Prezes niestety nie powiedział prawdy. Przypomnijmy. Oto dwie wypowiedzi prawnika RZGW we Wrocławiu, Pawła Banasiaka z 22 listopada 2017: – dla Muzycznego Radia: „Chciałbym uspokoić mieszkańców Jeleniej Góry, że kłopotów z dostawą wody nie będzie, a to dlatego, że my w porozumieniu z dostawcami wody podejmiemy wszelkie prace i najpierw będzie tak, że to oni zapewnią alternatywne źródła wody dla mieszkańców, natomiast dopiero potem my podejmiemy dalsze prace naprawcze i w naszych planach jest spuszczenie wody ze zbiornika – takie powolne, na przestrzeni dwóch lat, celem systematycznego wykonywania tam prac naprawczych, które mają już doprowadzić do pełnej szczelności i stabilności zbiornika.” – dla Radia Wrocław: „Czy istnieje konieczność spuszczenia zbiornika? Tak, ale jest to działanie przewidziane na kilka lat do 2023” Tu są linki do tych wypowiedzi:

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/72601/Przecieka-zbiornik-Sosno… https://muzyczneradio.pl/index.php/articles/19891/przecieka-zapora-na-zb…

To nie są jedyne wypowiedzi w temacie zamknięcia zbiornika, Wodnik dysponuje dokumentacją- protokół ze spotkania z przedstawicielami Wód Polskich z 17.10.2017r., z którego bezsprzecznie wynika, że „Sosnówkę” planowano zamknąć do roku 2023, po tym, jak Wodnik przygotuje alternatywne źródło zasilania. takim źródłem jest właśnie „Grabarów”. Bez inwestycji w to ujęcie, zapewnienie – w tej sytuacji – dostaw wody dla Jeleniej Góry byłoby niemożliwe.

Dołączamy skany z protokołu, o którym wspomnieliśmy powyżej. Są podpisane przez 6 przedstawicieli RZGW we Wrocławiu. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ nasza nowa taryfa, którą odrzuciły Wody Polskie, zawierała koszty związane z modernizacją ujęcia wody w Grabarowie. Chcieliśmy je unowocześnić, aby – w czasie zamknięcia przez Wody Polskie „Sosnówki” – jeleniogórzanie byli zabezpieczeni w dostawy wody. Teraz nie będziemy mogli tego zrobić.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

887732136

Zgłoś za pomocą formularza.