maja 14, 2021

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) regularnie kontrolują przesyłki kurierskie i pocztowe na terenie Dolnego Śląska. Przechwycili 300 kg ciętego tytoniu bez znaków akcyzy i marihuanę.Straty Skarbu Państwa wyniosły 330 tysięcy złotych w tym 260 tysięcy złotych akcyzy i ponad 70 tysięcy złotych podatku VAT. Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej regularnie prowadzą kontrole przesyłek kurierskich na terenie Dolnego Śląska.

maja 14, 2021

Wiosna w tym roku kazała długo na siebie czekać kierowcom jednośladów, którzy gorączkowo polerowali swoje maszyny, aby w końcu wyruszyć w drogę. Ale chociaż sezon na dwa kółka jeszcze na dobre się nie rozkręcił, to już zbiera swoje żniwo. Nie ma dnia bez wiadomości o tragicznych wypadkach z udziałem motocyklistów.

maja 13, 2021

Dzielnicowy z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w czasie wolnym od służby nie dopuścił do popełnienia samobójstwa przez 58-letniego mężczyznę. Desperat zagroził, że odbierze sobie życie skacząc z dachu budynku. Dzięki szybkiej reakcji policjanta udało się nakłonić go do zmiany decyzji. Desperat trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia, a następnie zostanie przekazany pod opiekę lekarzy.

maja 11, 2021

10 maja około godz. 18:00 w Bolesławcu rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny który wpadł do rzeki Bóbr. Mężczyzna prawdopodobnie korzystał z pięknej pogody, spożywał alkohol oraz kąpał się w rzece.

maja 11, 2021

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze bazując na zebranych materiałach operacyjnych zatrzymali pod koniec kwietnia br. 21 - letniego mieszkańca gminy Kamienna Góra, który podejrzany jeto usiłowanie gwałtu na swojej kilka lat młodszej koleżance. Mężczyźnie grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

maja 9, 2021

Dramatyczny w skutkach był finał zabawy grupy 12-latków. Jeden z nich wspiął się na słup energetyczny i został porażony prądem. Trafił na oddział oparzeń szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

maja 7, 2021

Jeszcze nie ucichło echo strzelaniny, w której zginął policjant, a Polskę obiegła informacja o akcji z użyciem broni, w której zginął niewinny człowiek. Zaniepokojeni kolejnymi incydentami pytamy - gdzie są granice i jak powinien postąpić człowiek w obliczu zagrożenia?

maja 7, 2021

Od 5 maja nikt nie widział 31-letniego mieszkańca Karpacza. Policja prosi o wszelkie informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionego.

maja 6, 2021

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że od 4 maja br., w ramach Narodowego Spisu Powszechnego, zaczęli pełnić obowiązki rachmistrzowie telefoniczni. Zgodnie z zapowiedziami, od teraz przedstawiciele urzędu będą mogli zadzwonić do osób, które nie dokonały dotychczas społecznego obowiązku. Trzeba pamiętać, że na tę chwilę nikt nie zapuka w tej sprawie do naszych drzwi.

maja 5, 2021

35-letniego Krzysztofa, mieszkańca miejscowości pod Chojnowem, który umówił się na spotkanie z 12-letnią dziewczynką, namierzyli łowcy pedofili z Elusive Child Protection Unit Poland. Zamierzali go zatrzymać na miejscu spotkania, a gdy się nie pojawił znaleźli go w podchojnowskim Witkowie.

maja 4, 2021

Pijany jeleniogórzanin omal nie doprowadził do pożaru, który mógł narazić na niebezpieczeństwo nawet utraty życia kilkadziesiąt osób. Za ten głupi czyn może zapłacić nawet 10 latami więzienia.

maja 2, 2021

28 kwietnia 2021 r. w miejscowości Walim (woj. dolnośląskie) zaginął Maciej Józef Minkowski.

kwietnia 28, 2021

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o posiadanie, uprawę konopi oraz o handel narkotykami.

kwietnia 26, 2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające, z których można uzyskać ponad 1300 porcji handlowych. Była to marihuana i metamfetamina. Obecnie policjanci ustalają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kwietnia 24, 2021

Zgłoszenie brzmiało bardzo groźnie. Pożar w bloku na ostatnim piętrze przy ulicy Kiepury 60 na jeleniogórskim Zabobrzu postawił służby ratunkowe na równe nogi. W akcji brało udział sześć zastępów straży pożarnej PSP oraz OSP Wiejska. Przyjechała także policja oraz pogotowie gazowe. Pożar nie był widoczny z ulicy, wszystko rozgrywało się wewnątrz budynku. Mieszkańcy na sygnał o zagrożeniu sami opuścili budynek.

kwietnia 23, 2021

Były już płyty ażurowe skradzione z pobocza, metalowe drzwi do bunkrów. Dziś piszemy o mniej pomysłowych złodziejach, bo kradzież starych szyn i podkładów kolejowych, to wręcz nagminne zjawisko. Dziwne, że są jeszcze punkty skupów, gdzie można taki towar spieniężyć.

kwietnia 23, 2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym za rozbój. Od około roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został on zatrzymany w jednym z mieszkań w Ustce. Był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 3 miesięcy. Mężczyzna nie unikanie odpowiedzialności. Zostanie przekazany do Aresztu Śledczego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę pozbawienia wolności - informuje podisnspektor Edyta Bagrowska.

kwietnia 22, 2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który od wielu miesięcy uporczywie nękał swoją przyjaciółkę, dopuszczał się wobec niej rękoczynów oraz groził jej pozbawieniem życia. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

kwietnia 20, 2021

29-latek z Kamiennej Góry ledwo wyszedł z więzienia już do niego wraca. Trafił do aresztu za znęcanie się nad bliskimi.

kwietnia 20, 2021

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może motocykliście, który został zatrzymany przez jeleniogórskich funkcjonariuszy – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze. Jest on podejrzany o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i brak uprawnień do kierowania motocyklem. Istnieje też prawdopodobieństwo, że motocykl, jak i telefon, który mężczyzna miał przy sobie mogą pochodzić z przestępstwa.

kwietnia 19, 2021

W Bobrze poniżej Marczowa (gmina Wleń) znaleziono wczoraj (niedziela 19 kwietnia) ciało. Policja na razie nie zidentyfikowała zwłok.

kwietnia 17, 2021

Około 50 drzew ścięto, najprawdopodobniej bez koniecznego zezwolenia, ma terenie jednej z jeleniogórskich firm. Interweniowała straż miejska.

kwietnia 16, 2021

Przytomność umysłu i zdecydowanie mieszkanki Bolkowa uchroniło ją od kradzieży auta. Sprawca wykorzystać nieuwagę kobiety podczas mycia pojazdu. Potraktowany strumieniem wody uciekał w popłochu. Portale motoryzacyjne piszą, że to ostatnio powtarzający nsię schemat, więc lepiej także w czasie mycia zamykać swój samochód.

kwietnia 14, 2021

Z bieżących komunikatów policji wynika, że przestępczość narkotykowa eskaluje. Na przestrzeni ostatniego tygodnia niemal codziennie dochodziło do zatrzymań za posiadanie środków odurzających i za handel nimi. Zatrzymywani są dilerzy, bo zwykle nie chodzi o kilka, kilkanaście działek na tzw. własny użytek, ale o tysiące lub dziesiątki tysięcy porcji handlowych. Co jednak najgorsze dominującym narkotykiem nie jest marihuana, ale metamfetamina - bodaj najsilniej, poza heroiną, uzależniający narkotyk, z najbardziej niszczącymi skutkami stosowania.