W klasie B Victoria Czadrów – Husaria Grzędy 1:1

W niedzielnym meczu 16. kolejki jeleniogórskiej B klasy wicelider tabeli grupy I z podkamiennogórskiego Czadrowa zremisował 1:1 (1:1) z GLKS-em Husaria Grzędy. Drużyna LKS-u Victorii ma teraz tyle samo, 37 punktów, co kluby z Leszczyńca i Pisarzowic. Zwraca uwagę bardzo dobry bilans bramkowy 57:12. Goście nadal na dziesiątej pozycji po 16. spotkaniach ligowych.

Pierwszą bramkę już w 12. minucie z rzutu wolnego z 25 metrów zdobył Łukasz Policht z Husarii. Dziesięć minut później na 1:1 mocnym strzałem z prawej strony boiska wynik ciekawej potyczki wyrównał obiecujący junior Victorii z rocznika 1998, Kamil Stanisławski. Asysta Radosław Siwiński. Więcej goli już nie było, w czym duża zasługa bramkarza z Grzędów Tomasza Ogara. Z wielu jego udanych i pewnych interwencji warto wymienić obronę rzutu karnego. Pechowym egzekutorem „jedenastki” był Marcel Ciesielka. Goalkiper Husarii uratował też swój zespół w 90. minucie, gdy nie dał się zaskoczyć uderzeniem piłki koło słupka. Oprócz niego i strzelca gola trener i jednocześnie kierownik drużyny Paweł Mazurek wyróżnił 48-letniego pomocnika Adama Porębę. Za ambicję i wytrwałość szkoleniowiec pochwalił wszystkich zawodników.

Piłkarze Victorii mieli kilka wybornych sytuacji do zmiany wyniku, ale przed- i na polu karnym grali zbyt „koronkowo”, z dużą ilością podań. Zabrakło też celnych strzałów i przysłowiowego łutu szczęścia. Trener gospodarzy, znany wcześniej z czwartoligowych występów w KKS Olimpii KG, Mirosław Kiełbasa, i prezes klubu Józef Rusnarczyk nie ukrywają, że piłkarze z Czadrowa chcą awansować do A klasy. Spadli z niej trzy lata temu.