Majówka z pięknymi psami

Fot. Daniel Antosik

Tylko raz w roku w naszym regionie zobaczyć można tyle psich piękności w jednym miejscu. Już w najbliższą niedzielę, 13 maja na stadionie przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze – Cieplicach odbędzie się XXXVII Karkonoska Wystawa Psów Rasowych.

Do udziału w tegorocznej imprezie zgłoszonych zostało ponad 800 psów 140 ras! Wystawcy z całego kraju i zagranicy zjadą do stolicy Karkonoszy, by poddać swoich pupili ocenie wytrawnych sędziów kynologicznych pracujących także w międzynarodowym gronie. Hodowcy psów weryfikować będą rasowe walory swoich podopiecznych i walczyć o puchary dla najpiękniejszych czworonogów. Dla wszystkich miłośników psów to świetna okazja do podziwiania wspaniałych reprezentantów psiej arystokracji i bliższego poznania poszczególnych ras. Dla tych, którzy planują kupno wymarzonego czworonoga, to szansa na spotkanie z fachowcami, którzy chętnie opowiedzą o cechach i wymogach poszczególnych ras psów, oraz  sposobach pielęgnacji czworonożnych przyjaciół.
Na miejscu będą też kramy z psimi akcesoriami i zestaw tradycyjnych już atrakcji festynowych adresowanych dla dzieci i dorosłych. Bo Karkonoska Wystawa Psów Rasowych to sposób na   rodzinną przygodę. Jeśli tylko dopisze pogoda, to we wspaniałej piknikowej atmosferze, z której słynie wydarzenie organizowane przez jeleniogórski oddział Związku Kynologicznego.     
Psie piękności zjeżdżać będą na cieplicki stadion już od wczesnych godzin porannych. Oficjalne rozpoczęcie wystawy zaplanowano na godz. 10.00. Kwadrans później ruszą oceny psów w ringach wystawowych. Od godz. 11.00 do 14.00 odbywać się będą pokazy wyszkolenia i sprawności psów. Na godz. 14.30 zaplanowano prezentację finalistów konkursu młodych prezenterów, w którym puchary dla zwycięzcy fundują „Nowiny Jeleniogórskie”. Około godz. 15.00 w ringu honorowym rozpoczną się konkurencje finałowe z wyborem najpiękniejszych psów wystawy. Wręczenie nagród dla zwycięzców głównego konkursu ok. godz. 17.00.   
Tegoroczna wystawa odbywać się będzie pod patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry oraz Starosty Jeleniogórskiego.

Komentarze (4)

czy nie można było wstawić inne zdjęcie a nie jakiegoś szczura w kokardkach???

Szczurem to ty jestes!!!!!!!!!!haha

A pro po szczurów,kiedyś zadaniem tych psów było tępienie myszy i szczurów w domostwach :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.