Wystawa fotograficzna Tajemniczy Dolny Śląsk przez ponad dwa miesiące będzie prezentowana w ośmiu miastach w naszym regionie. 

Ekspozycja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pojawi się we Wrocławiu, Głogowie, Legnicy, Bolesławcu, Wałbrzychu, Kłodzku oraz w Karpaczu.

Na wystawie prezentowane są najpiękniejsze ujęcia dolnośląskich fotografów, pokazujące różnorodność regionu. Nie zabraknie wspaniałych widoków ukazujących Sudety. Zobaczyć będzie można również najlepsze ujęcia twierdz, pałaców i zamków, zabytków techniki czy natury związanej ze Stawami Milickimi.

Wystawa Tajemniczy Dolny Śląsk pokazuje różnorodność naszego regionu. Ma zainspirować mieszkańców różnych miast do tego, by odkrywać Dolny Śląsk. To jeden z elementów budowania tożsamości lokalnej. Bądźmy dumni z miejsca, w którym żyjemy, bo atrakcji wartych zobaczenia jest tutaj wyjątkowo wiele – mówi Cezary Przybylski marszałek województwa dolnośląskiego.

Wystawa jest kulminacją akcji #MiastaDolnegoŚląska, prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Cykl powstał we współpracy z ponad 40 miastami, które na łamach dolnośląskich social mediów prezentowały swoje atuty. To najdłuższy i cieszący się największą popularnością cykl prowadzony od grudnia 2020 roku. Każdego dnia prezentowane są dolnośląskie miasta i miasteczka. Każdemu z nich poświęcone są 3 dni, podczas których prezentowane są ich największe atrakcje i zabytki.  

Wystawę obejrzycie w Bolesławcu do 19 lipca – 2 sierpnia 2021 r. – Rynek Starego Miasta przy Ratuszu,

Wałbrzychu –  2 sierpnia – 16 sierpnia 2021 r. – Rynek,

Kłodzku- 16 sierpnia – 30 sierpnia 2021 r.  – Rynek przy Ratuszu,

Karpaczu 30 sierpnia – 13 września 2021 r.  – główny deptak w Karpaczu,

Wrocławiu – 13 września – 30 września 2021 r – Rynek Wrocław. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Alina Gierak

502 499 336

Zgłoś za pomocą formularza.