Policjanci jeleniogórskiej drogówki na krajowej „trójce” w Wojcieszycach zatrzymali 43-letniego kierującego pojazdem osobowym, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km na godzinę. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Okazało się, że wykroczenie to popełnił w tzw. recydywie. W związku z tym został ukarany mandatem w wysokości 3 tysiące złotych i otrzymał 13 punktów karnych. To efekt działań prowadzonych w ramach weryfikacji informacji naniesionych przez mieszkańców regionu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 43-letniego mieszkańca Bolesławca, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.
19 maja 2024 roku, około godziny 8.00 policjanci w Wojcieszycach na krajowej 3 zauważyli pojazd marki BMW poruszający się z dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierujący w terenie zabudowanym na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał na liczniku 106, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km na godzinę. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą pojazdu siedział 43-letni mieszkaniec Bolesławca. Został on zatrzymany w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców powiatu karkonoskiego. Jest to kolejny kierowca, który w ostatnich dniach stracił prawo jazdy na tym odcinku drogi.
Okazało się, że mężczyzna dopuścił się tego wykroczenia w warunkach, tzw. „recydywy” i w związku z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące, ukarali go mandatem w wysokości 3 tysiące złotych i naliczyli mu 13 punktów karnych.
Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Nadmierna prędkość może skrócić czas reakcji w przypadku nagłego zdarzenia, co zwiększa ryzyko wypadku. Przypominamy, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków, takich jak natężenie ruchu, stan nawierzchni, własne umiejętności oraz obowiązujące limity prędkości.
podinspektor Edyta Bagrowska
1 Komentarz
Chińskie motory-ścigacze i niemieckie BMW wywracają Polakom mózgi na lewą stronę.