12-latek porażony prądem

fot. KPP Kamienna Góra

Dramatyczny w skutkach był finał zabawy grupy 12-latków. Jeden z nich wspiął się na słup energetyczny i został porażony prądem. Trafił na oddział oparzeń szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Kamiennogórska policja informuje o przebiegu zdarzeń. Wczoraj (sobota, 8 maja) popołudniu trzech 12-latków bawiło się w rejonie ulic Nadrzecznej, Wiejskiej i Staszica. Jeden z nich postanowił wspiąć się na słup energetyczny, przebiegającej tam linii średniego napięcia, a gdy już znalazł się na górze zachwiał się i dotknął przewodu pod napięciem. Został mocno poparzony. Drugi z 12-latków też wszedł na słup, by uchronić kolegę przed spadnięciem, trzeci zadzwonił pod 112.
- Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG Kamienna. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji osób ze słupa średniego napięcia oraz przekazanie osób zespołowi PRM będącemu na miejscu zdarzenia. Lekarz będący na miejscu zadysponował Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w celu przetransportowania jednej osoby do szpitala – to już informacja kamiennogórskiej PSP.
Śmigłowiec LPR przetransportował poszkodowanego do wrocławskiego szpitala na Borowskiej , a ponieważ obrażenia okazały się bardzo poważne, chłopca skierowano na specjalistyczny oddział leczenia oparzeń szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.
 

Komentarze (3)

Pokolenie gierek komputerowych

Pokolenie intensyfikowanych nauk religii, zamiast np. fizyki i mamy selekcję naturalną...

Chłopcy w tym wieku powinni uczyć się elektrotechniki a nie religii!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.