Jelenia Góra i prawie cały region od soboty na czerwono?

infografika: DUW

Gwałtowny wzrost nowych zakażeń koronawirusem nie omija też naszego regionu. Liczba codziennie diagnozowanych przypadków sprawi, że zapewne już od najbliższej soboty większość powiatów znajdzie się w czerwonej strefie.

Prawie na pewno nadal będzie w niej powiat kamiennogórski, a oprócz niego także Jelenia Góra oraz powiaty bolesławiecki i lubański. Bardzo prawdopodobne, że czerwoną strefą objęte zostaną także powiaty lwówecki i zgorzelecki. O wszystkim zdecyduje dzisiejsza liczba zakażeń.
Już jutro Ministerstwo Zdrowia poda zaktualizowaną listę powiatów objętych czerwona strefą. Weźmie pod uwagę łączną liczbę zakażeń w okresie 8-21 października. Obliczyliśmy, ile przypadków wykryto w dniach 8-20 października w powiatach regionu jeleniogórskiego. Na listę kwalifikują się te powiaty, w których w ciągu 14 dni wskaźnik nowych zakażonych na 10 tys. mieszkańców przekroczył 12.
Kolejne dane to: liczba mieszkańców (na 1 stycznia 2020 wg. GUS); liczba zdiagnozowanych zakażeń 8 października; liczba zakażeń 20 października; przyrost; odsetek
Jelenia Góra – (79061) 199 – 314 (+115): 14,5 proc.
Powiat jeleniogórski – (63591) 188 – 234 (+46): 7,0 proc.
Powiat bolesławiecki – (90113) 272 – 419 (+127): 14,1 proc.
Powiat kamiennogórski – (39569) 40 – 133 (+93): 23,5 proc.
Powiat lubański – (54 254) 100 – 190 (+90): 16,6 proc.
Powiat lwówecki – (49925) 70 – 125 (+55): 11,0 proc.
Powiat zgorzelecki –(89188) 126 – 227 (+103): 11,6 proc.
Wejście powiatu do czerwonej strefy oznacza dodatkowe rygory epidemiczne. Obecnie obowiązuje ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę; zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne); ograniczenie liczby uczestników obrzędów religijnych do maksymalnie 1 osoby na 7 m kw.; ograniczenie uczestników zgromadzeń publicznych do maksymalnie 10 osób; nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych) w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych.
Tych rygorów może być więcej, bo władze zapowiadają poszerzenie liczby ograniczeń w strefach czerwonych.
 

Komentarze (45)

Czy nadprezes narodowo socjalistycznych Wolakow führer Kaczyński został obudzony? Nie daj Bóg by przespal do południa wprowadzenie własnego stanu nadzwyczajnego.

Idź zrób sobie dobrze, bo esbecką bździną czuć

Mam Szwagierke w Służbie Zdrowia! Mówi że Jelonka od piątku na Czerwono!!! Twoje gadanie nic nie zmieni... Daruj sobie pewnie jak będzie jak w Lombard II to i tak zdechniesz bo nikt cię nie lubi, jak twoich komentarzy... Nie jestem Robotem.

To nie jest odsetek. Podana wartość jest stukrotnie zawyżona.
Pierwszy rząd: Jelenia Góra, 115 przypadków na 79061 mieszkańców, to daje 115/79061=0,00145 a to jest 0,145%, a nie 14,5%.
Jest to 14,5 przypadka na 10 000 mieszkańców, czyli ponad 12, które kwalifikuje do czerwonej strefy.

Już tydzień temu powinniśmy być w czerwonej strefie.

jeszcze więcej testów róbcie o dokładności od 15-25%....Zapewne ilości zakażeń wzrosną proporcjonalnie do testów...Ludzie myślcie

Nadprezes Wolski kulawy führer Kaczyński i gangster dwukrotnie certyfikowany patologiczny oszust i kłamca Moravitzky, zabili 130 osób.

Cóż, takie są skutki testowania metodą PCR, która nie odróżniają koronawirusa SARS CoV-2 od innych koronawirusów powodujących np. zwykłe przeziębienie. Wszystkie wykrywane zakażenia wrzucane są do przysłowiowego jednego worka.

10 040? 130 zgonów. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki? A jednak mam wrażenie, że właśnie weszliśmy. I do rzeki, i do kokpitu. Tupolewizm wersja nie wiem ktora. Śmiało.Ląduj. Zmieścisz sie. Brak przygotowania . A krzyworyj powiedział:" „Ludzie są tacy g****, że to działa. Niesamowite!” Pytanie: która to minuta? Po-my-sły?

„Ludzie są tacy g ł u p i, że to działa. Niesamowite!”

Gdzie jest paraprezydent opos? Ktokolwiek widział?
Ktokolwiek wie?

1 listopada. Ląduj dziadu.

Pull up, pull up, pull up !!!! Kur.....a!!!!!

Je e b ł o. Wina Tuska.

I Giertycha.

Dobre

Raczej tragiczne. Epidemia wymknie się spod kontroli także statystykom i modelom matematycznym. Będzie tak duży przyrost plusów i śmierci, że modele w pierwszym okresie nie będą matematycznie poprawnie prognozować.

Nagminnie ludzie chodzą bez masek lub mają je tylko na ustach ani razu nie spotkałam patrolu policji lub straży miejskiej w centrum Jeleniej może by się ktoś tym zainteresował!

Oprócz ludzi świadomych zagrożenia nikogo to nie interesuje.

Zainteresuj się swoją d.pą konfidentko j.bana.
Kaganiec na ryj i do budy.

J.bany obsz.czymurku od teraz jak wychylisz ryj na mieście otrzymasz upomnienie od 5stówek w górę. Poznamy twoje możliwości finansowe...

W/g przemówienia pana Piecha w Sejmie, rząd PiS-u na czele pana Morawieckiego w walce z epidemią, stanowi światowy wzór właściwego, mądrego i modelowego postępowania w ochronie społeczeństwa! W Janowicach Wielkich przewróciła się betoniarka, ale beton się nie wylał, natomiast ocean wazeliny z trybuny sejmowej - wylał się na cały Świat!

Przewalacz pisbolszewicki Szumowski miał w szpitalu kartoteke z czerwoną gwiazdą. Eeeebanemu bolszewikowi zabrakło sierpa i młota?

Narodowo socjalistyczny pisbolszewizm pod wodzo dzielnego podwójnie certyfikowanego oszusta i kłamcy przestępcy Moravitzky wprowadził zakaz lotów do Andora. Ale Andora nie ma lotniska. Je*** pis certyfikowanych k r e t y n ó w.

Psychopaci z PiSbolszewii najpierw mówili o Covidzie w odwrocie, a teraz mówią że może uda się przeżyć.

Tak się dzieje bo przywódcy cywilni jak i duchowi upadli moralnie .
Wczorajszy wywiad z panem Dziwiszem dokładnie obrazuje zakłamanie Kościoła a że ołtarz jest powiązany z tronem to rządzący też są winni.

Przedstawiano Szumowskiego prawie jak świętego i co się okazało? Gdzie są miliony ? Nikt nie ponosi odpowiedzialności. A może czas na " rewolucję francuską" i szafot.

Socliba pod gilotynę.

W czerwonej strefie jesteśmy od kilkudziesięciu lat. Gdybyśmy trafili do czarnej strefy to było by coś! Z całym szacunkiem dla chorych, to nie jest wirus tylko bakteria zmutowała. Póki co władze poszczególnych państw robią sobie z tego pożywkę bo coś obopólnie knują. .

Żyjesz urojeniami.Czerwona dolina,nie ma wirusa jest bakteria,pewnie wirusa hiv też nie ma a nasza gleba jest płaska.Wpływ na to mają nadmiernie spożywane używki i niewłaściwa telewizja i radio

Czekista odstaw te tabletki psychotropowe bo naprawdę uwierzysz w te debilowate bzdury co wypisujesz. I jeszcze
raz podpowiadam tobie---PILNUJ SWOJEJ MAŃKI-- LAFIRYNDY--.

Sąsiadka też prosi aby twoja MAŃKA odebrała od niej tego sztucznego penisa co to jej wypadł na klatce schodowej jak pijana jak bela wracała do domu.

Zorganizowana z pompą pół roku temu akcja sprowadzenia przez KGHM kilku milionów bezużytecznych maseczek dla personelu medycznego w rzeczywistości była operacją funkcjonariuszy Agencji Wywiadu, którym pomogły firmy stworzone przez byłych oficerów służb amerykańskich i chińskich - wynika z ustaleń "Wyborczej".

Według niego zysk pochodzący ze sprzedaży maseczek – identyczne kosztowały w Polsce po 2 zł za sztukę, kontrolowany przez państwo KGHM kupował je w Chinach cztery razy drożej, bo po 2 dolary – zasilić miał później fundusz operacyjny Agencji Wywiadu.

Tych s k u r w y s y n o w z AW powinno się powiesić. Jak kundli.

Sprawa utrzymywana jest jednak – jak początkowo wszystkie rządowe zakupy związane z COVID-19 – w ścisłej tajemnicy. Do tego stopnia, że 4 kwietnia odpowiedzialny za takie zakupy wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński rozsyła do dyrektorów w resorcie okólnik: „Żadnych umów. Żadnych ewidencji poza excelem prostym – co kupiliśmy i dokąd to trafiło. Jeżeli ktoś czuje się niekomfortowo z tym – proszę przygotować mi w EZD [elektronicznym systemie zarządzania dokumentacją] projekt polecenia o powyższej treści, które na mocy ustawy o służbie cywilnej wydam”. Mamy tego mejla.

A teraz piszę dla pisowskich nieuków. Krzywomordy patologiczny oszust i kłamca Moravitzky powyższą transakcją dokonał przestępczego czyli nielegalnego zasilenia funduszy operacyjnych AW ze środków funduszu zwalczania covid. Budżet AW może być zasilany tylko z budżetu państwa w drodze budżetowej ustawy Sejmu.
Za to przestępstwo krzywomordy patus powinien natychmiast stanąć przed trybunałem stanu i powszechnym sądem karnym.
Tak zwany orzeł biały tapla się w błocie razem z biało czerwoną.

Mały kulawy hitler Kaczyński i krzyworyj dwukrotnie certyfikowany patologiczny oszust i kłamca Moravitzky swoimi zaniechaniami zabili 168 osób.

Mafijny piSS w najlepsze okrada polski budżet przy użyciu przepłacanych UBeków którymi podobno tak się brzydzą, jednak trefne interesy z nimi robią.

Wolska to taka kolejna republika sowiecka z nowotworzoną oligarchią piSSu okradającą państwo i tłumiącą ślady demokracji, wschód dzikich faszyzujących cebulaków co się dogadali z mafią Watykańskią w sprawie rozbioru Polski i podziału łupów.

Zapłacicie za to sowieckie miernoty!

To nie "Agencja Wywiadu"
To burdel i prywatny folwark paru polityków, niedopieszczonych i niedouczonych agentów oraz pożal się Boże pseudobiznesmenów, którzy nawet kawałka szmaty z gumą nie potrafią ani sprawdzić, ani tanio kupić, ale za to zarobić jak na złocie metodami nie do końca etycznymi to wszyscy chcą.
A wszystko to z uśmiechem na ustach i gębą pełną frazesów "patriotycznych" i "bogobojnych". Zesrał się orzeł biały i wytaplał w g u f n i e.

Maseczki to był drobny pikus w porównaniu z respiratorami. Tutaj też umoczona jest policja polityczna. Kto może czterokrotnie podnosić ceny w stosunku do cen rynkowych a do tego nie wywiązać się z kontraktu, bez oddawania pieniędzy? I bez obawy o jakiekolwiek konsekwencje. "Okradziony" PIS nie skierował przecież sprawy do sądu. Bo tak naprawdę to PISbolszewia jest beneficjentem, a okradzeni jesteśmy my, Polacy.

Narodowo socjalistyczna grupa przestępcza krzyworyja patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego wraz Pis.owskimi gangsterami tworzacymi rząd, w służbie gangsterom, pod przykrywką ochrony obywateli przed zakażeniem. Sprzeniewierzenie się wszelkim zasadom.

Morawiecki, wicepremier Jacek Sasin , z Kaczyńskim i prezesem KGHM Marcinem Chudzińskim najprawdopodobniej się jeszcze nie zorientowali że już mamy III RP od kilku lat i że nadal trwa rząd podziemny w Londynie na obczyźnie a oni rządzą z ukrycia .
Zakupy w czasie epidemii robi Agencja Wywiadu skrycie i potajemnie , płaci poprzez firmę KGHM sumy jakie są wydawane stanowią tajemnicę. Rząd na wariackich papierach , jeszcze nie ogłoszono jakie mają być wybory prezydenta a już wydrukowano karty do głosowania za przeszło 70 milionów zł. wybory się nie odbyły i ponad 70 milionów szlak trafił . Epidemia szaleje a rząd przeznacza 2 miliardy zł. na propagandę TV_PiS po mimo że ludność żądała by te pieniądze przeznaczyć na służbę zdrowia. Premier wraz z rządem kłamie , oszukuje kiedy namawia do szczepienia p.grypie lecz szczepionki niema dla seniorów i w ogóle bo jakie zakupiono rozdysponowano między swoich po urzędach i zwykły obywatel się nie miał prawa załapać. Rząd na wariackich papierach.

Dzięki narodowym socjalistom pis.bolszewikom zrozumiałem, że państwo może zostać przejęte przez zorganizowaną grupę przestępczą

Poziom polskiego rządu na poziomie bazarowych oszustów grających w trzy karty

W tym pop..m kraju da się wszystko przykryć przez bho. „Kradłem, ale to dla Polski było”. Tak mi dopomóż bób. Humus i włoszczyzna.
Robisz przekręt życia? Rozpuść ploty, że to pieniądze dla służb, dla naszych, polskich dżejmsów błądów. A grzechy odpuszczone ci będą, suweren suteren to kupi.

..........W.A.R.I.A.T............

Ja pierdziele ca za PIS. Zamknął Czechy, powprowadzał godziny policyjne we Francji, Belgi i Włoszech. W Niemczech też każe nosić maseczek.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.