Dominik Bukowski Group w ODK

Dominik Bukowski Group w ODK

Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza na koncert jazzowy, który odbędzie się 13 marca o godz. 19. w kawiarni Muza. Wystąpi Dominik Bukowski Group.

DOMINIK BUKOWSKI - wibrafon
Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca indywidualnego wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999) oraz zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002. Od 2003 r. zajmuje II miejsce w kategorii wibrafon roku w ankiecie Jazz Forum.
Gra i nagrywa z takimi muzykami jak Tim Hagans, Cikada Quartet, Brian Melvin, Ulf Adaker, Gus Dahlberg, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Emil Kowalski, Piotr Wojtasik, Krystyna Stańko, Piotr Lemańczyk, Jacek Kochan, Leszek Kułakowski, Wojciech Staroniewicz, Przemek Dyakowski.

 

SRI HANURAGA - fortepian
W wieku 19 lat rozpoczął studia w Konserwatorium w Amsterdamie, rok później otrzymał I nagrodę indywidualną na East of Eastern Jazz Festival w Nijmegen, zaś w 2009 zajął drugie miejsce w YPF Jazz Piano Competition.

 

PIOTR LEMAŃCZYK - kontrabass
Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym Europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Koncertował m.in. we Francji, Izraelu, Kanadzie, Szwecji, Finlandii, Estonii, Rumunii.

 

PRZEMYSŁAW JAROSZ - perkusja
W 2005 r. zdobył Grand Prix festiwalu Rura Jazz Live z zespołem Acoustic Jazz Quartet. Ma na swoim koncie współpracę z Nicolasem Simionem, Piotrem Wojtasikiem, Grzegorzem Nagórskim, Jackiem Meirą i wieloma innymi.
Więcej na www.odk.karkonosze.com.
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.