czerwca 30, 2020

Trzech przestępstw w ciągu kliku dni dopuścił się 20-letni mężczyzna – dwóch kradzieży rozbójniczych i przywłaszczenia roweru. Kradzionym jednośladem sprawca uciekał przed policjantami, kiedy został zauważony na ulicach Bolesławca. 

czerwca 29, 2020

Mężczyzna przez kilka lat dokonywał przestępstw seksualnych wobec swoich dwóch nieletnich siostrzenic, używał przemocy, usiłował zgwałcić. Tragedia dziewczynek zaczęła się, kiedy miały po 10 lat. Na swoim sumieniu miał też znęcanie się nad matką, nadużywanie alkoholu i zażywanie narkotyków. Sąd skazał sprawcę na 4 lata więzienia. Prokuratura Generalny chce wyższej kary dla zwyrodnialca. 

czerwca 28, 2020

W nocy 21 czerwca 2020 roku na stacji paliw w Bolesławcu doszło do konfliktu pomiędzy sześcioma mężczyznami. Efekt był taki, że pięciu pobiło jednego, zadając razy po całym ciele. W trakcie zdarzenia, jeden z napastników trzykrotnie kopnął pokrzywdzonego leżącego na betonowym podłożu w głowę. Obrażenia były tak poważne, że skatowany mężczyzna stracił przytomność.

czerwca 27, 2020

Mężczyzna groził pozbawieniem życia żonie i swoim dzieciom. Kiedy na interwencje przyjechała policja, trzymał w ręku nóż. Był pijany. Teraz odpowie on za groźby karalne za co grozić mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz mężczyzna musi opuścić mieszkanie.

czerwca 25, 2020

18 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry dokonał kradzieży karty bankomatowej znajomej starszej pani, a następnie wielokrotnie włamał się na jej konto bankowe, z którego ukradł ponad 16 tys. zł. Za skradzione pieniądze kupował alkohol, papierosy i artykuły spożywcze. Złodziej usłyszał 37 zarzutów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

czerwca 24, 2020

Trwa śledztwo w sprawie śmierci 32-latka. Prokuratura bada, czy do zgonu mężczyzny w jakikolwiek sposób przyczyniła się policja. Sa pierwsze ustalenia.  

czerwca 23, 2020

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 23 czerwca 2020 r. m.in.: 

czerwca 21, 2020

Środek tygodnia, brak popularnych imienin… A jednak lwóweccy policjanci w ciągu kilku godzin na terenie powiatu zatrzymali aż sześciu kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu bądź substancji odurzających. Rekordzista miał 2,6 promila.

czerwca 19, 2020

32-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Gromadka zmarł dziś w szpitalu w Bolesławcu. Wcześniej został zatrzymany przez policję. Wiele wskazuje, że śmierć nastąpiła wskutek zażycia substancji odurzających. Czy było to bezpośrednią przyczyną - wykaże postępowanie policyjne i prokuratorskie.

czerwca 17, 2020

Czynności operacyjne policjantów z Leśnej i Lubania doprowadziły do zlikwidowania dwóch plantacji konopi indyjskich na terenie gminy Leśna oraz zatrzymania osoby podejrzanej o uprawę marihuany.

czerwca 16, 2020

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 16 czerwca 2020 r. m.in.:

czerwca 14, 2020

Funkcjonariusze celno-skarbowi zatrzymali kolejny transport odpadów pochodzących z Niemiec. Na naczepie ciężarówki znajdowały się 24 tony złomu. Odbiorca towaru może zapłacic pół miliona złotych kary.

czerwca 9, 2020

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 9 czerwca 2020 r. m.in.:

czerwca 6, 2020

Kręcili „bączki” swoimi quadami, szaleli i popisywali się na różne sposoby na ulicach Lubawki, budząc trwogę w przechodniach. Okazało się, że dwaj kierowcy terenowych maszyn byli kompletnie pijani. Sąd może im wymierzyć grzywnę , a nawet posłać za kratki na 2 lata.  

czerwca 6, 2020

Nie żyje 59-letnia mieszkanka Komarna. Wiele wskazuje na to, że do jej śmierci przyczyniła się inna osoba, choć to jeszcze niepotwierdzone oficjalnie informacje. Na miejscu zdarzenia pracują śledczy.

czerwca 5, 2020

Zatrzymał kierującego pojazdem marki Audi, a następnie wskoczył na maskę i uszkodził szybę oraz lusterko. Swoim zachowaniem chuligan spowodował spore straty. Okazało się, że mężczyzna ma na koncie 2 inne uszkodzenia mienia wobec tej samej osoby. Teraz za te przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

czerwca 4, 2020

Przechowywali trefny towar, obracali nim, w przestępczy sposób zgromadzili setki tysięcy euro, które legalizowali przez swoją firmę. Dodatkowo jeden z zatrzymanych próbował przekupić policjanta. 

czerwca 3, 2020

Straż Graniczna przeprowadziła akcję zatrzymania dilerów narkotykowych. Metamfetamina, którą przewoziło dwóch mężczyzn, wystarczyłaby do odurzenia 40 tys. osób. 

czerwca 2, 2020

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 2 czerwca 2020 r. m.in:

czerwca 1, 2020

Tak bardzo spieszyło się do pracy w Czechach dużej grupie obywateli Ukrainy, że postanowili zlekceważyć obowiązek kwarantanny i przekroczyć granicę bez kontroli. W konsekwencji stracili wizy Schengen i zostali deportowani do swojego kraju.

maja 31, 2020

Dopiero po pościgu jeleniogórskim policjantom udało się zatrzymać kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna prowadził mimo zakazów, był pijany, a do tego wizół dwójkę małych dzieci.

maja 28, 2020

Próba ucieczki kradzionym busem doprowadziła do potrącenia policjanta i uszkodzenia radiowozu. Sprawca sam rozbił się na przydrożnym słupie.

maja 28, 2020

Bezdomny mieszkaniec Lubania przez pół roku okradał sklepy. Co gorsza okazało się, że mężczyzna jest świadomym swego stanu zdrowia prątkującym gruźlikiem.

maja 26, 2020

Oszukanie 150 osób na kwotę ponad 360 tys. zł zarzuca jeleniogórska policja 29-letniej wałbrzyszance, pośredniczącej w udzielaniu pożyczek. Kobieta sporządzała umowy, posługując się danymi pokrzywdzonych bez ich wiedzy i zgody oraz podrabiała ich podpisy na umowach. Właśnie przedstawiono jej 416 zarzutów.