Turystów spacerujących dzisiaj (23 lipca) po parku Zdrojowym w Cieplicach zaniepokoił widok pracowników sypiących sól wzdłuż alejek parkowych. Gruba warstwa soli zalegała na całej długości tras spacerowych. – Przecież tędy chodzą psy, sól wyżre im łapy. Biegają wiewiórki, z pewnością sól też im nie służy. Nie mówiąc o małych dzieciach. Co to za pomysł? – zaalarmowała nas jedna z turystek i przesłała zdjęcia. Czy nie można wyhakać chwastów, albo zastosować jakiś mniej inwazyjny środek? – pyta.

Sól stosuje się do walki z chwastami, ale trzeba uważać, by nie sypać jej przy roślinach ozdobnych i użytkowych. My stosujemy ją na szerokich alejach parkowych oraz na deptakach, np. na ul.Konopnickiej i 1 Maja. Jest to jak najbardziej zgodne ze sztuką oraz ekologią. Od dawna nie stosujemy Rundupu. Stosowanie haczek w parkach o tak wielkiej powierzchni – około 30 hektarów – byłoby nieefektywne, kłopotliwe i nie zdałoby egzaminu” – wyjaśnia Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, które odpowiada za zieleń w parku Zdrojowym w Cieplicach.

5 komentarzy

    • To psy mogą chodzić po parku zdrojowym? A te dzieci spacerujące to chyba lepiej jak lizną kamyk z solą niż kamyk z raundupem. Afera z dupy. Tak jakby co najmniej te dzieci lizały namiętnie pobocza alejek, a psy chodziły po linii wysypanej soli. Toż to w Biedronce więcej chemii na półkach.

      • Tak się właśnie ludzie znają, robią afery z du.py, byle o coś się przywalić. Ciekawe czy zima z pieskami nie wychodzą – bo sól jest na chodnikach ! Co za miasto 🙁

  1. Już od co najmniej 10 lat mówi się o szkodliwym wpływie soli na zieleń miejską.
    Nie wiem jakim cudem w Jeleniej Górze jeszcze o tym nie wiadomo i o jakiej ekologii wspomina pan niedo-rzecznik.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Alina Gierak

502 499 336

Zgłoś za pomocą formularza.