Podsumowanie w A-klasie - grupa II

- Jesteśmy w euforii, wreszcie mamy sportowe święto – tak wiceprezes klubu z Opolna Zdroju Dawid Kiżuk skomentował dopiero pierwsze w tym sezonie zwycięstwo piłkarzy Jaśnicy. Komplet punktów bardzo cieszył, gdyż gospodarze z Olszą Olszyna przegrywali po przerwie już 1:5. Mimo to potrafili zakończyć mecz wynikiem 6:5. Załamany trener gości Marcin Markowski podkreślił, że zawiodło go kilku czołowych zawodników, którzy nie pojechali do Opolna Zdroju.

Grupa II

Nie zawiodły zespoły z czołówki. Liderzy ze Świeradowa Zdroju i drużyna z Radzimowa rozgromiły rywali i po wpadkach Orła Platerówka i olszynian powiększyły punktową przewagę. Choć na boisku był remis, Kwisa dostanie walkowera 3:0, gdyż w spotkaniu z Cosmosem od 73 minuty zagrał Paweł Mruczyński, który nie był wpisany do protokołu. Działacze z Radzimowa proponują karę finansową dla kierownika drużyny, ale regulamin rozgrywek wyjaśnia sprawę jasno.

Kłopoty kadrowe sprawiły, że na A klasowych boiskach pojawili się piłkarscy weterani. I nie zawiedli oczekiwań. Po dwóch latach przerwy 37-letni napastnik LZS-u Radostów Marek Michoński strzelił gola. Jedno trafienie zaliczył też 44-letni napastnik ze Świeradowa Zdroju Adam Mackiewicz, który w ostatnim kwadransie zastąpił najskuteczniejszego zawodnika tej rundy Wojciecha Ostrejko. Po wyleczeniu bolesnej kontuzji i po czteroletnim rozbracie z futbolem, kibice z Rębiszowa znów oklaskiwali środkowego pomocnika Łukasza Małachowskiego. W 65. minucie na 2:2 wyrównał on wynik potyczki z Chmielanką. Nie zawiedli też najmłodsi piłkarze. W A klasie bardzo dobrze, bez tremy, zadebiutował 16-letni junior z WKS-u Działoszyn/Krzewina Michał Golec. Między słupkami drugi raz stanął 19-letni Krzysztof Sienkiewicz.

Wyniki 11. kolejki:

Skalnik Rębiszów – Chmielanka Chmieleń 2:3 (0:1), Marcin Różnicki (karny), Łukasz Małachowski oraz Przemysław Pasternak, Piotr Drożdżyński, Kamil Lachowicz. Fotorelacja na www.nj24.pl

Jaśnica Opolno Zdrój – Olsza Olszyna 6:5 (1:4), Grzegorz Sawicki 2, Artur Kuczyński, Norbert Piepiora, Krystian Jaworowski oraz Marcin Cieślak 2, Adamowie: Śmigielski i Bagowski, Krystian Kołodziejczyk.

Bazalt Sulików – Pogoń Markocice 2:1 (1:0), Grzegorz Molka, Łukasz Bandura.

WKS Działoszyn/Krzewina – LZS Radostów 1:3 (1:0), Mateusz Krzyśko oraz Marek Michoński, Daniel Mazur, Łukasz Jańczak.

Cosmos Radzimów – Apis Jędrzychowice 5:0 (2:0), Krzysztof Trofimowicz 2, Kamil Świątek 2, Artur Sosnowski.

LKS Świecie – Kwisa Świeradów Zdrój 1:4 (1:2), Mateusz Mikuła oraz Wojciech Ostrejko 3, Adam Mackiewicz.

Orzeł Platerówka – Włókniarz Leśna 2:4 (0:2), Tomasz Kuśnierz, Mariusz Burzyński oraz Dawid Majewski 2, Wojciech Pieśkiewicz, Kamil Bełzowski.

Boiskowy wynik meczu LKS-u Świecie z Jaśnicą Opolno Zdrój z 1:2 wydział gier OZPN-u w Jeleniej Górze zweryfikował na walkower 3:0.

Najlepsi strzelcy: Wojciech Ostrejko (Kwisa) - 18, Tomasz Kuśnierz (Orzeł) – 10, Kamil Świątek (Cosmos) – 9, Sławomir Węcławowicz (Bazalt) – 8, Szczepan Maciocha (Apis , Rafał Sawicki (Jaśnica), Mariusz Burzyński (Orzeł), Marcin Cieślak (Olsza) i Kamil Bełzowski (Włókniarz) - po 7.