DPS w Mirsku ma 100 lat

DPS w Mirsku ma 100 lat

Szacowny jubileusz 100-lecia działalności obchodził Dom Pomocy Społecznej w Mirsku. Niemal dokładnie w rocznicę, bo 11 kwietnia 1912 r. nastąpiło poświecenie obiektów przy ul. Zielonej, w których do dziś DPS ma swoją siedzibę. Wśród gości na uroczystościach był biskup legnicki Marek Mednyk, który odprawił jubileuszową mszę świętą.

Tradycje Mirska  w zakresie miłosierdzia i pomocy ludziom potrzebującym są rzecz jasna dłuższe.  Już w 1801 r. powstał tam miejski przytułek dla starców, a w 1865 sierociniec. Ten drugi prowadziły siostry Boromeuszki, które prowadząc placówkę przez wiele lat  - do 1971 r. – zapisywały wspaniałą kartę poświęcenia, pamięci i miłosierdzia. Po nich misje przejęły siostry z zakonu św. Jadwigi pracujące w DPS do 2007 r.  

Dziś mirski DPS działa nadal w historycznym budynku, ale  odremontowanym i unowocześnionym, spełniającym wszelkie współczesne standardy. W mirskim DPS-ie przebywa obecnie 85 przewlekle chorych osób, które pytane zgodnie mówią, że to ich „prawdziwy dom”.

Życzenia, by właśnie takim był dla swoich mieszkańców, przewijały się w wystąpieniach zaproszonych gości. To na pewno się spełni, bo przy obecnych pracownikach Domu, których zaangażowanie i poświęcenie poznaliśmy wielokrotnie - nie może być inaczej   

100-lecie Domu POmocy Społecznej w Mirsku (1).jpg
100-lecie Domu POmocy Społecznej w Mirsku (2).jpg
100-lecie Domu POmocy Społecznej w Mirsku (3).jpg
100-lecie Domu POmocy Społecznej w Mirsku (4).jpg
100-lecie Domu POmocy Społecznej w Mirsku (5).jpg
100-lecie Domu POmocy Społecznej w Mirsku (6).jpg
100-lecie Domu POmocy Społecznej w Mirsku (7).jpg
100-lecie Domu POmocy Społecznej w Mirsku (9).jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.