Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież i kradzież z włamaniem do samochodu. Ich łupem padł telefon komórkowy oraz katalizator. Do przestępstwa doszło w marcu br. w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki. Teraz jeleniogórzanie za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch jeleniogórzan w wieku 26 i 32 lata, którzy podejrzani są o kradzież i kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 26 marca br. w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki. Podejrzani wykorzystali chwilową nieobecność właściciela, który wybrał się na spacer, włamali się do jego samochodu i ukradli telefon komórkowy, a następnie wycięli katalizator. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony oszacował na 1500 zł.

Policjanci na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali dwóch jeleniogórzan jako podejrzewanych o popełnienie tych przestępstw.

Teraz mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.