Budowlańcy trafili na minę

Fot. KMP Jelenia Góra

Na minę przeciwczołgową natknęli robotnicy wykonujący prace ziemne na Zabobrzu. Teren został zabezpieczony, a powojenna pamiątkę mają po godz. 12 unieszkodliwić saperzy.

- Dzisiaj około godziny 9.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony o znalezieniu podczas prac ziemnych w Jeleniej Górze na ul. Kiepury w okolicy nr 73 miny przeciwczołgowej z okresu II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu saperów z Bolesławca zabezpieczają jeleniogórscy policjanci, w tym zespół rozpoznania minersko –saperskiego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Pocisk najprawdopodobniej zostanie około godziny 12.00 zabezpieczony przez saperów. Obecnie brak utrudnień w ruchu – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.
Policjanci apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i nie zbliżanie się do miejsca ujawnienia znaleziska.

 

Komentarze (4)

Całe zabobrze to jedna wielka mina.....

Z jednej strony miny przeciwczołgowe, z drugiej napowietrzna sieć przesyłowa 110 tysięcy woltów. Osiedle dla twardzieli.

Sam tam mieszkasz to jesteś oszołom.

" Pocisk najprawdopodobniej zostanie około godziny 12.00 zabezpieczony przez saperów"
A miało być o minie przeciwczołgowej...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.