A klasa II grupa XXV kolejka spotkań - wyniki, omówienie, tabela, strzelcy

Iskra Łagów – Orzeł Platerówka 7:0 (3:0)

Bramki: Piątkowski -2, Tymon, Humeniuk, Mądrzejewski, Kubala, Pirszel

Mecz jednostronny i bez większych emocji. Gospodarze „poznęcali się” nad spadkowiczami, którzy przyjechali w młodziutkim eksperymentalnym składzie. Przy stanie 2:0 Platerówka nie strzeliła karnego i potem już nie miała podobnej okazji. Łagów za to szalał – były słupki, poprzeczki, strzały obok bramki. Przy skuteczniejszej grze mogło być dwucyfrowo

Olsza Olszyna – Sudety Giebułtów 6:2 (3:0)

Bramki: dla Olszy – Zaparty -3, Tyszkowski – 2, Modzelewski; dla Giebułtowa - Chlabicz

Olsza nie miała najmniejszych problemów w Sudetami. Była lepsza w każdym elemencie gry, także dlatego, że goście nie mieli w składzie trzech podstawowych zawodników. Gole Chlabicza były skutkiem nonszalancji gospodarzy. Przy stanie 5:0 Olsza zaczęła ryzykownie rozgrywać piłkę pod swoją bramką. Wynikowi nic jednak nie zagrażało, a trener Olszy dał pograć kilku młodym zawodnikom.

Cosmos Radzimów – Chmielanka Chmieleń 6:2 (2:1)

Bramki: dla Chmielenia – J.Gałka, M.Gałka; dla Radzimowa - Romańczuk -2, Ramulewicz, Świątek, Łamusz, Janczewski

Cosmos zwycięstwem z broniącą się przed spadkiem Chmielanką zapewnił sobie zwycięstwo w grupie. Zagrał po swojemu – po przeciętnym początku, był znakomity w końcówce. Mecz aż do początku drugiej połowy był wyrównany. Pierwszego gola strzelili goście, a po przegranej połowie zdołali wyrównać. Chwilę po efektownym „szczupaku” M.Gałki, Cosmos wyszedł jednak znowu na prowadzenie i dotrzymywanie mu kroku stało się już ponad siły gości. - My się z Chmielanką nie lubimy, ale przyznać muszę, że maja potencjał i że są słabsi w naszej grupie – podsumował Arek Ziomek, trener Cosmosu.

Pogoń Markocice – Bazalt Sulików (walkower dla Markocic)

Spadkowicz Bazalt nie dotarł do Markocic, tłumacząc kłopoty ze zorganizowaniem transportu. Oddanie pola w ten sposób nie w smak było szczególnie Michałowi Marszałkowi, który liczył na poprawienie dorobku zdobytych bramek i przesunięcie się w tej klasyfikacji.

Jaśnica Opolno Zdrój – Stella Lubomierz 0:5 (0:2)

Bramki: Soczyński - 3, Biniewski, Siobuski

W Jaśnicy bardzo żałują dwóch niewykorzystanych dogodnych sytuacji z I połowy. Byłoby więcej wiary i walki. A tak widowisko z czasem stało się bardzo jednostronne. W końcówce Stella tak pewnie się poczuła, że za wygłupy pod pusta bramki Jaśnicy, Sidorski dostał żółtą kartkę. Zawodnik ten ograł na przedpolu bramkarza gospodarzy, podprowadził piłkę do linii bramkowej, zatrzymał ją, a następnie pochylił się i pchnął ja do bramki głową. Sędzia uznał to za zachowanie ośmieszające i niesportowe.

LZS Radostów – Skalnik Rębiszów 2:0 (2:0)

Bramki: Winczur (karny), Szewczyk

Mecz sąsiadów z tabeli przebiegł w ospałej atmosferze. Chodzi nie tylko o pogodę, ale i o to, że nikt tu nie miał nic specjalnego do uzyskania. Goście dłużej grali piłką, ale to gospodarze byli skuteczniejsi.

Kwisa Świeradów Zdrój – Błękitni Studniska Dolne 2:1 (1:0)

Bramki: dla Studnisk – Kiełb, dla Kwisy - Przybyło, Drzymała

Ładny wyrównany mecz. Przyjezdni mają jednak pretensje o sędziowanie. Drabik który dostał piłkę jeszcze na połowie Błękitnych poszedł jak burza i w sam na sam strzelił gola, gdy okazało się, że arbiter dopatrzył się spalonego.