Porażka po tie – breaku

Kibice siatkarek IKS – u nie doczekali się historycznego zwycięstwa w ZINA trzeciej lidze kobiet. Jeleniogórzanki przegrały ósmy mecz z rzędu, ale liczbę setów na plus zwiększyły do czterech.

W tym sezonie w ośmiu potyczkach już dwadzieścia cztery sety oddały rywalkom. W sobotni wieczór, 13 grudnia przed własną publicznością outsiderki tabeli (8. miejsce) z Integracyjnego Klubu Sportowego Jelenia Góra uległy 2:3 ekipie SL Salos Nowa Ruda. Na komplet punktów fani IKS – u czekają drugi sezon.

W hali ZST podopieczne trenera Andrzeja Kołaczyka (szkoli od dwóch miesięcy), zwycięsko zagrały w pierwszym (25:20) i w czwartym secie (25:15). W dwóch pozostałych musiały uznać wyższość przyjezdnych (25:27, 21:25). W decydującym o końcowym wyniku tie – breaku zawodniczki IKS – u prowadziły 8:2 i 10:5, by przegrać 13:15. W pierwszym meczu rundy rewanżowej sezonu zasadniczego III ligi jeleniogórzanki ucieszył pierwszy zdobyty punkt ligowy. Na inaugurację kobiecych rozgrywek IKS doznał w Nowej Rudzie porażki 1:3.

W drugim ligowym sezonie w klubie w Jeleniej Góry występują: Anna Wierzbicka, Katarzyna Kowalska, Emilia Szmeterowicz, Wiktoria Ryś, Kinga Brzezik, Mariola Pietrzak, libero Karolina Majewska i Paulina Cieślak.