Impreza drezynowa w Mysłakowicach

Impreza drezynowa w Mysłakowicach

To będzie jedyna taka impreza w historii stacji Mysłakowice – zapowiadają organizatorzy. Zapraszają w niedzielę na imprezę drezynową.

Najważniejszym punktem imprezy będą przejazdy drezynami ręcznymi po kilkusetmetrowym odcinku dwóch torów stacji Mysłakowice w ciągu linii kolejowej Jelenia Góra – Karpacz/Kowary.
To pierwsze tego typu wydarzenie od czasu zamknięcia linii i prawdopodobnie ostatnie, ze względu na realizowany obecnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego program przejęcia linii i jej ponownego uruchomienia dla ruchu pasażerskiego.
Przejazdy nie są drogie, bilety w cenach 1 i 2 złote.
Przejazdom towarzyszyć będzie wystawa historycznych i współczesnych zdjęć o tematyce kolejowej, zorganizowana pod zabytkową wiatą na peronie nr 2.
Impreza drezynowa rozpocznie się o godzinie 09. i potrwa aż do 18.
Organizatorem imprezy jest Sowiogórskie Bractwo Kolejowe we współpracy z Koleją Karkonoską oraz Zarządcą Infrastruktury Kolejowej – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
 

Komentarze (5)

Z pewnością się wybiorę :)

jestem na bank

Suuuper :-D

A co z pociągiem specjalnym, który w te wakacje NA 100 PROCENT miał przejechać tą linią? Wakacje minęły, a o pociągu ani słychu. I co napinacze z KK? Drezynki to sobie wiecie gdzie możecie wsadzić. Rozumiem, że to tak na podratowanie honoru. Walczą o jakieś nikomu niepotrzebne kurioza, a tymczasem dużo atrakcyjniejsze linie (jak np. do Lwówka) umierają. Gdyby tam znalazł się organizator albo do Szklarskiej Poręby, to takie pociągi mogły by jeździć co tydzień. A tak nie mają nic.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.