno połączyło. Taka naturalna kolej rzeczy. Kupując Dzialke w polu gdzie nie ma sąsiadów, trzeba liczyć się z tym ze którego dnia coś wyrośnie obok, i zamiast wróżyć z fusów co to będzie, należy sprawdzić w planie jakie są możliwości i tego się spodziewać. Kupując dzialke 1200m2 i licząc na to ze będzie się wyjątkowym, można się grubo przeliczyć. Jak się chciało spokoju i „enklawy” to trzeba było się budować w Michalowicach albo w Przesiece gdzieś pod lasem, z dala od ludzi. Ale i tam pewnego dnia może ktoś postawić hotel i dopiero będzie się wiele osob kręciło.
    Nie płakać i nie żalić się, bo to nic nie da. Prawo jest prawem i dotyczy każdego.

    • Trzeba popatrzeć przez pryzmat tych ludzi zamiast hejtowac, budujesz dom inwestujesz oszczędności życia, wg. Planu zagospodarowania masz wokół siebie przewidzianych 4-5 sąsiadów a tutaj powstaje ci tylko z jednej strony 12 mieszkań przy domu jednorodzinnym

    • A Pan zna plan zagospodarowania Jeżowa? Infrastrukturę drogowa, kanalizacyjna i wodną? Gdyby budowa szeregówek była w pełni usankcjonowana prawem nikt nie podnosiłby tematu. Poza tym, nie ma to jak „dowalić leżącemu”, szczególnie jeśli śmiał wybudować dom za miastem za oszczędności całego życia. Niech ma… A co.. Dobrze mu tak.

  • I bardzo dobrze. ..Jestem za budową tego typu domów… to nie są wasze prywatne grunty więc wara wont….a jak wam nie pasuje to spier_alac do lasu . .

 2. Liczyrzepa1972 Odpowiedź

  Autor artykułu szuka sensacji. Na stronie dewelopera widać 2 rzędy po 12-13 szeregów. Ciekawe jak wyszło dodatkowe 300 mieszkańców. Wszystkie rodziny są 5-10 osobowe??? , żart jakiś. Najwyraźniej autor nie potrafi mnożyć haha. Czekam na wyliczenia, które wskażą dodatkowe 300 osób z 26 szeregów. Tam jest z 4-5ha ziemi, więc czy będą tam szeregowki czy 30 domów to wyjdzie na to samo (a nawet gorzej bo budowa będzie latami się toczyć i latami denerwować mieszkańców).

 3. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Sportsmenka z Białorusi Kryscina Cimanouska poleciała do Wiednia zamiast do Warszawy. Dobra decyzja. W Priwisljanskim Kraju zbyt dużo przyjaciół moskali nazywających się PiS. Zbyt wielu zwolenników „ciepłego człowieka ” Łukaszenki pośród ludzi Kłamczyńskiego. Z deszczu pod rynne nie chciala,dowiedziala sie ,jacy to demokraci z Kaczynskim na czele,no i dobrze.

 4. Ludzie kupują działkę budują dom i liczą, że nikt inny nic nie wybuduje obok no Polska w pigułce. Ten kraj zawsze będzie zacofany zawsze bliźniemu na złość. Potem będą protestować, bo ktoś dom za drogi lub za duży ktoś wybuduje albo za dużo aut ma

  • Każda gmina podmiejska cieszy się z budowy domków i osiedli szeregówek w polu, większość ludzi marzy o swoim domku na odludziu i wsi spokojnej która tak naprawdę jest przedmieściem z dobrym dojazdem do centrum. A tak naprawdę to zbiorowy obłęd i dewastacja krajobrazu. Nikt nie ma swojej wymarzonej oazy spokoju. Miasta się rozlewają, centra wyludniają, koszty usług komunalnych rosną a wyjątkowość takich miejsc jak Kotlina Jeleniogorska jest niszczona nadmiernym rozpraszaniem zabudowy.

 5. Nikt im nie dawał gwarancji na widok na całe życie, mogli kupić sobie pole i wtedy mieliby gwarancje, że nikt im się nie wybuduje. Mentalność Polaków mnie zaskakuje, tylko żeby im było dobrze hehehehe

  300 osób? Chyba jak postawią tam wieżowiec jak na Zabobrzu.

  Droga? Pewnie poszerzą, właściwie to największy problem stanowią mieszkańcy mieszkający na końcu drogi, a nie osiedle na początku czy w środku

  Wartość nieruchomości? Fakt, tu ludzie się zdziwią, że ich domu już nie są warte miliony.

  Hałas? Będzie taki sam jakby powstało parenaście więcej domów.

  Niedługo to będą skarżyć kolor elewacji, że nie współgra z kolorem sąsiada.

 6. Zabudowa szeregowa zabiera mniej powierzchni ,zaczyna być deficyt terenów pod zabudowę.
  Jak się szeregówki nie podobają to wielopiętrowe!! Np. 20 pięter.

 7. W dupach się poprzewracało. Jaśnie Państwo myśli że cały Jeżów jest już ich. Jak oni budowali to dobrze, ale jak inni to już płacz.

 8. Zawsze_Wierny_PL Odpowiedź

  W Jeleniej coraz gęściej na osiedlach i nikt się nie kłóci i nie robi problemów

 9. Bzdury, to powinno być karalne. Dlaczego ludzie nie mogą kupić sobie domku w danej miejscowości ? Bo ktoś wybudował się kilka dni wcześniej ??

  • PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

   Jolanta Ogar-Hill wraz z Agniaszką Skrzypulec zdobyły srebro w żeglarstwie!!! Jolanta jest lesbijką i jest po ślubie ze swoją partnerką. W Polsce jej ślub jest nie uznawany. Otwarcie krytykowała Andrzeja Dudę za słowa zrównujące ludzi z ideologia. Jolanta JESTEŚ WIELKA 🇵🇱🏳️‍🌈💪

   • No co ty ? Lesby są fajne, ale żaden poważny kraj nie potraktuje ich poważnie.

   • Mieszkaniec Gminy Odpowiedź

    Gmina nie panuje nad rozbudowa można tego doświadczyć przejeżdżając tamta okolicą, niegdyś nie jest za późno żeby coś zmienić na lepsze lub poprostu naprawić Panie Wójcie !

 10. Panorama Park spory kompleks tez się budował i nie było takiego nagłośnienia jak w Jezowie przy paru szeregówkach. Nj24 nie mają już czym się zajmować to się zabierają za takie śmieszne tematy. Czas zacząć zmienić preferencje i powrocic do korzystania z Jelonki.

  • Panorama to nie jest duża zabudowa, ale spartolona solidnie. Ludzie sobie nawet nie zdają sprawy …

 11. a może po prostu młody przedsiębiorczy facet – wyrósł ponad tych co nie potrafili sobie w życiu poradzić? a może kieruje nimi zwykła zawiść i zazdrość!? z tego co wiem to” deweloper „to młode małżeństwo z głową na karku i pomysłami! w miarę uczciwi zaradni i przedsiębiorczy ludzie! zamiast wspierać, na każdym kroku polska zawiść i zazdrość! a wstyd!

  • Z tego co słyszałem to deweloper mieszka na tej ulicy 😂😂 jak można „robić” na własnym podwórku 😂😂😂

 12. Już kiedyś identyczna sytuacja była z „elitarnym” wówczas osiedlem CZARNE. Normalna kolej rzeczy. Szwagier który postawił 10 lat temu dom w Jeżowie, kupił około 4 działek w formie pola. Pamiętam jak dziś, jak się śmiał że zaraz będzie gęsto przy cmentarzu bo ludzie maja parcie na „domek za miastem”. Minęła dekada i jest gęsto.
  Widać że znaczna część Jeleniogórzan jest po prostu bogata co wpływa na Kapryśność. Postawić dom i zamieszkać
  ( a budowane są ciągl,e to koszt 4-5 mieszkań w JG).

  • I bardzo dobrze. ..Jestem za budową tego typu domów… to nie są wasze prywatne grunty więc wara wont….a jak wam nie pasuje to spier_alac do lasu . .

 13. KON-STY-TU-CJA Gwarantuje mi to że mogę kupić grunt budowlany tylko tam gdzie jest na sprzedaż i postawić na nim dom jaki chce. Nie będzie mi jakiś Janusz tłumaczył że nie mogę mieć domu, bo on ma, a chce ciszej mieć.

  • Z jednej strony nie dziwię się reakcji mieszkańców. Z drugiej strony teraz w spokoju pomieszka się na przedmieściach max paręnaście lat. Tak jest wszędzie.

 14. Dobrze, że się buntują coraz więcej takiej patodeweloperki można zaobserwować, znajoma kupiła mieszkanie w Jeżowce 1 i nie miała świadomości ze na tym samym podwórku powstaną jeszcze dwa osiedla, w tym przypadku będzie tak samo …

  • Chyba definicja patodeweloperki nie jest wszystkim znana. Polecam zaznajomić się z prawem budowlanym i potem próbować szukać znamion patodeweloperki. Tutaj patologi żadnej nie ma. Mieszkam na Długiej i codziennie z pracy wracam obok Osiedla Jeżówka 1 i 2. Nic nie wskazuje na to, że jest to patodeweloperka. Po komentarzach widzę jedynie patozazdrość. Moja koleżanka mieszka tam i nie stwierdzila nic niezgodnego z prawem. Nikt tez nie zmusza do kupowania. Nie rozumiem skąd takie oburzenie.

  • no właśnie i te pierwsze to były starannie wybudowane wykończone a to co teraz to tragedia , horror i to za mało negatywnie określone.

 15. Artykuł w punkt już już teraz nie da się tamtędy przejechać normalnie, nikt nie panuje nad rozrostem tej gminy powinni najpierw zadbać o infrastukturę a dopiero później zezwalać na budowanie – to jest właśnie Polska

 16. Brawo ! Gmina nad tym nie panuje !!!! Pozwala na takie parto budowle rozsiane między domami jednorodzinnymi, szereg jednorodzinny jak sama nazwa wskazuje jedna rodzina a tu dwa mieszkania w jednym budynku …

  • Takim tokiem rozumowania gmina powinna nie pozwolić budowac domów już od paru lat, no ale wielcy lekarze już się pobudowali

  • Parto budowle? Patodeweloperka? Według mieszkańców Jeżowa każdy deweloper to patus, standard szeregówek i bloków to patologia, chciałabym w takim razie poznać standard budowlany domów w Jeżowie, na który sąsiedzi Jeżowa mi pozwolą, bo jak widać luksusowo jest tylko w domach w Jeżowie i tylko ich standard jest godny mieszkania w Jeżowie.

 17. Czytaj ze zrozumieniem – Wyobraź sobie ze budujesz dom jednorodzinny pomiędzy blokami na Zabobrzu – tutaj sytuacja jest odwrotna budują blok pomiędzy domkami

  • Proszę Pana, proszę sobie porównać czym się różni pojęcie bloku, a szeregowki. Jeśli Pan nie rozróżnia, zapraszam do lektury. Jeśli Pan nie widział jeszvze bloku zapraszam do Jeleniej Góry lub innego miasta. Pozdrawiam Aneta

  • No niestety, jak się nie chce mieć sąsiadów w przyszłości, to trzeba kupić od razu 10 ha, a nie 1000 m2.

 18. W „szeregówkach” znajdują się mieszkania począwszy od 40 m2, to nie są tylko segmenty..

  • Aniu, na stronie dewelopera nie ma takich metraży, skąd Pani takie informacje ma? Może Pani się podzieli z nami czytelnikami?

   • Cytuje: Osiedle Jeżówka 4
    Osiedle Jeżówka 4 zlokalizowane będzie w najlepszym miejscu w Jeżowie Sudeckim na ul. Szybowcowej (Nowy Jeżów Sudecki). Możliwość kupna całego segmentu lub mieszkania. Mieszkania o powierzchni od 58m² do 71m², segmenty od 123m² do 136m².

    • Cieszę się, że skorygowała Pani własny wcześniejszy komentarz. Jednak nie 40m2, a od 58m2, a w dodatku wychodzi na to, że też są całe segmenty – czyli afera o nic, bo przecież szeregowki to maja metraże jak domy. Średnia ilość osób będzie nieco zwiekszona niż przy zwykłej zabudowie . Pozdrawiam Cię Aniu

 19. Widzę nowoczesny marketing Pan (i) deweloper uskutecznia 😂😂 proszę wspomnieć o kolejnych etapach co by aktualni kupujący się nie zdziwili w przyszłości

 20. Jeżów Sudecki ma najgorszy Plan Zagospodarowania w całym powiecie, a może i w województwie, ponieważ jest on zbyt mało szczegółowy. W Starostwie powszechna jest opinia, że w Jeżowie można wybudować wszystko, jak się ktoś uprze. Nie ma np. wysokości kalenicy, tylko jest mowa o 2 kondygnacjach, a przecież to zbyt mało, gdyż dwie kondygnacje to może być 7 metrów, ale także 17 metrów (ja lubię mieć wysoki parter i kto mi zabroni). Po drugie, nie ma w nim kontynuacji rozwiązań, pewnego logicznego ciągu prawnego. 10 lat temu uchwalili minimalne działki na 1250 m2, a teraz w studium zrobili 800 m2 (z wysokością było podobnie, najpierw 1,5 teraz 2 kondygnacje. Kontynuacja rozwiązań od dupy strony). Czyli ci co podzielili wówczas teraz są w dupie, bo w pierwszej kolejności posprzedają się te małe, które powstaną po wejściu w życie nowego Planu. Jaka w tym logiczna kontynuacja ? Podobnie sprawa ma się z zabudową. Buduje się wszystko, każdy chuj na swój strój. Tu dworek, tam modern, a obok betonowa buda. To oczywista wina wójta i rady gminy, którzy to uchwalili. Ta minimalna wielkość działek na 800 m2 jest działaniem pod developera. Chodzi o to żeby budowało się jak najwięcej małych klitek, które łatwiej sprzedać, co w stosunkowo krótkim okresie, zwiększy wpływy do gminnej kasy. To działanie na krótka metę. Gmina powinna szukać innych możliwości zarobkowych (a takie są), a nie majstrować przy planie, bo tak developer sobie zażyczył. To oczywiste. Ale zapytam inaczej. Gdzie byli ci wszyscy protestujący, kiedy 2 lata temu była dyskusja na temat planu. Przyszedł ktoś ? Nie. Dlaczego ?!?! Bo mieli w dupie, gdyż sądzili, że sprawa ich nie dotyczy, to co się będą wychylali. Zresztą pewnie w ogóle się nie interesowali jakimś tam planem, bo i po co. Gdyby ci ludzie wówczas, poskładali wnioski (taki wniosek został złożony jeden, oczywiście odrzucony przez radę i wójta) o uszczegółowienie planu w zakresie zabudowy i zwrócili uwagę na styl szeregowy (pierwsza jeżówka już wtedy była rozpoczęta) to być może, i wójt i radni (chociaż w to szczerze wątpię, ponieważ w tym ciele zdolność do samodzielnej refleksji jest mocno ograniczona), zastanowili się nad droga jaką chcą iść. A teraz, to sobie możecie pokrzyczeć co najwyżej. Pozwolenia na budowę są i nie sądzę, aby znalazły się podstawy do ich cofnięcia. Wydacie tylko pieniądze na papagaja, a szeregówka i tak wam pod oknem wyrośnie.

 21. Nie sądzę żeby to się udało, dopóki skład Rady będzie taki jaki jest. Większość radnych (są nieliczne wyjątki), po prostu nie rozumie, co oznacza szczegółowy Plan i mądra zabudowa. Wielkości, wysokości, kubatury i zapisanie zależności pomiędzy tymi elementami, to dla nich sprawy nieistotne. Tabula rasa. A przecież, minimum przyzwoitości wymaga, że jeśli nad czymś głosuję, to powinienem zgłębić temat, w stopniu chociaż podstawowym. Przeczytać fachowy artykuł, posłuchać komentarzy specjalistów, przemyśleć i dopiero głosować. We wspomnianym „ciele” takiej refleksji nie ma i nie będzie.

 22. Może Szanowny Wójt, pójdzie po rozum do głowy i zda sobie w końcu sprawę, że czas najwyższy posprzątać ten burdel, który zgotował mieszkańcom, zamiast dbać o komfort życia mieszkańców to akceptuje funkcjonowanie takiego bubla prawnego…

  • Ludzie nie interesują się prawem, budują dom, nie zainteresowani wcześniej planem zagospodarowania, kiedy jest debata o wyglądzie gminy maja ja gdzieś, a teraz najgłośniej krzyczą. Sytuacja przypomina obecną sytuacje w Polsce ze strajkami, ludzie wybrali rząd, a teraz się dziwią co się dzieje „bo wcześniej ich to nie dotyczyło”.

 23. P. Wójcie ogarnij sie pan, a co to za inwestycja na Szybowcowej za zakrętem w stronę Góry Szybowcowej. W szczerym polu przyłącza kanalizacyjnowodne, hydranty dla kogo to? dla dzikich zwierząt? a na zamieszkałej ulicy studnie i szamba.
  Nie udzielił pan wywiadu dla gazety bo urlop?, też tak można

 24. Dziwny protest. Egoistyczny. Co maja powiedzieć lokatorzy domów wielorodzinnych jak były prezydent bibliotekarz pozwolił wybudować w ich bliskości jeszcze większe budynki i teraz nie mają nic – ani widoku ani światła – tylko sąsiadów na przeciwległym balkonie lub z przeciwległego okna patrzą im w przysłowiowe talerze. Jak nie chcesz mieć sąsiada to kup se wielkie pole. I już. Takie czasy że każdy chce mieszkać lepiej i mieć widok i spokój. Ale każdy to znaczy że inni też.

  • No właśnie problem polega na tym, ze jest to zabudowa wielorodzinna zgodnie z tym co napisałeś, budowana pod pretekstem domów jednorodzinnych na osiedlu domów jednorodzinnych wolnostojących,

 25. Mieszkamka Dziwiszowa Odpowiedź

  Oczywiście wójt i jego kolesie od planów bo nie radni bezradni manipulują przy planie dla swoich korzyści.tam gdzie jest plan nie przestrzegają jego zapisów.udaja wariata że nie mają wpływu na egzekwowanie tego co ustalili.trzeba zarobić kasy na kilka pokoleń bo jak się jest wójtem od 30 lat z namaszczenia księdza to kilka pokoleń dudkowi musi się utrzymać.kolesie też gdy są posłusznie i sluzalczy.lukaszenko na mężowie kto przeciw to woń z roboty A kto wypije i wejdzie bez wazeliny to ciepła posadzka bez żadnej odpowiedzialności nie musiszmyslecc wójt ci powie.twoj guru zawsze czujny abyś nic nie zrobił przeciw jego prywatnym interesom.ranczo 2.kościołów wiejskich jest wielu.na konsultacjach w sprawie studium nie było żadnych radnych A terminy konsultacji ustalono tak by nikt o nich nie wiedział i w godzinach pracy kazdegozainteresowanego.celowa taktyka.pisiory w nocy A gmina w godz. Poranne gdy pracujemy ustala swe plany pod swe potrzeby i interesy.ludzie obudxcie się jesteście poszukiwani przez cwaniaków.

 26. hehe, celne spostrzeżenia. Konsultacje w godzinach porannych i do tego w …Siedlęcinie, no bo po co w UG w Jeżowie Sudeckim. Żadnego radnego, tylko jeden sołtys z Jeżowa Sudeckiego, i tylko on miał pytania i uwagi dotyczące Planu w szerokim zakresie, reszta uczestników była we własnych sprawach. To nie jest indolencja, to tragedia.

 27. Chciałbym ostrzec wszystkich przed wpłatą większej kwoty niż przyjęta w umowie rezerwacyjnej, i nie dać się zwieść obietnicami dodatkowych usług, lub wcześniejszego oddania mieszkania. Gdyż deweloper potrafi wszystkiemu zaprzeczyć, nie dotrzymać obietnicy a nawet po roku dysponowania twoimi pieniędzmi wycofać się z umowy!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.