Koniec serii porażek KS-u

Po dłuższej przerwie czwartoligowcy z Klubu Siatkarskiego nareszcie z dobrej strony pokazali się kibicom. W sobotę, 26 bm. w hali zabobrzańskiej „Jedenastki” podopieczni trenera Wojciecha Lary wygrali 3:0 (25:21, 25:22, 25:19), ze strzelińskimi Tygrysami Rywale to outsider ligi dolnośląskiej z dorobkiem tylko dwóch punktów.

W konfrontacji z młodym i najsłabszym zespołem IV ligi jeleniogórzanie poradzili sobie łatwo. Nie pozwolili walecznym pod siatką zawodnikom UKS-u Tygrys zrewanżować się KS-owi za porażkę w Strzelinie 1:3.

We wcześniejszych styczniowych meczach zawodnicy jeleniogórskiego KS-u nie ugrali nawet seta. Ostatnio dwukrotnie musieli uznać sportową wyższość rywali. Najpierw w oleśnickiej hali ulegli 0:3 (17:25, 16:25, 22:25) liderowi IV ligi z MOKiS-u Siatkarz. Potem przegrali po raz ósmy w tym sezonie we Wrocławiu z Kangurami 0:3 (20:25, 21:25, 21:25).

Aktualnie, po dwunastu spotkaniach drużyna z Jeleniej Góry zajmuje piąte miejsce w tabeli wśród siedmiu klubów. KS wywalczył 11. meczowych punktów, w setach 15:22, małe punkty 792:854.