To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Triathlon coraz bardziej popularny

Anna Krzesiewicz; foto: starostwo

W dniach 11 - 12 lipca w Sławie, w ramach Sławskiego Festiwalu Triathlonu, obchodzono XXXI-lecie polskiego triathlonu. Nasz region godnie reprezentowali  pracownicyStarostwa Powiatowego w Zgorzelcu: Anna Krzesiewicz i Karol Walotka. Jak przekazało starostwo - w tegorocznych zawodach wystartowało kilkuset zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w różnych kategoriach. Anna Krzesiewicz wywalczyła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, startując na dystansie 400 m wpław, 14 km rowerem i 3 km biegiem.  Karol Walotka startujący na dystansie 800 m wpław, 28 km rowerem i 6 km biegu, w swojej kategorii wiekowej zajął 21 miejsce.

Tymczasem trwają intensywne przygotowania do drugiej edycji Międzynarodowego Triathlonu Łużyckiego, który rozgrywany będzie 6 września na terenie powiatu zgorzeleckiego i powiatu goerlitzkiego. Za organizację tegorocznej, drugiej edycji  MTŁ, odpowiedzialna jest Platforma Sportów Wytrzymałościowych, która jest również organizatorem Biegu Mietkowskiego, Triathlonu Mietkowskiego, Wrocławskiej Dychy, Korony Europy i innych wydarzeń sportowych, oraz znana Zgorzelecka Grupa Rowerowa THC Promil, współorganizator pierwszej edycji Międzynarodowego Triathlonu Łużyckiego, a od 10 lat organizator Dziecięcego Maratonu Rowerowego.

W tym roku zawodnicy rywalizować będą zarówno na dystansie 1/4 IM jak i na dystansie 1/8 IM. Pierwszy dystans oznacza 950 metrów pływania, 45 km na rowerze oraz 10,5 km biegiem. Drugi dystans to 425 m w wodzie, 22 km na rowerze oraz 5,75 km biegiem. Organizatorzy podkreślają, że MTŁ okazja do indywidualnej  rywalizacji pomiędzy triathlonistami, ale także do sprawdzenia swoich sił w sztafecie. To istotne szczególnie dla tych, którzy  nie są jeszcze gotowi do samodzielnego startu. Zawodnicy wystartują na terenie Berzdorfer See, po niemieckiej stronie. Po pływaniu przesiądą się na rowery i ruszą na polską stronę  do Zgorzelca. Po zmianie w strefie T2 niedawni rowerzyści pobiegną  dwuipółkilometrową pętlę - odpowiednio dwa lub cztery razy - aby finiszować na płycie Stadionu Miejskiego. Wokół stadionu będą też skupiały się wszystkie atrakcje związane z całodziennym wydarzeniem sportowym. Szczegóły na stronie internetowej www.triathlonluzycki.eu.

 

triatlon.jpg