Wystawa malarstwa Bartka Draka w Szklarskiej Porębie

Termin: 6 czerwiec, 2020 - 16:00 - 31 sierpień, 2020 - 10:00
Wystawa malarstwa Bartka Draka w Szklarskiej Porębie

W Sudeckim Centrum Kultury i Sztuki w Szklarskiej Porębie można oglądać prace Bartka Draka, znakomitego malarza, muzyka, fotografa, tekściarza i twórcy modeli architektonicznych.

Ten wszechstronnie uzdolniony artysta przez wiele lat ukrywał się ze swoimi pracami. Dopiero niedawno, bo w 2018 roku jego twórczość została zauważona podczas pierwszej prezentacji w Wałbrzychu.

W szkole podstawowej Bartek Drak był zagrożony z plastyki, ale nie z powodu braku talentu, tylko z niefrasobliwości młodego artysty, który nie przynosił na zajęcia niezbędnych przyborów i materiałów. Jedynym narzędziem twórczym, który zawsze miał ze sobą był zwykły ołówek, bo nie zabierał dużo miejsca i był po prostu lekki. Kiedy jednak przedstawił nauczycielowi przyniesione z domu dwie grube teczki swoich prac okazało się, że zagrożenie złą oceną minęło, a niespodziewanie wypłynęło Bartka zagrożenie plastyką. Jego prace znalazły się na wielu szkolnych wystawach. Malarstwo Bartka Draka to niesamowita wizja świata, w którym domy żyją niczym zwierzęta domowe, albo inaczej domy są po prostu zwierzętami domowymi. A wśród nich żyją ludzie. Artysta zabierze nas ze sobą w swoistą wędrówkę po sennej wizji, po tym czego nie ma, ale przecież jest w jego niesamowitej wyobraźni.”- czytamy z katalogu wystawy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.