Inwazja Sztuki w Jeleniej Górze

Inwazja Sztuki w Jeleniej Górze

Zapraszamy na kolejne spotkanie ze sztuką i rzemiosłem. Tym razem głównym tematem będzie ceramika. Podczas kilkudniowych warsztatów, trwających od 18 do do 21 czerwca, grupa polskich i czeskich artystów amatorów pod okiem zawodowców zbuduje dwa ceramiczne piece oraz stworzy kolekcję glinianych przedmiotów. Efekty ich pracy będzie można obejrzeć podczas kulminacji warsztatów – TRANSGRANICZNEJ INWAZJI SZTUKI - w ostatni weekend czerwca.

W szkliwieniu i wypalaniu glinianych dzieł przy trzech piecach ceramicznych - dwóch nowych i jednym gotowym już prototypie - będą mogli uczestniczyć także mieszkańcy miasta i turyści.
TRANSGRANICZNA INWAZJA SZTUKI to jednak nie tylko piece ceramiczne. Przez dwa dni będzie można obserwować zmagania polskich i czeskich hutników szkła pracujących przy dwóch piecach szklarskich. Wysokie temperatury gwarantowane! I wcale nie trzeba jeździć daleko – wszystko to odbędzie się… na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, w sobotę i niedzielę 28-29 czerwca!
Do tego wiele stoisk z pokazami rzemiosła, warsztatami dla dorosłych i dzieci oraz ciekawymi, ręcznie wykonanymi przedmiotami ze szkła i nie tylko – czyli klasyczny jarmark artystyczny otwarty dla wszystkich.
Ponieważ impreza zbiega się z końcem roku szkolnego i początkiem wakacji, żeby osłodzić dzieciom ból rozstania ze szkołą, przygotowano dla nich WARSZTATY PLASTYCZNE
Program atrakcyjnych twórczych zajęć jest bogaty.
* Malowanie panoramy miasta na gigantycznym płótnie 6 x 2 m. Dzieci pod okiem artysty malarza pokażą, jak widzą Jelenią Górę. Powstanie jedno lub dwa płótna.
* Malowanie sklejkowego pociągu z figurami zwierząt i postaci z czeskich i polskich bajek. Przed jeleniogórskim ratuszem zatrzyma się osiem wagonów oraz dwie lokomotywy!
* Warsztaty plastyczne dla całych rodzin - szklana mozaika z panoramą Jeleniej Góry. Powstanie ogromna mozaika, która następnie stanie się ozdobą jednego z jeleniogórskich budynków publicznych jako wspólne dzieło jeleniogórzan.
* Malowanie zimowych bombek w letnią pogodę - konkurs dla dzieci o nagrodę prezydenta Jeleniej Góry i burmistrza czeskiego Żeleznego Brodu. Konkurs odbędzie się w sobotę, rozstrzygnięcie o godz. 18.00.
Zachęcamy rodziców do przyprowadzenia dzieci. U nas nawet w czasie deszczu dzieci się nie nudzą - w razie niepogody warsztaty odbędą się w hali namiotowej. Jednocześnie przypominamy, że chociaż się nie nudzą, to z pewnością się brudzą! Jeśli chcą mieć Państwo pociechę ze swoich pociech, proponujemy zapomnieć o elegancji i zabrać odpowiednie ubrania. Farby z dziecka po pewnym czasie się zmyją, ale ze spodni już raczej nie! Wszystkich Jeleniogórali oraz Turystów serdecznie zapraszamy!
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Więcej informacji: www.jck.pl, tel.: 75 64 78 884, 75 64 78 885.

 

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.