Izerskie klimaty, bogactwa i folklor w Mirsku

Izerskie klimaty, bogactwa i folklor w Mirsku

Po raz XVII na Stadionie Miejskim w Mirsku odbędzie się Izerska Gala. Dwudniowa impreza pełna atrakcji  w sobotę i niedzielę, 18 – 19 lipca. 

Sobota pod hasłem "Izerskie Klimaty - Izerskie Bogactwa". W programie m.in. Konkurs Rękodzieła Artystycznego i Żywności Ekologicznej (od godz. 13:00), występy amatorskich zespołów muzycznych z regionu, loty balonem, degustacja potraw, warsztaty przędzenia wełny, garncarstwa i wypieku chleba. A wieczorem koncerty: Kasi Popowskiej (godz. 19:15) i zespołu „Dwa Sławy” (godz. 21:00). W niedzielę "Izerska Gala Folkloru". Od godz. 13:00 prezentacje tradycyjnych potrwa i występy zespołów folklorystycznych; Finał Gali (godz. 19:00), koncert zespołów: Long & Junior (godz. 19:30) oraz Future Folk ze Stanisławem Karpiel Bułecką (godz. 21:30). O godz. 23:00 „sztuczne ognie na izerskim niebie”.

Program szczegółowy:

SOBOTA – 18 lipca 2015

IZERSKIE KLIMATY - IZERSKIE BOGACTWA
Godz.09,oo MYŚLIWSKIE ZAWODY STRZELECKIE – WIELOBÓJ MYŚLIWSKI „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk”- strzelnica myśliwska w Mroczkowicach (współorganizator Koło Łowieckie „WIENIEC”)
Godz.11,oo ZAWODY STRZELECKIE Z BRONI PNEUMATYCZNEJ „O Puchar Burmistrza  Miasta i Gminy Mirsk” w kat. kobiet, mężczyzn i młodzików (strzelnica kryta, współorg. MKS „Włókniarz”)

Godz. 13,oo VIII KONKURS RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO I ŻYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ POGÓRZA IZERSKIEGO „RĘKOEKODZIEŁO” (współrealizuje DODR Wrocław) 
Godz.15,oo WYSTĘPY AMATORSKICH ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH, SOLISTÓW I TANCERZY Z REGIONU JELENIOGÓRSKIEGO, GRY, ZABAWY I KONKURSY DLA DZIECI, LOTY BALONEM, DEGUSTACJA, PRZĘDZENIA WEŁNY I GARNCARSTWA, WARSZTATY WYPIEKU CHLEBA (współrealizuje LGD STOWARZYSZENIE „PARTNERSTWO IZERSKIE”) 
Godz.18,3o WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE „RĘKOEKODZIEŁO”
Godz.19,15 GWIAZDA WIECZORU: KASIA POPOWSKA z ZESPOŁEM
Godz.21,oo ZESPÓŁ „DWA SŁAWY” (hip-hop)
Godz.22,30 DYSKOTEKA MUZYCZNEGO RADIA JELENIA GÓRA (do godz.0,45)
NIEDZIELA – 19 lipca 2015

IZERSKA GALA FOLKLORU
Godz. 13,oo UROCZYSTE OTWARCIE XVII IZERSKIEJ GALI
Godz. 13,oo PREZENTACJE TRADYCYJNYCH POTRAW i WYSTĘPY SCENICZNE ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH: RADOSTOWIANIE (Radostów), RZĄSINIANKI (Rząsiny), IZERSKIE BOGDANKI (Mirsk), CISOWIANKI (Henryków), RYBNICZANKI (Rybnica), ŁUŻYCZANKI (Pobiedna), GRYFOWIANIE (Gryfów Śl.), JELENIOGÓRZANIE (Jelenia Góra), BŁĘKITNE KAMIZELKI (Łagów), LASOWIANIE (Pieńsk), CHABRY (Kwieciszowice), ROZMARYN (Bogatynia), MALWY (Platerówka-Włosień), JARZĘBINA (Zawidów), POLNE KWIATY (Zaręba), PODGÓRZANIE (Kamień-Mroczkowice), PODOLANIE (Czerwona Woda), KWISOWIANIE (Giebułtów), JARZĘBINA (Skorzynice)
Godz. 19,oo FINAŁ GALI: WSPÓLNA PIEŚŃ - PODZIĘKOWANIA I POŻEGNANIE
Godz. 19,3o KONCERT ZESPOŁU LONG & JUNIOR” (disco-dance)
Godz. 21,3o GWIAZDA WIECZORU : „FUTURE FOLK” i Stanisław Karpiel-Bułecka
Godz..23,oo SZTUCZNE OGNIE NA IZERSKIM NIEBIE  

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.