listopada 30, 2020

Jacek B. w lutym 2019 roku pił wódkę z czwórką znajomych w pustostanie po byłym ośrodku wczasowym "Polon" w Szklarskiej Porębie. Potem zamknął drzwi pomieszczenia, zablokował wejście fotelem i  podpalił mebel.  Ogień szybko się rozprzestrzenił. W pogorzelisku strażacy znaleźli ciała czterech osób. Podpalacza szybko złapano. Dzisiaj (30 listopada) Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze skazał go na dożywocie za zabójstwo czterech osób. Wyrok jest nieprawomocny.

listopada 25, 2020

Policjanci ze Zgorzelca wyjaśniają okoliczności tragedii, do której doszło wczoraj (24 listopada) na drodze krajowej nr 30. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez kierowcę Volksvagena.

listopada 23, 2020

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze miejscowy Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował sprawcę czynnej napaści na funkcjonariuszy Straży Leśnej, do jakiej doszło na terenie Gminy Stara Kamienica.

listopada 22, 2020

To było nietypowe zgłoszenie o przestępstwie. Mężczyzna sam zadzwonił na policję i powiadomił, że okradł kobietę. Twierdził, że ma wyrzuty sumienia. Miał po temu powody, bo kobieta okazała mu przedtem serce, pomagała mu. Łupem skruszonego niewdzięcznika padło mienie o wartości blisko 15 tysięcy złotych.  

listopada 21, 2020

Aż strach sobie wyobrazić, co może się stać z osobą jadącą na quadzie albo motorze crossowym, która wjedzie w rozwieszoną między drzewami linkę stalową. Ktoś w lesie w okolicach Lubawki zastawia właśnie takie pułapki na zmotoryzowanych użytkowników leśnych dróg i bezdroży. Dawanie podobnych „nauczek” ludziom zaburzającym życie lasu jest przestępstwem.

listopada 18, 2020

Mateusz Ł. usiłował dokonać zabójstwa czterech spokrewnionych z nim osób. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze miejscowy Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował sprawcę.

listopada 16, 2020

33-latek strzelał z kuszy do psa i dwukrotnie ranił czworonoga. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Pieńska.

listopada 16, 2020

Dwa samochody osobowe zderzyły się dzisiaj (16 listopada) na DK 30 na wysokości miejscowości Krzewie Wielkie w kierunku Jeleniej Góry. Na miejscu pracują służby. Kierowcy muszą  liczyć się z utrudnieniami.

listopada 16, 2020

Nie wiadomo jeszcze dokładnie co ukradli włamywacze i jakie są straty. Dzisiaj (16 listopada) na miejscu pracowali policyjni technicy. W Domu Handlowym przy ulicy Długiej w Jeleniej Górze działało kilka stoisk z odzieżą, butami, torebkami oraz telefonami komórkowymi.

listopada 7, 2020

W ciągu kilku dni policjanci zatrzymali na drogach regionu jeleniogórskiego siedmiu pijanych kierowców. Wśród nich był ledwie mogący ustać szofer ciężarówki, kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów i awanturnicy grożący policjantom.

listopada 4, 2020

Policjanci z CBŚP zlikwidowali w Jeleniej Górze działające laboratorium, w którym produkowano metamfetaminę. Wśród zatrzymanych jest tzw. chemik, czyli osoba odpowiadająca za proces produkcji. W ostatnich dniach na Dolnym Śląsku policjanci jeszcze w dwóch miejscach zadali cios przestępcom narkotykowym.

listopada 4, 2020

Jeleniogórski Sąd Okręgowy (wydział karny) orzekając w pierwszej instancji potwierdził, że zgorzelecka prokuratura, zatrzymując w maju 2019 r. Konrada Kuźmińskiego działała bezprawnie i zasądził na rzecz pokrzywdzonego 10 tys. zł odszkodowania od Skarbu Państwa.

listopada 3, 2020

Policja, funkcjonariusze straży granicznej we współpracy z zagranicznymi służbami zatrzymali kilkunastu członków międzynarodowej grupy przemycającej narkotyki na dużą skalę. Część działań w tej sprawie śledczy prowadzili w naszym regionie. Sprawa jest rozwojowa.

listopada 1, 2020

Kamiennogórscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 38-latka. Mężczyzna wraz ze swoją konkubiną byli pijani, a w domu była dwójka małych dzieci. 

października 29, 2020

Karze grzywny w wysokości 4 tys. złotych dobrowolnie poddał się 66-letni obywatel Niemiec poruszający się motocyklem crossowym po lasach w rejonie Dziwiszowa. Lesnicy i policjanci zapowiadają regularne patrole w okolicznych kompleksach leśnych.

października 29, 2020

Jesienne obniżenie nastroju i koncentracji sprzyja drogowym zdarzeniom. Dzisiaj po południu nieuwagą wykazał się kierowca zawodowy. Nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał na tył auta, które jechało przed nim. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

października 27, 2020

34-latek złożył zawiadomienie o kradzieży pojazdu o wartości 25 tysięcy złotych, który najprawdopodobniej porzucił w stanie uszkodzonym na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego podejrzanego o złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie oraz złożenie fałszywych zeznań.

października 26, 2020

Rosnące konopie indyjskie, susz, sprzęt do uprawy – to wszystko znaleźli lubańscy policjanci w mieszkaniu nastolatka. Łącznie znaleziono u niego marihuanę pozwalająca przygotować 2 tys. porcji handlowych.

października 24, 2020

Przynajmniej 87 osób padło ofiara pochodzącej z Jeleniej Góry oszustki internetowej. 22-letnia kobieta oferowała do sprzedaży odzież, ale zamówione produkty nie docierały do kupujących.

października 22, 2020

Kolejne osoby podejrzane o wyłudzenia pieniędzy metodą „na agenta CBŚ” zatrzymano w wyniku śledztwa prowadzonego przez jeleniogórską prokuraturę. Wśród pokrzywdzonych przez grupę jest mieszkanka Lubania, od której wyłudzono prawie 800 tys. zł.

października 21, 2020

Dwa lata i 10 miesięcy spędzi w więzieniu były dzielnicowy KPP w Lwówku Śląskim, odpowiadając za przyjęcie 200 euro łapówki, a także fałszowanie dokumentacji i powoływanie się na wpływy.

października 20, 2020

Niemal dokładnie w drugą rocznicę włamania do domu w Podgórzynie, policjanci zatrzymali sprawców i odzyskali część skradzionych, cennych antyków. Jeden z włamywaczy już przebywa w więzieniu.

października 19, 2020

Mundurowi pojechali na interwencję, bo młodzi ludzie zakłócali spokój.  Okazało się, że jeden z nich miał przy sobie 320 porcji marihuany.

października 18, 2020

Nie mieli spokojnej soboty (17 października) mieszkańcy domów przy ulicy Wojska Polskiego w Lubaniu. Ewakuowano ich z mieszkań, ponieważ na terenie lubańskiej szkoły Straży Granicznej znalezionych bojowe substancje chemiczne, które pozostawili Niemcy, zakopując je w ziemi.