lutego 26, 2021

42-latka z Marciszowa powinni się wystrzegać wszyscy sąsiedzi i znajomi. Wyjątkowo łatwo ulega pokusie sięgania po cudze. 

lutego 25, 2021

27-letni kierowca cofając potrącił 2-letnią dziewczynkę. Dziecko zostało przewiezione do szpitala. Odniosło poważne obrażenia. Policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego wypadku.

lutego 24, 2021

W ostatnim czasie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uszkodzili przypadkowe samochody, a potem tłumaczyli, że to wszystko przez ... dziewczyny. Wygląda na to, że kłótnie panów z partnerkami stają się znaczącym powodem uszkodzeń aut. Obydwa te przypadki łączy i to, że sprawcy zostali zatrzymani wiele miesięcy po swoich dziwacznych zachowaniach.  

lutego 23, 2021

Maile wysyłane z adresu imitującego prawdziwą domenę ZUS to kolejny sposób oszustów, aby wyciągnąć od nas pieniądze. Trzeba być czujnym. Pamiętajmy, że ZUS drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach ani żądaniach zapłaty.

lutego 15, 2021

Pomyślnie zakończyły się poszukiwania 73 – letniej mieszkanki Lubania. Wczoraj, w godzinach popołudniowych kobieta wyszła z miejsca zamieszkania i poptem już nie kontaktowała się z bliskimi. Od wczoraj trwała akcja poszukiwawcza, która dzisiaj zakończyła się sukcesem. Kobieta została odnaleziona na terenie Niemiec.

lutego 15, 2021

Przed tygodniem policja zatrzymała Marcina Bustowskiego, działacza Federacji Konsumencko-Rolniczej i ZZR RP „Solidarni”. Dziś pełnomocnik mężczyzny złoży do sądu zażalenie na postępowanie funkcjonariuszy, w którym zakwestionuje zasadność zatrzymania, użycie środków przymusu, pozbawienie dostępu do pełnomocnika a także niewłaściwe traktowanie podczas zatrzymania. Czy policja nadużyła uprawnień?

lutego 15, 2021

Wczoraj wyszła z domu, do tej pory nie wróciła i nie zawiązała kontaktu z bliskimi 73-letnia Irena Pytel z Lubania. Policja, która opublikowała komunikat w tej sprawie, prosi o kontakt każdego, kto widział kobietę albo ma jakiekolwiek informacje o jej losie.

lutego 14, 2021

Trzy razy udało się oszukać 29-letniej Monice B. seniorki metodą „na wnuczka”. Zanim ją zatrzymano wyłudziła 145 tys. zł. Kobieta chciała jeszcze wyłudzić w ten sam sposób 180 tys. zł

lutego 13, 2021

O przynajmniej dziewięć włamań podejrzany jest 33-letni jeleniogórzanin. Z samochodów i pomieszczeń gospodarczych ukradł rzeczy warte ponad 10 tys. zł.

lutego 12, 2021

Wczoraj późnym wieczorem doszło do groźnego pożaru w Kamiennej Górze przy ul. Fabrycznej 7. Płonęło mieszkanie na drugim piętrze, a potem ogień rozprzestrzenił się. Jedna osoba trafiła do szpitala, a kilkanaście trzeba było ewakuować, także z sąsiednich budynków.

lutego 8, 2021

To się nie zdarza wcale często, bo oszuści są bardzo przebiegli i pomysłowi. Tym razem policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który metodą „na policjanta” wyłudził od starszej pani pieniądze i biżuterię o łącznej wartości 36 tys. zł.

lutego 7, 2021

Były policjant z powiatu zgorzeleckiego handlował narkotykami. Przez kilka lat mężczyzna zarobił na sprzedaży zakazanych substancji dziesiątki tysięcy złotych. Przestępstwa Pawła R. zostały ujawnione przy okazji rozpracowywania zorganizowanej grupy przestępczej handlującej metamfetaminą. 

lutego 7, 2021

Policjanci z Lwówka Śląskiego wciąż poszukują zaginionego Józefa Dobosza, mieszkańca Marczowa (gmina Wleń). Mężczyzna 3 lutego wyszedł z domu i do tej pory nie wrócił. Funkcjonariusze prowadzili działania poszukiwawcze w terenie, niestety 86-latka nie odnaleziono.

lutego 6, 2021

Trefny tytoń o wartości ponad 900 tys. zł wwiózł do Polski 32-letni kierowca samochodu dostawczego. Został zatrzymany na autostradzie przez straż graniczna i celników. Wiadomo, że zapłaci duży mandat. Odpowie tez karnie za naruszenie przepisów celno-skarbowych. 

lutego 5, 2021

Tyle się ostatnio mówi o niebezpieczeństwie związanym z wchodzeniem na taflę lodu na akwenach, a jednak wciąż zdarzają się nierozsądni osobnicy, którzy lekceważą zagrożenie. Już w czasie ocieplenia na oblodzone jezioro Bukówka koło Lubawki weszło kilku wędkarzy. Interweniowała policja.

lutego 4, 2021

Prawdziwym pechowcem okazał się 29-letni złodziej sklepowy. Gdy uciekał z kradzionymi perfumami, przebiegł na czerwonym świetle przez ulicę, którą akurat patrolował patrol drogówki. Sprawca był pijany.

lutego 3, 2021

Do groźnej kolizji doszło wczoraj wieczorem na jeleniogórskim Zabobrzu. Jeden z kierowców zlekceważył czerwone światło i wyjechał na skrzyżowanie, doprowadzając do zderzenia. Na szczęście nikt nie został poważnego uszczerbku na zdrowiu. Auta będą wymagały poważnych napraw.

lutego 1, 2021

38-latek z powiatu lwóweckiego nie ukradł pierwszego, lepszego auta.  Upatrzył sobie na parkingu w Szklarskiej Porębie Land Rovera Range Sport. Ukradł pojazd i ukrył w stodole na terenie powiatu lwóweckiego. W zamian za ukrycie samochodu właścicielowi stodoły dał narkotyki. 

stycznia 25, 2021

Butelkę wódki za odstąpienie od interwencji zaproponowała policjantom agresywna kobieta, gdy ci chcieli ją zatrzymać do wytrzeźwienia. Za próbę przekupstwa może powędrować do więzienia nawet na 10 lat.

stycznia 25, 2021

Sąd Okręgowy nie zakończył dzisiaj (25 stycznia) postepowania odwoławczego wobec byłego proboszcza z Ruszowa, który oskarżony jest o seksualne wykorzystywanie dwóch niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek.

stycznia 21, 2021

Kamiennogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego, że zamordował 11 grudnia mieszkańca Kamiennej Góry. 81-letni mieszkaniec Wałbrzycha, Walter R., nie przyznaje się do winy.  Mężczyzna ma pseudonim "Brztwa". Przed wielu laty  zabił juz dwie osoby i speził za to w więzieniu 25 lat. Za zgodą sądu został aresztowany na trzy miesiące.

stycznia 21, 2021

Wspólna akcja funkcjonariuszy KAS, straży granicznej i CBŚP doprowadziła do przejęcia, wartego ponad 800 tys. zł, suszu tytoniowego. Był w dwóch autach dostawczych, zaparkowanych na posesji w miejscowości gminy Mysłakowice.

stycznia 19, 2021

28-letni włamywacz upatrzył sobie komórki w Starej Kamienicy. Kiedy plądrował pomieszczenia, nadeszli właściciele. Złodziej nie chciał oddać swoich łupów, wdając się w szarpaninę. Uciekł, ale wrócił, żeby zemścić się na jednym z właścicieli komórek, gubiąc przy tym dokumenty. Sprawcy grozi do 10 lat wiezienia, teraz trafił na 3 miesiące do aresztu.

stycznia 18, 2021

Zirytowało go, że kierowcy zaparkowali swoje samochody w miejscu, które utrudniało mu przejście. Wyciągnął monetę i „dał im nauczkę” rysując karoserie samochodów. Okazało się, ze szkody, jakie w ten sposób wyrządził sięgnęły 8,5 tys. zł. Mężczyzna o sprawie już dawno zapomniał, gdy dwa tygodnie po zdarzeniu zapukała do nie go policja. Kolejny raz monitoring przyczynił się do tego, ze występek nie pozostanie bezkarny.