A klasa III grupa XXV kolejka spotkań - wyniki, omówienie, tabela, strzelcy

GKS Tomaszów Bolesławiecki – Apis Jędrzychowice 2:4 (0:2)

Bramki dla Tomaszowa: Budas, Mandżak; dla Apisu: Bryjak – 3, Majewski

Choć mecz lidera z mocnym średniakiem nie miał szans już niczego zmienić, był niezłym widowiskiem. Apis dominował, zwłaszcza w pierwszej połowie. Miejscowi mieli pretensje o sędziowanie. Pani sędzia nie pokazała karnego przy ewidentnym faulu bramkarza na szarżującym zawodniku. Dała pokaz szamotaniny i nerwowości – żółty kartonik uczestnicy spotkania zobaczyli kilkanascie razy (miejscowi więcej). Emocjonująca była zwłaszcza końcówka, kiedy Tomaszów doprowadził do wyniku 2:3. Liderzy rozgrywek wytrzymali jednak napór, a w ostatniej minucie, żeby rozwiać wątpliwości, zdobyli czwartego gola.

Majdan Bolesławice – LZS Łaziska 0:3 (0:1)

Bramki: Duda, Skrzypek, Szuba

Jaka pogoda taka gra – komentowali po meczu działacze. W Bolesławicach uważają, że remis bardziej oddał by to co działo się na boisku. Grali tak podobnie jak przeciwnik, ale zabrakło bramek. W Łaziskach uważają raczej, że mieli przewagę i mogli jeszcze strzelić ze dwie bramki.

Górnik Węgliniec – GKS Gromadka 3:0 (1:0)

Bramki: Trela, Michaluk, Kurinowicz

Wiosną Węgliniec gra znakomicie. Trzecia w tabeli Gromadka boleśnie się o tym przekonała. Gospodarze w pełni kontrolowali mecz. Gromadka zagroziła bramce Węglińca jedynie dwa razy. Szczególnie żałować mogli „setki” w sam na sam z bramkarzem.+

KS Łąka – GKS Iwiny 3:2 (2:1)

Bramki: dla Łąki – Graczyk – 3. dla Iwin - Kowalewski - 2

W łące byli zaskoczeni determinacją spadkowicza. Honor i dobre wrażenie to widać dla przyjezdnych równie mocna motywacja jak wymierniejsze cele. Mecz był pełen emocji bo wynik wciąż był niepewny, a Iwiny walczyły naprawdę do końca.

Chrobry Nowogrodziec – LZS Zaręba 4:0 (1:0)

Bramki: Paruch, Szuter -2, Kopała

Chrobry kontrolował cały czas spotkanie. O jego przewadze niech świadczy fakt, ze od 30 min. grał w dziesiątkę, po tym jak Zarzycki, po pyskówce ujrzał czerwony kartonik. Chwilę potem paradoksalnie Nowogrodziec strzelił pierwszą bramkę. Okupująca dół tabeli młoda niedoświadczona Zaręba nie była wstanie powalczyć z przeciwnikiem, choć jego zawodnicy musieli nadrabiać stratę.

Sparta Zebrzydowa – Rybak Parowa 1:4 (1:0)

Bramki: dla Sparty – Fila; dla Parowej – Ryś – 2, Machacz, Pagórski

Gra Sparcie się tego dnia nie kleiła. Brakowało w jej składzie filarów drużyny, m.in. braci Kumosiów. Ale i tak do 65 minuty udawało się utrzymywać nikłą przewagę bramkową. Potem jednak miejscowi opadli z sił, a goście nabrali wiatru w żagle. Cztery bramki w krótkim czasie rozstrzygnęły spotkanie.

LZS Brzeźnik – KS Stare Jaroszowice 2:3 (1:1)

Bramki: dla Brzeźnika - Szewczyk, Widera; dla Starych Jaroszowic – Budzianowski – 2, Nizioł (karny)

Ładny mecz dwóch drużyn z dołu tabeli. Niemarkowana walka, ambicja – takie widowisko obejrzeli kibice w Brzeźniku. Emocjom dał się ponieść trener gości, którego sędzia w pewnym momencie posłał na trybuny. Wynik końcowy nie szkodzi Brzeźnikowi, a wyjaśnia sytuację gości. Obie drużyny pozostają w A klasie.