Właśnie ruszyła budowa Osiedla Młynówka, zlokalizowanego przy ulicy Pijarskiej. Trwają prace przy Holiday Park & Resort w Jeleniej Górze – Cieplicach. Powstanie osiedla domów wielorodzinnych zapowiedziano przy ulicy Podchorążych. Dwanaście budynków ma stanąć na terenie po dawnym kampingu „Słoneczna Polana” w Cieplicach.

Teren po byłej odlewni żeliwa przy ulicach Pijarskiej i Kilińskiego, na którym powstanie Osiedle Młynówka, został niedawno ogrodzony.

FOT. FB Osiedle Młynówka

Osiedle Młynówka

Wkrótce pojawią się tu budowlańcy. Mieszkania, które tu powstaną, od dawna są w ofercie i cieszą się sporym wzięciem. Dużym atutem osiedla jest lokalizacja. Blisko stąd do centrum miasta. Deweloper przewidział wiele udogodnień dla właścicieli. Zaplanowana jest między innymi całodobowa ochrona, która zapewni poczucie bezpieczeństwa. Wszystkie lokale posiadają wliczone w cenę przestronne tarasy, loggie bądź balkony. Ogrzewanie pochodzi z sieci miejskiej. Dla mieszkańców parterów zaprojektowano własne, zielone, przydomowe ogródki. Inwestor – grupa Europlan informuje, że w lokalach istnieje możliwość instalacji klimatyzacji. Inwestycja ma być zakończona wiosną 2023 roku. Grupa Europlan wybudowała już w naszym regionie hotel i apartamenty Lake Hill nad zbiornikiem Sosnówka. Realizuje także odbudowę hotelu Sanssouci w Karpaczu. Twórcą grupy Europlan jest pochodzący z Jeleniej Góry, Artur Kozieja, doświadczony inwestor i bankier inwestycyjny.

Osiedle przy ulicy Podchorążych

FOT. Investmap

Kolejne osiedle domów wielorodzinnych planowane jest przy ul. Podchorążych. Inwestorem jest firma Horyzont Inwestycji Sp. z o.o. z Wrocławia. Jak możemy przeczytać na portalu investmap, 31 marca spółka złożyła w Urzędzie Miasta Jelenia Góra wniosek o pozwolenie na budowę siedmiu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z infrastrukturą drogową i techniczną. Za projekt architektoniczny tej inwestycji odpowiedzialny jest architekt Maciej Kowalik wraz z zespołem. Miejsce jest znane jeleniogórzanom, bo to teren po byłej jednostce wojskowej. Plac defiladowy przy ulicy Podchorążych od dawna pozostawał niezabudowany. Przy opisie inwestycji podają, że osiedle powstaje na Zabobrzu. Ta informacja wzbudziła dyskusję internautów, dla których Zabobrze tu ulice Kiepury, Sygietyńskiego, Bacewicz, Różewicza i inne. Okazało się jednak, że administracyjnie tren przy ulicy Podchorążych należy do Zabobrza.

Osiedle turystyczne Holiday Park & Resort w Jeleniej Górze – Cieplicach

W szybkim tempie posuwają się prace przy budowie nowego turystycznego osiedla Holiday Park & Resort w Jeleniej Górze – Cieplicach. Na stronie internetowej inwestycji w wykazie miast, w których znajdują się apartamenty Holiday Park &Resort, pojawiła się Jelenia Góra- Cieplice Śląskie. Można już rezerwować pobyty w pierwszych 77 domkach. Terminy są od 1 września. Efekt prac budowlańców już widać z daleka. Przy ulicy Dolnośląskiej powstaje 450 ekskluzywnych domków letniskowych. Każdy składa się z przestronnego salonu, w pełni wyposażonej kuchni z jadalnią, wygodnej łazienki, dwóch sypialni, balkonu z widokiem na dziedziniec oraz ogromnego tarasu. Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę domków oraz SPA, infrastruktury wodnej, klubów, restauracji i siłowni. W drugim etapie powstanie kompleks parkowo-wodny z jeziorkiem, fokarium, mini zoo. Na koniec zbudowany ma być park wodny.

Osiedle po „Słonecznej Polanie”

Na pozwolenie na budowę czeka inwestor, który wykupił teren po dawnym kampingu w Jeleniej Górze – Cieplicach przy ulicy Rataja. Plan zakłada powstanie na tym terenie dwunastu budynków 3 i 4 -piętrowych z balkonami i tarasami. Gotowy jest projekt i można zapoznać się z rozmieszczeniem mieszkań oraz wstępnie je zarezerwować. O cenach za metr kwadratowy na razie nic nie wiadomo. Raz, że ceny materiałów budowlanych zmieniają się niemal z dnia na dzień, dwa – dopóki nie będzie wydane zezwolenie na budowę, trudno coś konkretnego podawać.

O tym jak dużym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkaniowe inwestycje w Jeleniej Górze, niech świadczy fakt, że w wybudowanych już osiedlach Rakownica czy przy ul. Sobieszowskiej sprzedawane są już ostatnie mieszkania.

19 komentarzy

  1. Jeszcze wybudują w Jeleniej z 1000 mieszkań i zrobi się przesyt ,ale to już nie będzie problem dewelopera

    • Osiedla grodzone jak te przy Młynówce są szkodliwe i sprzeczne z zasadami społecznymi.
      Jeleniogórzanie nie będą mieli żadnych plusów z tego że w centrum miasta będzie prywatne osiedle.
      To tak jakby było miasto w mieście, oni będą wychodzić i używać naszą infrastrukturę jak parkingi czy parki a my mieszkańcy będziemy mieć zakaz wstępu.
      Poza tym architektura to typowe blokowisko a dookoła przecież jest wszystko zabytkowe , nie wiem jak to możliwe że konserwator to zaakceptował.

      • Ciekawe ile parkingów będzie na terenie tych osiedli deweloperskich.
        Z zasady parking należy się tylko tym co wykupią a to oznacza jedno czyli nowi mieszkańcy będą parkować poza tymi grodzonymi osiedlami zabierając i tak już rzadkie miejsca do parkowania.
        Trzeba dodać że rzadko jest jakiś plac zabaw dla dzieci a jak jest to dadzą jedną huśtawkę.
        Brak przestrzeni i trawników bo wiadomo trzeba zabudować wszystko co się da i zarobić.

        • Jakim cudem cały brzeg Młynówki został oddany deweloperowi pod osiedle !?
          To jest skandal, ścieżka przy Młynówce zaplanowana była jeszcze za Obrębalskiego.
          Jak widać urzędnicy nie szanują mieszkańców, ważniejsi są dla nich pojedynczy deweloperzy.

          • Janusz z bloku

            Ale jak tam żule wina chlały i zostawiały butelki to było ok ? Bo to twoi kolesie ?

    • Sudety muszą mieć przyjęty styl architektury regionalnej – tak jak to jest w cywilizowanych krajach. Tam nie wolno budować nic nowego bez zachowania stylu – to jest rola architektów miejskich. Np styl szwajcarski (inaczej: alpejski, tyrolski, uzdrowiskowy) – styl architektury regionalnej, powstały na obszarze Szwajcarii i spopularyzowany w II połowie XIX w. w kurortach uzdrowiskowych krajów Europy Środkowej. Piękne są te duże stylowe domy i świetnie wyglądają w tym górskim krajobrazie.

  2. 450 ekskluzywnych domków. Domek metr od domku jak w chowie klatkowym. No ale ekskluzywne.

    • Przy ulicy Podchorążych potrzebny jest plac zabaw,boisko, teren zielony z ławeczkami do odpoczynku dla starszych osób, a nie kolejne budynki mieszkalne. W pobliżu nie ma miejsca do zabaw dla dzieci,ani dla starszych osób. Szkoda, że nikt wcześniej z urzędu nie robi rozeznania,co w danym miejscu jest potrzebne.

      • Mam akurat doświadczenie z Młynówką – zarezerwowałem mieszkanie, obietnice, że już zaczynamy budować. Kilka miesięcy nic się coś dzieje, kontakt bardzo utrudniony. Po kilku miesiącach dzwonią, że muszą podnieś ceny o ok 25%. Ok, niech będzie. Później kontakt zerowy, brak informacji odnośnie umów, rozpoczęcia budowy, nic. Po kolejnych 2 miesiącach SMS z informacją, że zaś podnoszą cenę o 30%. Nie jest to pierwsze mieszkanie, które kupowałem ale nigdy nie miałem wrażenia takiego braku zainteresowania za strony sprzedającego.

        • „Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera.”

          Zawsze myślałem że skoro wpłacam zaliczkę na mieszkanie to oznacza że cena za jaką wpłaciłem zostaje.
          Po powyższym przykładzie jak widać że to nie jest wcale takie oczywiste.

      • Jestem dokładnie takiego samego zdanie ale cóż. Ciekawa jestem jak tam wybudują osiedle to gdzie Ci z ulicy kadetów będą parkować

  3. Spóźnili się z tymi inwestycjami rok-dwa lata. W obecne sytuacji popyt pewnie nie dopisze. Swoją drogą to już jest widoczne, jeśli w lokalnej „prasie” pojawiają się tego typu artykuły.

  4. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Dzięki temu że rząd zlikwidował biedę i wprowadził szereg programów socjalnych wszystkich uczciwe zarabiających stać na mieszkanie. Problem mają tylko wyborcy PO którzy kradną!

    • Budowa i zagospodarowanie tych terenów to dobry pomysł , ale zamknięcie terenu to zawłaszczanie wspólnej przestrzeni i na to nie powinno być zgody ! Już w Karpaczu trzeba chodzić na około stref zamkniętych ,bo ktoś robi biznes .

  5. Osiedle „zamknięte” to getto. Kiedyś to był plus – dziś to raczej wada. Grodzenie osiedli w rozwiniętych krajach jest zakazane.

    • Janusz z bloku Odpowiedź

      Bzdura. Ogradzanie swojego terenu jest naturalne, jeśli w około mieszka biedota i patologia.

  6. To nie bezpieczeństwo tylko błędnie rozumiana „prywatność”. Jak masz samochód zamknięty w podziemnym garażu, wejście do budynku na domofon, a mieszkanie na 4 zamki i drzwi przeciwpożarowe z metalowej płyty, to po co ci jeszcze 2 metrowy parkan z elektrycznym pastuchem i ochroniarzem w budce? Chcesz mieć parkany, to kup sobie działkę za miastem i tam stawiaj bunkry i mury, jak w areszcie śledczym. Centrum miasta jest dla mieszkańców. Na całym świecie centrum się otwiera, a nie zamyka. Wyrzuca z niego ruch samochodowy. Robi deptaki, drogi dla rowerów, skwerki i gastronomię, a nie obozy koncentracyjne za płotem.

  7. Na Jana Kilińskiego chodniki są bardzo wąskie i mieści się tylko jedna osoba. Spacer z żoną czy rodzinką nie należy do najłatwiejszych . Co z tego że osiedle ma być niby premium choć te bloki na premium wcale nie wyglądają skoro dojście do tego osiedla będzie tak wąskim chodnikiem.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

887732136

Zgłoś za pomocą formularza.