kwietnia 23, 2021 02:18 po południu

Ukazało się ostrzeżenie meteorologiczne o możliwości wystąpienia przymrozków w nocy z piątku na sobotę. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określa się na 85 procent. Ostrzeżenie dotyczy całego Dolnego Śląska, tym bardziej mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej oraz reszty regionu winni uważać. Temperatura przy gruncie może spaść nawet do -7°C. Kierowcy – noga z gazu. Działkowcy winni też chyba pomyśleć o swoich ogródkach.

kwietnia 23, 2021 12:08 po południu

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy co roku, 23 kwietnia. Data owa jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w tym dniu, w 1616 r., zmarli Miguel de Cervantes oraz William Szekspir.

kwietnia 23, 2021 10:57 przed południem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze na rozprawie w dniu 23 kwietnia, uniewinnił Prezesa Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrada Kuźmińskiego od zarzutu kradzieży psa. Obrońca praw zwierząt podęli interwencję, kiedy dowiedzieli się, że zwierzę w środku zimy, podczas największych mrozów, jest trzymane w blaszanej beczce, na 30-centymetrowym łańcuchu. Właściciele kategorycznie odmawiali poprawy warunków życia psiaka.

kwietnia 23, 2021 08:32 przed południem

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym za rozbój. Od około roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został on zatrzymany w jednym z mieszkań w Ustce. Był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 3 miesięcy. Mężczyzna nie unikanie odpowiedzialności. Zostanie przekazany do Aresztu Śledczego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę pozbawienia wolności - informuje podisnspektor Edyta Bagrowska.

kwietnia 22, 2021 03:16 po południu

- W polskich lasach trwa wielka wycinka drzew. To, co się dzieje napawać może  przerażeniem. Reagujmy. Ratujmy las - zaapelowała dzisiaj do mieszkańców naszego regionu posłanka KO Zofia Czernow. Czas wybrała nieprzypadkowy - 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. 

kwietnia 22, 2021 02:43 po południu

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który od wielu miesięcy uporczywie nękał swoją przyjaciółkę, dopuszczał się wobec niej rękoczynów oraz groził jej pozbawieniem życia. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

kwietnia 22, 2021 08:32 przed południem

Rynek nieruchomości w regionie jeleniogórskim rozkwita a znaczne ożywienie odnotowują nie tylko pośrednicy sprzedaży na rynku wtórnym , ale również deweloperzy operujący na rynku pierwotnym. Ostatnimi czasy przedmiotem szczególnego zainteresowania kupujących stały się nowe mieszkania w Jeleniej Górze. Sprzedają się jak przysłowiowe świeże bułeczki.

kwietnia 21, 2021 03:27 po południu

Biegowa (i narodowa) kwarantanna powoli dobiega końca i chyba wszyscy już dostrzegamy światełko w covidowym tunelu, a przynajmniej mamy nadzieję, że niedługo z niego wyjdziemy. Ubiegły sezon dość brutalnie zweryfikował odważne plany organizatorów Super Biegu – biegów miało być coraz więcej, pojawiły się nowe miejsca i dodatkowa klasyfikacja biegów alpejskich. W ograniczonej sanitarnymi wymogami i zakazami rzeczywistości startów mieliśmy jednak tylko kilka, a klasyfikacji generalnej cyklu – wcale.

kwietnia 21, 2021 02:27 po południu

Trwają dostawy specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jeleniej Górze.

kwietnia 21, 2021 08:07 przed południem

Tylko 20,7 procent kierowców z Jeleniej Góry przy zakupie polis OC przez internet przyznało, że spowodowało co najmniej jedną szkodę komunikacyjną w ostatnich latach. W rezultacie znaleźli się na 63. miejscu rankingu „szkodowości miast”. Jest to jeden z lepszych wyników województwa dolnośląskiego.

kwietnia 20, 2021 03:06 po południu

Niedawno popularny serwis internetowy onet.pl opublikował listę najciekawszych formacji skalnych w Polsce. W wymienionej dziesiątce aż trzy pochodzą z naszego regionu, a jeżeli dodamy do tego fakt, że tuż za miedzą, czyli w Czechach, można zwiedzić Skalne Miasto w Adrspahu, to wynika z tego, że w tej konkurencji jesteśmy skalnym hegemonem.

kwietnia 20, 2021 01:52 po południu

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak apeluje na swoim profilu społecznościowym, aby wszyscy mieszkańcy włączyli się do akcji sprzątania świata, zaczynając od najbliższej okolicy. Tak, by wspólnie uhonorować Światowy Dzień Ziemi!

kwietnia 20, 2021 01:20 po południu

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich NJ 16/2021 z 20 kwietnia 2021.

kwietnia 20, 2021 01:17 po południu

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może motocykliście, który został zatrzymany przez jeleniogórskich funkcjonariuszy – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze. Jest on podejrzany o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i brak uprawnień do kierowania motocyklem. Istnieje też prawdopodobieństwo, że motocykl, jak i telefon, który mężczyzna miał przy sobie mogą pochodzić z przestępstwa.