Ukradła skarbonkę z datkami

Kartonową skarbonkę, do której w jednym ze sklepów we Wleniu mieszkańcy tej miejscowości wrzucali datki na leczenie chorego dziecka, ukradła 41-letnia kobieta.

Skarbonka stała na ladzie w sklepie spożywczym. Kupujący chętnie zostawiali w niej resztę z zakupów – przecież pieniądze trafić miały do potrzebujących z tej samej miejscowości. W sobotę sprzedawczyni przed zamknięciem sklepu zauważyła, że skarbonka zniknęła. Powiadomiła policję. Funkcjonariuszom i straży miejskiej wystarczyły informacje, kto w poprzedzających godzinach był w sklepie, by wytypować potencjalnych sprawców. Jeden z typów okazała się właściwy.

Złodziejką okazała się 41-letnia mieszkanka Wlenia, którą policjanci znaleźli w miejskim zaułku. Kobieta była kompletnie pijana, badanie wykazało ponad 3,2 promila alkoholu we krwi. Przyznała się do kradzieży, wyjaśniła że skarbonkę opróżniła i wyrzuciła, część wyjętych pieniędzy wydała, a resztę zamieniła na banknoty w innym sklepie. Udało się odzyskać 290 zł, ile zawierała skarbonka dokładnie nie wiadomo.

Kobieta trafiła na dobę do aresztu „na wytrzeźwienie”, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.   

Komentarze (2)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.