Pub Gola przegrywa w meczu na szczycie

Mecz otwierający rundę wiosenną w A- klasie dla Orła Wojcieszów. Piłkarze z Wojcieszowa zasłużenie wygrali ze swoim sąsiadem w tabeli - Pub Golem 5:2

To był mecz, który cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród kibiców. Nie brakowało widowiskowych akcji, ciekawych zagrań i co najważniejsze pięknych bramek.

Na spotkanie rzekomo nie mieli być wpuszczani kibice z Jeleniej Góry. Tylko rzekomo, ponieważ kibice wybrali się na ten pojedynek i dopingowali swoją drużynę. Co więcej, na drodze między Kaczorowem, a Wojcieszowem stał policyjny patrol, którego zadaniem było zatrzymywanie do kontroli każdego pojazdu na jeleniogórskich numerach rejestracyjnych. Zatrzymano również autobus, którym podróżowała drużyna Pub Gola.

Atmosfera podczas spotkania była napięta, obydwie drużyny walczyły nie tylko o zwycięstwo ale i honor. Pub Gol chciał za wszelką cenę wywieźć choćby remis z trudnego terenu rywala - Gramy jak do tej pory. Ambitnie! – mobilizował swoich piłkarzy trener Lech Walczak
- Panowie, pożegnajmy ich godnie. Trzy zero wystarczy – kwitował trener wojcieszowskiego Orła , Jacek Engler
W całym meczu nie brakowało brutalnych fauli, ostrej walki . O trudach tego pojedynku przekonali się min. Tomasz Walczak i Andrzej Pieroń, którzy nabawili się poważnych kontuzji.

Pierwsze minuty spotkania to chaotyczna i nerwowa gra Pub Gola. Już w pierwszy minutach dwukrotnie popełnili błędy po, których mogła paść bramka. Niestety, trzecie ostrzeżenie Orła okazało się bolesne w skutkach. Po błędzie jeleniogórskiego bramkarza, który faulował w polu karnym jednego z pomocników Orła , sędzia Sławomir Niemiec zmuszony był wskazać na wapno, a jedenastka na bramkę zamienił M. Kaniewski.

Długo nie trwał smutek jeleniogórskich kibiców. W 30 minucie za sprawą Jana Pietrzykowskiego Pub Gol wyrównał. Chwilę póżniej było już 1:2. Orzeł po świetnie przeprowadzonej kontrze objął prowadzenie w meczu i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. W drugiej połowie jeleniogórzanom ciężko było przedostać się pod pole karne przeciwnika. Mimo, to Pub Gol zdołał wyrównać. Po zagraniu ręką w polu karnym jednego z zawodników Orła, podyktowany rzut karny pewnie egzekwował Jan Pietrzykowski i wmeczu znów był remis.

Na około 15 minut przed końcem inicjatywę przejęi gospodarze i to oni strzelali bramki. W ostatnich minutach Pubowicze głównie po błędach w obronie stracili trzy bramki i mogli stracić jeszcze więcej, gdyby nie słaba skuteczność rywali. W efekcie podopieczni Lecha Walczaka przegrali z Orłem na otwarcie rundy wiosennej 5:2 i stracili fotel lidera.

Orzeł Wojcieszów – Pub Gol Jelenia Góra 5:2 (2:1)
Bramki: M. Kaniewski x 2 , Wydrych, Kurek, Sporny , Pietrzykowski x 2 Pub Gola.

Pub Gol: Ambroży – Grunwald, Pieroń, Zieliński, Bakaszyński, Walczak (63’ Gawroński), Dutka (40’ Żegota), Ociepa, Cudyk (46’ Kaczmarek, 55’ Paszewski), Wyderkowski, Pietrzykowski.

Orzeł : Janc – T. Kaniewski, Głowacki (75’ Wróblewski), Sporny, Kuras, M. Kaniewski, Terlecki (68’ Klarinski), Małek, Opaczewski, Kurek, Łużny

Czerwona kartka: Paweł Żegota za dwie żółte.
Żółte kartki: Kuraś, T. Kaniewski, Sporny , Ambroży, Walczak, Pieroń.