Droga do Kamiennej Góry będzie zamknięta od Przełęczy do Ogorzelca

infografika DSDiK

Spore utrudnienia czekają kierowców podróżujących drogą nr wojewódzką 367 Jelenia Góra – Wałbrzych. Od jutra (środa 8 lipca) zamknięty dla ruchu będzie odcinek Przełęcz Kowarska – Ogorzelec. Utrudnienia potrwają do października.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu informuje o zamknięciu trzykilometrowego odcinka drogi na okres od 8 lipca do 15 października. Objazd poprowadzony drogą krajową nr 5 przez Przedwojów, Lubawka oraz drogą wojewódzką nr 367 przez Bukówka, Miszkowice, Jarkowice. Oczywiście kierowcom jadącym na trasie Jelenia Góra – Kamienna Góra znacznie wygodniej będzie jechać „3” do Kaczorowa, DW 358 do Marciszowa i „5” do Kamiennej Góry.
DSDiK na zamkniętym odcinku zleciło frezowanie istniejącej nawierzchni na gł.4 cm; - wzmocnienie istniejącej konstrukcji nowymi warstwami bitumicznymi; ścinkę i uzupełnienie poboczy gruntowych z miałowaniem; odtworzenie rowów przydrożnych; oczyszczenie i remont przepustów; wykonanie zjazdów wraz z przepustami pod zjazdami; elementy odwodnienia – ścieki z kostki kamiennej; wycinkę drzew i krzaków, prześwietlenie koron drzew; montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu; wykonanie oznakowania pionowego i poziomego grubowarstwowego; remont zatoki autobusowej z peronami. Prace będą kosztować prawie 2,8 mln zł.
Na załączonej mapce z objazdem zaznaczone kółka i cyfry oznaczają miejsca montazu tymczasowego oznakowania.

Komentarze (5)

jprdle

Cała droga dziurawa jak ser szwajcarski. Marszałek powinien się wstydzić.

misia no nareszcie się wzięli za te j***ne kratery w asfalcie. Droga tyle razy misia łatana i poprawiana i za każdym razem efekt ten sam: wk***ianie się i niszczenie zawieszenia. Mam nadzieję, że tym razem niczego nie smisiu*ą.

nie 367 tylko objazd po 369 i nie od samej przeleczy Kowarskiej bo to wazne info dla jadacych na Okraj ...

a poszerzom jom troche?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.