Liderki rekordowo gromią jeleniogórskie siatkarki

Kibice zespołu Integracyjnego Klubu Sportowego nie mogą doczekać się pierwszego zwycięstwa w ESA trzeciej lidze dolnośląskiej kobiet. Zamiast punktów jeleniogórskie siatkarki notują kolejne porażki. W tym sezonie przegrały już dziesiąty mecz.

W 11. kolejce III ligi drużyna trenera Jerzego Sarny została rozgromiona w Oławie przez liderki tabeli z MGLKS-u Sobieski. Rywalki IKS-u to jedyny zespół kobiecych rozgrywek z kompletem 33. punktów i tylko z jednym setem straconym (33:1). Pierwsze starcie w Jeleniej Górze oławianki wygrały gładko 3:0. W rewanżowym spotkaniu, również o wyjątkowo jednostronnym przebiegu, dziewczęta z IKS-u doznały najwyższej porażki w historii trzecioligowej rywalizacji. W trzech setach zdobyły zaledwie 19 punktów (9, 3 i 7). Poprzednio rekordową przegraną IKS-u zanotowano w meczu z AZS AWF Wrocław, w którym jeleniogórzanki wywalczyły 30 z 75 punktów.

Trzeciego marca siatkarki IKS-u powalczą w Wałbrzychu z Chełmcem Wodociągi. Do jeleniogórskiej hali ZST „Mechanik” wrócą 17 marca na potyczkę z UKS-em Ares LO Nowa Sól. Rywalki zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów, w setach 22:19.