Płot jako przestrzeń wystawiennicza? Dlaczego nie? Udowadnia to Jacek Jaśko, fotograf, mieszkający w Kopańcu, znany jeleniogórzanom z wielu wystaw (ostatnio z cyklu „chodząc…” Kilkanaście lat temu prezentował swoje prace na wystawach „Na Płocie“ w domostwie sołtysa. Tym razem zaprosił do udziału innych artystów. Wystawa zostanie otwarta 18 września w Kopańcu o godz. 15.00. Przybywajcie.

Pomysł był taki: grupa kilkunastu jedzie na cały dzień do Kopańca i robi zdjęcia plenerowe według własnego uznania. Wybrane przez Jacka Jaśko fotografie, zostaną wydrukowane w formacie A3, zalaminowane i powieszone na nowym drewnianym płocie w centrum wsi – dokładnie tak, jak to robił Jacek Jaśko ze swoimi zdjęciami.

Na płocie zawisną także archiwalne zdjęcia Jacka Jaśki, które prezentował podczas poprzednich wystaw w Kopańcu. Reaktywacja idei Wystaw Na Płocie jest możliwa dzięki uprzejmości Moniki Pilc i Radzika Skwary, właścicieli posesji znajdującej się za nowym płotem. Zamieszkali w Kopańcu przed sześcioma laty i stworzyli tu miejsce-przystań dla ludzi pragnących odpoczynku od codzienności.

Na Wystawie Na Płocie KOPANIEC 2021 obejrzycie prace następujących fotografek i fotografów (w kolejności alfabetycznej): Iwona Champlewska, Beata Chłopeniuk, Paweł Dusza, Birgitt Fischer, Zbigniew Gałucki, Jacek Jankowski, Jacek Jaśko, Kalina Jaśko, Andrzej Kołodziejczyk, Axel Lange, Marek Liksztet, Marcin Masiewicz, Grzegorz Matoryn, Wojciech Miatkowski, Monika Pilc, Klaudia Trojanowska, Leszek Różanski, Grzegorz Sidorowicz, Radzik Skwara, Rafał Swosiński, Roland Vogt.

Wystawa będzie dostępna dla każdego i o każdej porze, aż do momentu, gdy oddziaływanie warunków atmosferycznych położy jej kres.

1 Komentarz

  1. Anonimowy kopaniczanin Odpowiedź

    Na plotach w kopancu powinna być wystawa zdjęć pedofila Karolka który molestowal i gwalcil córki swoich sióstr!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.