Szczęśliwa siódemka karateków

W Brzeszczach odbyły się V Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w konkurencji Full Contact Karate oraz Ogólnopolski Turniej Seniorów Oyama Karate w konkurencji Semi-knockdown. Nie zabrakło na nich jeleniogórskich karateków z Klubu Oyama Jelenia Góra, którzy wrócili z siedmioma medalami.

Spośród 104 zawodników, biorących udział w zawodach dobrze spisywała się jeleniogórska ekipa. Z jeleniogórskiego klubu Oyama Karate wystartowała 10 -osobowa ekipa seniorów z sekcji JG i KG

W ostatnich dniach przed zawodami z powodów zdrowotnych musiała wycofać się ze startu Kasia Starzyńska , a wcześniej inna trójka naszych utytułowanych i doświadczonych zawodników z różnych powodów zrezygnowała ze startu: Marcin Świętoń, Grzegorz Maślanka i Marcin Szymczyk – donosi trener Rafał Majda

Najlepiej spośród jeleniogórzan spisał się Piotr Cieśliński , który walcząc w obu konkurencjach, zarówno w FC jak i w SK zdeklasował swoich przeciwników zdobywając dwa złote medale w kat. – 65 kg. Dodatkowo Piotr zdobył, także tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju Semi-knockdown.

Świetnie spisał się Bogdan Zapotocki, który w pięknym stylu wywalczył brązowy medal w SK w kat. –70 kg. przerywając tym samym swą „pechową medalową passę” na zawodach.

W FC ładnie spisali się Adam Kopeć i Paweł Gładysz z sekcji Kamienna Góra. Pierwszy z nich wywalczył srebro (- 75 kg), a drugi sięgnął brązowy medal w kat. – 90 kg. Podobnie było w przypadku Łukasza Siedlanowskiego (JG), który zdobył srebro w kat. – 85 kg, a brąz przypadł Rafałowi Olszewskiemu (JG) w kat. +90 kg .
Z pozostałych zawodników , najlepsze wrażenie pozostawił po sobie Paweł Oleksy (KG) w kategorii – 85 kg FC, który w walce eliminacyjnej znokautował swojego rywala, jednak w kolejnych dwóch walkach musiał uznać wyższość swoich przeciwników ulegając im na punkty.

W efekcie zawodnicy Klubu Oyama Jelenia Góra zdobyli, aż 7 medali – 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.