Mistrz Włoch wygrał z Turowem

Na zakończenie pierwszej rundy Euroligi koszykarski team ze Zgorzelca powalczył w Mediolanie z włoskim EA7 Emporio Armani. PGE Turów dwukrotnie „dogonił” wynik i po trzydziestu minutach wyszedł nawet na prowadzenie, ale za trzecim razem już nie dał rady. W prestiżowych rozgrywkach mistrzowie Polski doznali czwartej porażki. Ulegli włoskiej drużynie 71:90.

Mało wolnych pozycji do rzutu miał Damian Kulig (zdobył 12 pkt.). Podkoszowy czarno – zielonych był dobrze kryty i często musiał pozbywać się piłki. Najwięcej punktów zdobyli Tony Taylor 15, Nemanja Jaramaz 14 i Chris Wright 12. W trzeciej kwarcie zespół z Mediolanu dwukrotnie trafił „trójki” po ponowieniach akcji. W czwartej odsłonie powtórzył tę sztukę.

- Musimy poprawić naszą grę na bronionej tablicy i w defensywie, bo gdy w tych elementach wypadamy słabo, mecze kończą się takimi wynikami jak ten z Armani – podsumował porażkę Tony Taylor.

Czwartkowy, 20 listopada, mecz 6. kolejki Euroligi z Panathinaikosem Ateny znów rozegrają w lubińskiej hali Regionalnego Centrum Sportowego.