Inspirujące improwizacje na scenie JCK

Inspirujące improwizacje na scenie JCK

Jeleniogórskie Centrum Kultury jako pierwsze podniosło kurtynę (a właściwie biały ekran) 26 czerwca, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. A zaczęli niebanalnie, niezwykłym przedstawieniem, inspirowanym „Kartoteką” Tadeusza Różewicza „SEN_kartoteka improwizacje / TEATR limitowana edycja” przygotowanym pod kierunkiem Łukasza Dudy. 

Zespół artystyczny składa się z osób z niepełnosprawnościami oraz członków Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa. I trzeba od razu stwierdzić, że poszarpane, niczym rozrzucone fiszki z zapisanymi informacjami; niespójne, z pomieszanymi realistycznymi i surrealistycznymi fragmentami sceny, w tym przedstawieniu sprawdziły się znakomicie. Młodzi artyści, posługując się strzępkami zdań, ruchem, gestem, czasem krzykiem, są niezwykle prawdziwi w okazywaniu emocji i nastrojów. Nie udają, nie kłamią, są sobą i przez to tak sugestywni i akceptowani. Łukasz Duda po zakończonym owacjami przedstawieniu, dziękując wszystkim za przybycie w tak trudnym czasie, powiedział:

- Dla nas też był to trudny czas, bo nie jest łatwo przerwać pracę na tydzień przed premierą, potem mieć trzy miesiące wolnego, a potem znowu wrócić do tej pracy. 

Jeleniogórskie Centrum Kultury zachowało wszelkie rygory pandemiczne: płyn do dezynfekcji był do dyspozycji, widzowie wpisywali się na listę (trzeba było podać numer telefonu). Ograniczona liczba miejsc na widowni no i wymagane były maseczki. I z tym ostatnim wymogiem niektórzy mają „kłopot”, uznając, że ten nakaz ich nie dotyczy, więc maseczki lądują na brodzie albo wcale ich nie ma. Cóż, nie lubimy respektować zasad.

„SEN_kartoteka improwizacje / TEATR limitowana edycja” 

Spektakl powstał we współpracy Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Jeleniej Górze i Jeleniogórskiego Centrum Kultury.
Inspiracja: Tadeusz Różewicz „Kartoteka”, reżyseria: Łukasz Duda, inspicjent: Anita Glasder, muzyka: Krzysztof Mikołajczak, Dźwięk: Robert Kuryś, Piotr Warszewski, światło: Łukasz Izdebski, Łukasz Duda, opracowanie plastyczne: Magdalena Rzeszutek. 

Więcej o tym wydarzeniu w najbliższym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 30 czerwca 2020 r.   

Sen w JCK (1).jpg
Sen w JCK (2).jpg
Sen w JCK (3).jpg
Sen w JCK (4).jpg
Sen w JCK (5).jpg
Sen w JCK (6).jpg
Sen w JCK (7).jpg
Sen w JCK (8).jpg
Sen w JCK (9).jpg
Sen w JCK (10).jpg
Sen w JCK (11).jpg
Sen w JCK (12).jpg
Sen w JCK (13).jpg
Sen w JCK (14).jpg
Sen w JCK (15).jpg
Sen w JCK (16).jpg
Sen w JCK (17).jpg
Sen w JCK (18).jpg
Sen w JCK (19).jpg
Sen w JCK (20).jpg
W sali JCK.jpg

Komentarze (4)

To PIS podniósł. Kwiiii. Kwiii. Kwii

Wróć do swojego chlewu i tam ryj, bo chyba tylko tamten język znasz, jak widać.

Dopasowuję tylko styl wypowiedzi do poziomu i merytoryki
typów w rodzaju .bolszewik.Czekista. Staram się żeby zrozumiał...

Nikogo takiego na tym forum nie ma

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.