Powrót crossowców

Piach w ustach, ryk silników i wielkie sportowe emocje, czyli coś, co miłośnicy crossów lubią najbardziej. Wczoraj na torze w Siedlęcinie odbył się już 28. Piknik Cross Country.

Organizatorzy przez tydzień przygotowywali trasę. - Było co robić. W okresie letnim wiele odcinków zarosło – mówi Roman Hajdamowicz, prezes Moto Klubu Siedlęcin, który jest głównym organizatorem pikniku.

Trzeba przyznać, że tor był znakomicie przygotowany. Zawodnikom sprzyjała pogoda. Było sucho co powodowało, że nad torem unosiły się olbrzymie chmury kurzu. – Trasa jest mieszana: tor na otwartych miejscach jest piaszczysty, w lesie jest wilgotno i tam jeździ się inaczej – mówił R. Hajdamowicz.

Łącznie w zawodach wystartowało ponad 80 crossowców. Nie wszyscy ukończyli swoje wyścigi. W najbardziej obleganej klasie E2/E3 sklasyfikowano 36 zawodników. Zwyciężył Bartłomiej Tabian, który w czasie dwóch godzin zaliczył 14 okrążeń. Drugie miejsce zajął Marcin Jaros a trzecie – Paweł Łozowski (po 13 okrążeń).

Organizatorzy wydzielili oddzielną kategorię – zawodników z licencją, by nie klasyfikować ich razem z amatorami. W tej klasie zwyciężył Wojciech Rencz, pokonał trasę 15 razy. Po 14 okrążeń zaliczyli Tomasz Witkowicz i Zbigniew Lech i zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

W kategorii E1 (19 sklasyfikowanych) zwyciężył Damian Magierowski (14 okr.) przed Dirtem Magerem i Sebastianem Dąbrowskim (po 13).

W klasie weteran pierwsza trójka wygląda następująco: 1. Marek Kurzeja, 2. Jan Macoun, 3. Marek Popitz. W klasie junior zwycięzył Tomasz Niewadzisz, drugi był Dawid Chrynowski a trzeci - Jakub Pietroszczak. Wśród młodzików najlepszy był Daniel Iwanik, drugie miejsce zajął Mateusz Kijański a trzecie – Łukasz Rybak.