Cieplickie inwestycje

Cieplickie inwestycje

Mimo trudnej sytuacji finansowej budżetu miasta mieszkańcy Cieplic nie powinni narzekać w tym roku na brak inwestycji. Realizowanych i zaplanowanych jest ich całkiem sporo. Jeleniogórska radna, Gabriela Zawiła na swoim profilu społecznościowym zestawiła najważniejsze przedsięwzięcia.

- Na posiedzeniu Komisji Uzdrowiskowej otrzymaliśmy całość informacji na temat planowanych w 2021 roku inwestycji w Cieplicach. W planach Departamentu Rozwoju Jeleniej Góry budowa nowego, większego skateparku na stadionie przy ulicy Lubańskiej. W maju zostanie zakończona rewitalizacja wieży na Górze Strzeleckiej. W Cieplicach będzie również bezpieczniej na przejściach dla pieszych, pod uwagę wzięto przejścia na skrzyżowaniach ulic: Sobieszowskiej z Korfantego, Rataja z Wita Stwosza, Wolności z Daniłowskiego oraz przejście pomiędzy Parkiem Zdrojowym i Norweskim.
Plany inwestycyjne na ten rok przedstawił także szef Uzdrowiska Cieplice. Plany związane z budową basenu ulegają zmianie - w tym miejscu projektuje się obiekt o funkcji zabiegowo-hotelowo -gastronomicznej. W tym roku modernizowane będą sukcesywnie pokoje i gabinety zabiegowe w głównym budynku uzdrowiska. W zakresie ochrony środowiska trwa nabór wniosków na wymianę na ekologiczne źródeł ogrzewania. Przy Termach Cieplickich oraz na stadionie przy ulicy Lubańskiej zamontowano domki dla jeżyków. Zostały też zlecone prace na przygotowanie i aktualizację projektu wykonania parkingów na placu Kombatantów i tzw. ryneczku.
Te plany trzeba uzupełnić o inwestycje drogowe w Cieplicach, Sobieszowie i Jagniątkowie. W Cieplicach będzie to ciąg dalszy prac na ulicy XX-lecia, budowa chodników przy ulicy Podgórzyńskiej i Krośnieńskiej. Trwają prace zabezpieczające przed wodami powodziowymi na ulicach Cervi, Podgórzyńskiej i Daniłowskiego, a planowana jest też przebudowa ulic: Agnieszkowskiej, Myśliwskiej, Pod Chojnikiem, remont nawierzchni Michałowicka-Karkonoska oraz wymiana oświetlenia na ulicach Cieplickiej, Goduszyńskiej i Sowińskiego.
Niebawem rozpoczną się również prace przy przebudowie mostu nad potokiem Wrzosówka w Sobieszowie.

Komentarze (9)

"Przy Termach Cieplickich oraz na stadionie przy ulicy Lubańskiej zamontowano domki dla jeżyków." - działanie jak najbardziej chwalebne, ale - czy to nie młodzież szkolna winna podjąć się budowy takich domków, a ich instalację jedynie wyspecjalizowane firmy?! Zabawa, poprzez naukę uwarunkowań ekologicznych i przyrodoznawstwa, da więcej korzyści wynikających z takiej edukacji, niż na przykład zwiększenie godzin religii...

Dałbym Ci + , gdybyś nie ujawnił swojej fobii.
Lecz się.Mowa o jeżykach, a Ty ....

Jednym słowem: zero. Tyle nowych inwestycji w Cieplicach pod rządami Łużniaka. Ale plany są ambitne. Po domkach dla jeżyków planowane są domki dla wróbelków.

O czym tu jest mowa? Inwestycje, inwestycje, inwestycje !!!!Cieplickie !!!! Dobrze, że nareszcie zauważyli ,z jest coś takiego jak Cieplice, które kiedyś siłą włączono do tej Jeleniej Dziury. Czym chwaliłby się POdłużniak gdyby miał do dyspozycji tylko zasyfiały Plac Ratuszowy. Cieplice Śląskie Zdrój od lat wstydzą się, że komuniści przyłączyli do nich takie zapyziałe, śmierdzące miasteczko, które cały czas chyli się ku upadkowi i pociąga za sobą dawne atrakcyjne miejscowości (Cieplice i Sobieszów).

Lans i pusto słowie, pan monsz doprowadził miasto do zapaści.

pod Chojnikiem są ulice:Goduszyńska i Sowińskiego???
OD KIEDY

W Sobieszowie jest ulica "Pod Chojnikiem"

Skończyło się źródełko w muzeum ....

Rewitalizacja wieży widokowej, fajnie a przy okazji turyści zobaczą jak w ubiegłym roku zdewastowano okoliczny las. i to nie jest robota dzikiego PIS tylko " europejskiego PO" co naszym miastem rządzi.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.