Spartakus pokonał Górnika Wałbrzych

KSW SPARTAKUS JELENIA GÓRA - GÓRNIK WAŁBRZYCH

W pierwszym w tym sezonie meczu przed własną publicznością koszykarze trzecioligowego Spartakusa pokonali Górnik Wałbrzych 70:59.

Do przerwy podopieczni Andrzeja Radziwanowskiego męczyli się okrutnie i nic nie wskazywało, że odniosą zwycięstwo. W pierwszej bardzo zaciętej kwarcie Górnik prowadził już 8:4 (8 minuta). Mimo tego, gospodarze zdołali odrobić tę stratę, głównie za sprawą Pawła Nowickiego. O drugiej kwarcie jeleniogórzanie woleliby pewnie zapomnieć. Między 4. a 9. minutą tej odsłony nie zdobyli punktu a rywale w tym czasie aż 13 i zrobiło się 25:15 dla Górnika. W trzeciej ambitni jeleniogórzanie dążyli do odrobienia strat. I choć nie udało im się to, to też nie pozwolili Górnikowi na powiększenie przewagi. Goście prowadzili różnicą 2-5 punktów. Po 30 minutach było 47:45 dla gości i kwestia zwycięstwa w tym meczu była otwarta. Na szczęście, koszykarze Spartakusa w porę otrząsnęli się, zagrali aktywnie w obronie i skutecznie w ataku. Przy stanie 52:51 dla Spartakusa dwoma celnymi rzutami popisał się Kamil Tokarewicz i to był sygnał do odjazdu jeleniogórzan. Do końca powiększali oni przewagę, bezlitośnie punktując bezradnych zawodników Górnika. Znakomite zawody rozegrał Przemysław Olszewski, który rządził pod tablicami, sam zdobył 18 punktów i miał wiele zbiórek.

Spartakus Jelenia Góra – Górnik Wałbrzych 70:59 (10:10, 13:19, 22:18, 25:12)

Spartakus: Kozyra 15, Tokarewicz 9, Jaszczur 6, Gniadzik 4, Kiciński 3 oraz Olszewski 18, Nowicki 8, Rachmiel 5, Góra 2, Binek.

Wałbrzych: Buczyniak 13, Stochomiałek 12, Iwański 5, Myślak 4, Grzywa 4, oraz Murzacz 12, Bożemski 7, Fedoruk 2, Ciuruś.