Koleje Dolnośląskie w ramach akcji „Lato z KD” zachęcają do odkrywania perełek turystycznych w naszym regionie. Będzie można dojechać do nich darmowymi autobusami,a bilet powrotny jest za pół ceny.

– Chcemy zachęcić mieszkańców Dolnego Śląska do odkrywania pięknych zakątków naszego regionu koleją. Praktycznie każdy znajdzie w naszej propozycji coś, co go urzeknie lub odpowie na zainteresowania – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. To już druga odsłona akcji, która ma na celu promocję atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.

Dzięki współpracy z lokalnymi samorządami oraz organizatorami popularnych wydarzeń pasażerowie będą mogli korzystać z bezpłatnych autobusów, które zostaną skomunikowane z pociągami przewoźnika, a które to będą dowozić podróżnych z dworców do głównych atrakcji turystycznych.

Do Krzeszowa i do Książa

„Lato z KD” potrwa do końca wakacji. W tym czasie podróżni będą mogli skorzystać z bezpłatnych autobusów m.in. w Sędzisławiu, które zawiozą ich do Krzeszowa, gdzie będą mogli zwiedzić barokową bazylikę, oraz w Wałbrzychu, gdzie autobusy będą zabierać podróżnych ze stacji Wałbrzych Szczawienko do zamku Książ.

Nad Stawy Milickie

Podobna oferta czeka na pasażerów podróżujących do Milicza. W wybrane lipcowe weekendy będą mogli skorzystać tam z autobusów do Rudy Sułowskiej, gdzie znajduje się kompleks Stawów Milickich.

Tańszy powrót z imprez

Pasażerowie wybierający się na najciekawsze letnie wydarzenia na Dolnym Śląsku mogą liczyć na specjalną taryfę, która pozwoli im na podróż za pół ceny, dzięki darmowemu powrotowi.

Tak będzie przez całe wakacje w przypadku podróży do Jezierzan koło Legnicy. Można się tam wybrać np. na kąpielisko Kraina Dobrej Energii.  Podobne udogodnienia czekają m.in. na pasażerów planujących udział w Dniach Twierdzy Kłodzko, które odbędą się 7 i 8 sierpnia oraz podczas Święta Ceramiki w Bolesławcu, które jest zaplanowane od 18 do 22 sierpnia.

– Jesteśmy największym przewoźnikiem w regionie, spajamy całe województwo. Chcemy promować najciekawsze miejsca i wydarzenia oraz pomóc mieszkańcom w odkrywaniu Dolnego Śląska. Mamy nadzieję na współpracę z kolejnymi instytucjami oraz organizatorami wydarzeń, które pozwolą nam na poszerzenie oferty – mówi Rodak.

Za darmo na Dolnośląski Festiwal Nauki

Akcję zamknie Dolnośląski Festiwal Nauki, który we wrześniu odbędzie się we Wrocławiu. Jego uczestnicy również będą mogli skorzystać z darmowych biletów powrotnych.

Wszystkie informacje dotyczące akcji „Lato z KD”, w tym tras bezpłatnych autobusów, udogodnień, zniżek u partnerów akcji oraz mapę atrakcji turystycznych Dolnego Śląska i interaktywne mapy przeznaczone do pieszych i rowerowych wycieczek po wybranych trasach, można znaleźć na stronie internetowej LatoZKD.pl.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.