Weekend z basketem

Tylko jedną, trzecią kwartę (16:14), wygrały koszykarki MKS MOS Karkonosze w meczu 12. kolejki I ligi kobiet w Poznaniu. Nowe liderki tabeli grupy B z City Center AZS pokonały jeleniogórzanki 70:60 (w pozostałych kwartach 21:17, 19:17, 16:10).

Dla przyjezdnych punktowały Agnieszka Misiek 25, Martyna Stasiuk 22, Agnieszka Myślak 6, Małgorzata Myćka 3, Agata Krygowska i Katarzyna Smajda – Młodnicka po 2.

W najbliższą niedzielę, 7 grudnia o godz. 17, w hali SP nr 10 przedostatnie w tabeli I ligi „Karkonoszki” mają szansę na drugie w tym sezonie zwycięstwo. Podopieczne trenera Dariusza Tomasika powinny zrewanżować się koszykarkom JAS – FBG Sosnowiec za porażkę 40:61 z pierwszej rundy.

Do hali „Dziesiątki” warto wybrać się też w sobotę, (6.XII.), gdzie o godzinie 10 rozpocznie się turniej mini koszykówki dziewcząt z rocznika 2002. Zagrają koszykarki klubów MKS MOS Karkonosze, KS „Wichoś”, Basket Chrobry Głogów i Korona Wschowa. W tym samym obiekcie o godzinie 15 zaplanowano spotkanie na szczycie Dolnośląsko – Lubuskiej Ligi Kadetek, MKS MOS Karkonosze – AZS PWSZ II Gorzów Wlkp.

W sobotni wieczór (godz. 18), dobrą passę w roli gospodarza chcą podtrzymać drugoligowi koszykarze Sudetów. Chcą wygrać z drużyną z Suchego Lasu, której wcześniej ulegli 68:72.