Niepokonane kadetki

Młode koszykarki MKS MOS Karkonosze są jedynym zespołem w Dolnośląsko – Lubuskiej Lidze, który zwyciężył w sześciu kolejnych meczach. Ostatnio podopieczne trenera Marcina Markowicza zaprezentowały godną naśladowania walkę i sportowy charakter w pojedynku z AZS PWSZ II Gorzów Wlkp. 71:69 (12:17, 14:20, 17:12, 28:20).

W pierwszej, nerwowej części jeleniogórskiego spotkania na ligowym szczycie górą były przyjezdne. Ciężar gry „Karkonoszek” opierał się na Karolinie Stefańczyk (razem 28 pkt.) i Celinie Kwietoń (20). Tylko one trafiały do kosza gorzowianek. Po zmianie stron nasze kadetki zmieniły system obrony (podwojenie). Punkty zaczęły zdobywać pozostałe koszykarki, Oliwia Bogacz 10, Sandra Korwin – Piotrowska 8 i Angelika Kryszpin 5. Na początku 4. kwarty team z Jeleniej Góry po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie 54:53.

- Emocjonujący mecz z AZS PWSZ II obfitował w dużą ilość dobrej koszykówki. Z obu stron było sporo strat piłki, ale wymusiła je skuteczna obrona. Moje podopieczne nie poddały się po pierwszej, słabszej połowie. Są jedynym zespołem w lidze bez porażki – cieszył się trener M. Markowicz.