A klasa, III grupa, XVIII kolejka

A Klasa, III grupa, XVIII kolejka - wyniki, strzelcy, omówienie meczów, tabela

GKS Iwiny – Rybak Parowa 3:2 (2:1)

Bramki: dla Iwin - Kowalewski – 2, Halczuk

Po pechowym spotkaniu z Zarębą i dla ostatnich w tabeli Iwin zaświeciło słońce. Tym razem potrafili potwierdzić swoją przewagę na boisku korzystnym wynikiem. Gospodarze wygrali, ale skutecznością nie grzeszyli. Nie potrafili zakończyć choćby strzałem wielu dogodnych sytuacji. W końcówce zrobiło się nerwowo – Parowa dziesięć ostatnich minut zagrała w dziesięciu po czerwonej kartce dla jej zawodnika.

KS Łąka – GKS Tomaszów Bolesławiecki 6:0 (3:0)

Bramki: Graczyk – 4, Hajdamowicz, Fulczyński

Kompromitację Tomaszowa z grupowym słabeuszem wytłumaczyć łatwo nie jest. - Rzeczywiście nic nie graliśmy. Może jedną akcje udało się skonstruować przez cały mecz. Kilku graczy zabrakło, reszta zlekceważyła przeciwnika i była w zbyt majówkowym nastroju – usłyszeliśmy od działacza klubowego gości. W Łące cieszą się, bo chcą powalczyć o pozostanie w A klasie. Przełomowym momentem meczy był karny dla Tomaszowa przy stanie 3:0. Nie udało się zmniejszyć dystansu, a potem za sprawą Graczyka, Łąka na dobre odskoczyła.

LZS Łaziska – LZS Zaręba 2:1 (1:0)

Bramki: dla Łazisk – Kapecki, Tylawski; dla Zaręby - Rosa

Łaziska przeważały w całym meczu, choć w drugiej połowie dominowała nieładna, pozbawiona koncepcji kopanina z obydwu stron. W pierwszej połowie gospodarze mogli uzyskać lepszy wynik, ale nie potrafili w kilku akcjach postawić kropki nad i. W Zarębie słabą dyspozycję drużyny tłumaczą niestabilnym składem i częstymi wyjazdami podstawowych zawodników za chlebem za granicę.

GKS Gromadka – Apis Jędrzychowice 0:4 (0:2)

Bramki: Rydol - 3, Bryjak

Po zwycięstwie nad druga w tabeli Gromadka i to na jej terenie, przewaga Apisu jest tak duża, że awans do wyższej klasy rozgrywkowej wydaje się już pewny (14 punktów przewagi). Dominacja gości na boisku była kwestionowana tylko przez 10 minut drugiej połowy. Wtedy Gromadka zmieniła strategię, a ataki Sarzyńskiego i Gortycha stwarzały realne zagrożenie bramce Apisu. Ten zryw zakończył się jednak... trzecią bramką dla gości i to ostatecznie zniechęciło Gromadkę do walki.

Majdan Bolesławice – KS Stare Jaroszowice 4:0 (0:0)

Bramki: Czerwony – 3, Nitarski

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak jednoznacznego rozstrzygnięcia. Goście przez dłuższe fragmenty nawet przeważali. Losy meczy rozstrzygnęły się w pierwszych dwóch minutach drugiej połowy. Dwa błędy obrony, która przez brak koncentracji oddała głupio piłkę napastnikom gospodarzy, zamienione zostały na bramki. Potem Jaroszowice jeszcze ruszyły odrabiać straty, ale bezskutecznie. Duch walki upadł, a przy czwartej bramce, po efektownym strzale z 25 m, bramkarz Jaroszowic nawet nie ruszył w stronę piłki.

Górnik Węgliniec - LZS Brzeźnik 2:0 (0:0)

Bramki: Niemyt (k), Mirosław Fink

Pierwsza połowa była wyrównana i bardzo efektowna – obie drużyny stworzyły dużo ładnych akcji pod bramkami przeciwników. Brzeźnik mógł szybko prowadzić, ale raz jego zawodnicy trafili w słupek, a raz w poprzeczkę. Z czasem gospodarze zaczęli zyskiwać przewagę. Goście w końcówce wyraźnie opadli z sił - źle grali głową, wolniej biegali.

Chrobry Nowogrodziec – Sparta Zebrzydowa 5:1 ( 1:1)

Bramki: dl;a Nowogrodźca – Zarzycki – 2, Cieślak, Piekarz, Paruch; dla Zebrzydowej – Wilk (k)

Derby dwóch mocnych średniaków wyzwoliły dużo energii w piłkarzach. Pierwsza połowa była zacięta i wyrównana. Padły dwie bramki, ale doszło też do sytuacji, o którą pretensje mieli goście. Boczna sędzia dopatrzyła się spalonego, w kontrowersyjnej akcji, z której padł nieuznany ostatecznie gol. Po przerwie dominacja gospodarzy była bezsporna. Zachowali więcej sił, wygrywali niemal wszystko w środku pola. Cztery bramki to wcale nie najwyższy z możliwych rozmiarów porażki.