Dobry występ naszych na Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

Przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wojcieszowie wystąpili w reprezentacji Dolnego Śląska, która z powodzeniem rywalizowała w IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się kilka dni temu w Zakopanem.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Pierwsza Dama RP Pani Agata Kornhauser – Duda a zawody zorganizował oddział Świętokrzyski. Ekipa dolnośląska składała się z 19 zawodników i 5 trenerów. Szkołę z Wojcieszowa reprezentowali Grażyna Gajewska, Piotr Wojtkowiak i Paweł Skrzypiec. Wszyscy oni wystartowali w biegach narciarskich.

Uroczyste otwarcie odbyło się pod Wielką Krokwią. Po wystąpieniach oficjeli głos zabrał Prezydent RP Andrzej Duda, a po nim zawody uroczyście otworzyła Pierwsza Dama RP. Stałym gościem od lat na różnego rodzaju zawodach jest prezes Olimpiad Specjalnych Katarzyna Frank – Niemczycka.
Reprezentacja Dolnego Śląska wcale nie odstawała od innych. Narciarze biegowi zdobyli 5 złotych medali, 7 srebrnych, 6 brązowych. Inni też zaprezentowali się bardzo dobrze bo 5 osób uplasowało się zaraz za podium a dwie zdobyły piąte miejsce. Narciarze alpejscy nie wypadli gorzej i również zdobyli kilka medali (1 złoty, 3 srebrne, 3 brązowe oraz 2 czwarte i jedno piąte miejsce) choć startowało ich tylko sześciu.
Pod koniec zawodów odbyło się losowanie reprezentacji na XI Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad specjalnych – Austria 2017. Znalazły się w niej dwie sportsmenki z Dolnego Śląska: Monika Bernaś z klubu Jeżyki Wałbrzych oraz Grażyna Gajewska z klubu Promyk Wojcieszów.