Zespół artystyczny składa się z osób z niepełnosprawnościami oraz członków Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa. I trzeba od razu stwierdzić, że poszarpane, niczym rozrzucone fiszki z zapisanymi informacjami; niespójne, z pomieszanymi realistycznymi i surrealistycznymi fragmentami sceny, w tym przedstawieniu sprawdziły się znakomicie. Młodzi artyści, posługując się strzępkami zdań, ruchem, gestem, czasem krzykiem, są niezwykle prawdziwi w okazywaniu emocji i nastrojów. Nie udają, nie kłamią, są sobą i przez to tak sugestywni i akceptowani. Łukasz Duda po zakończonym owacjami przedstawieniu, dziękując wszystkim za przybycie w tak trudnym czasie, powiedział:

– Dla nas też był to trudny czas, bo nie jest łatwo przerwać pracę na tydzień przed premierą, potem mieć trzy miesiące wolnego, a potem znowu wrócić do tej pracy. 

Jeleniogórskie Centrum Kultury zachowało wszelkie rygory pandemiczne: płyn do dezynfekcji był do dyspozycji, widzowie wpisywali się na listę (trzeba było podać numer telefonu). Ograniczona liczba miejsc na widowni no i wymagane były maseczki. I z tym ostatnim wymogiem niektórzy mają „kłopot”, uznając, że ten nakaz ich nie dotyczy, więc maseczki lądują na brodzie albo wcale ich nie ma. Cóż, nie lubimy respektować zasad.

„SEN_kartoteka improwizacje / TEATR limitowana edycja” 

Spektakl powstał we współpracy Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Jeleniej Górze i Jeleniogórskiego Centrum Kultury.
Inspiracja: Tadeusz Różewicz „Kartoteka”, reżyseria: Łukasz Duda, inspicjent: Anita Glasder, muzyka: Krzysztof Mikołajczak, Dźwięk: Robert Kuryś, Piotr Warszewski, światło: Łukasz Izdebski, Łukasz Duda, opracowanie plastyczne: Magdalena Rzeszutek. 

Więcej o tym wydarzeniu w najbliższym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 30 czerwca 2020 r.   

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.