Na nowym torze kajakarstwa górskiego w Vaires Sur Marne, który wybudowano na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu, jeleniogórzanka Zofia Tuła wywalczyła srebrny medal.

Bardzo cieszę się ze srebrnego medalu. Poprawiłam swój wynik z zeszłych lat, kiedy zdobyłam dwa brązowe medale Mistrzostw Europy, ale szczerze mówiąc liczyłam na trochę lepsze przejazdy. Wiem, że miejsce zawodów było bardzo ciężkie dla wszystkich. Jednak chciałam pokazać więcej figur i uzyskać większe noty punktowe. Następne zawody tej rangi to przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Nottingham. Mam nadzieję, że będziemy mieli szansę więcej, swobodnie potrenować w tamtym miejscu.” – mówiła zawodniczka.

Do finału zawodów zakwalifikował się także Tomasz Czaplicki, zawodnik Karkonoskiego Klubu Kajakowego Jelenia Góra. Po pierwszym przejeździe zajmował 4 lokatę, w drugim niestety spadł na 5 pozycję. W ostatnim trzecim przejeździe nasz zawodnik rzucił się do ataku i poprawił swój wynik punktowy, ale niestety nie pozwoliło mu to na awans w klasyfikacji finału i ostatecznie zajął 5 miejsce.

Podczas tych Mistrzostw chciałem obronić tytuł Mistrza Europy, który zdobyłem w Bratysławie. Niestety miejsce zawodów na torze olimpijskim jest bardzo zdradliwe i nawet dobrze wykonana figura nie gwarantuje, że się nie wypadnie z odwoju, a to przekreśla tu szansę na bardzo dobry wynik. Tak już czasami bywa, że pomimo wykonania wielkiej i momentami trudnej pracy nie udaje się nam osiągnąć tego na co tak ciężko pracowaliśmy. Patrząc z drugiej strony to w przeszłości po takiej lekcji dostawałem zastrzyk motywacji do odbycia kolejnej długiej podróży po sukces. Już nie mogę się doczekać przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Nottingham. Zrobię co tylko w mojej mocy by tam wypaść o wiele lepiej. Pomimo mojego piątego miejsca jestem bardzo szczęśliwy z sukcesu Zosi. – komentował po zawodach Tomasz Czaplicki.

Polacy z Mistrzostw Europy wracają ze srebrnym medalem w kategorii K1 Kobiet. Pomimo braku medali i obrony tytułu Mistrza Europy w konkurencji mężczyzn mamy wielki powód do dumy. Srebrny medal Zofii Tuły jest jak do tej pory najlepszym wynikiem uzyskanym przez Polkę w tej kategorii podczas Mistrzostw Europy. Zosia ma też na swoim koncie zwycięstwo w Pucharze Świata i brązowy medal Mistrzostw Świata we freestyle’u kajakowym. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.