Jest lista placówek,gdzie zaszczepią przeciw COVID-19

FOT.Pixabay

Znana jest lista placówek z naszego regionu, w których będzie można się zaszczepić przeciw COVID-19. Zobacz wykaz i dowiedz się, jak się zarejestrować.

W Jeleniej Górze zaszczepić można będzie się w 19 punktach:

1/ Elżbieta Pyrzanowska, Poradnia lekarza rodzinnego, ul. Mikołaja Kopernika 2

2/ PRZYCHODNIA DOKTOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Punkt szczepień, ul. Grottgera

3/ PETRONELA GORAJEWSKA PRZEDSIĘBIORSTWO LECZNICZE NZOZ SOBIESZÓW, Punkt szczepień, ul. Cieplicka

4/ KCM CLINIC SPÓŁKA AKCYJNA, Punkt szczepień, ul. Bankowa

5/ Elżbieta Pyrzanowska, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Lekarz Rodzinny" Filia Kopernik”, ul. Kopernika 6/ Elżbieta Pyrzanowska, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Lekarz Rodzinny", ul. Wrocławska

7/ UZDROWISKO CIEPLICE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - GRUPA PGU, Poradnia uzdrowiskowa, ul. Leśnicza

8/ PRZYCHODNIA ZABOBRZE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Ogińskiego

9/ CENTRUM MEDYCZNE KARPACZ SPÓŁKA AKCYJNA,Przychodnia w Jeleniej Górze – Cieplice, ul. Cieplicka

10/ PHARMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Zielona

11/ SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI WE WROCŁAWIU, Przychodnia MSWiA w Jeleniej Górze, ul. Nowowiejska

12/ SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SZPITAL SPECJALISTYCZNY MSWiA,Cieplickie Centrum Specjalistyki Ambulatoryjnej w Jeleniej Górze, ul. Cieplicka 13/ ARS MEDICA S.C. JANUSZ BOGUCKI, ALICJA TARGOŃSKA NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ, Punkt szczepień, ul. Kopernika

14/ Zakład Usług Lekarskich "ZDROWIE" , Pracownia diagnostyki laboratoryjnej (Laboratorium), ul. Mostowa

15/ Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "PROMED" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Gabinet diagnostyczno-zabiegowy, ul. Różyckiego

16/ Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "PROMED" , Gabinet diagnostyczno-zabiegowy, ul. Michała Drzymały

17/ Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, ul. Ogińskiego

18/ SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SZPITAL MSWiA, ul. Cieplicka

19/ Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze, ul. Różyckiego

 

Punkty szczepień w powiecie karkonoskim

1/Samodzielny Publiczny Gminny Ośrodek Zdrowia w Jeżowie Sudeckim, filia w Dziwiszowie

2/ PHARMED, Janowice Wielkie, ul.  Wojska Polskiego 16 3/Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, ul.  Ogińskiego 6

4/ RODZINNA PRZYCHODNIA LEKARSKA ADAM ZIELIŃSKI,  STARA KAMIENICA

5/ Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach, ul. Wojska Polskiego 2a

6/ NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "NASZE ZDROWIE" PICHLAK, SZATANIK - PRAKTYKA LEKARSKA SPÓŁKA PARTNERSKA Przychodnia " Nasze Zdrowie " Placówka w Podgórzynie ul.  Żołnierska

7/ WOJEWÓDZKI SZPITAL REHABILITACYJNY W JANOWICACH WIELKICH, Janowice Wielkie ul. Sudecka

8/ CENTRUM MEDYCZNE KARPACZ SPÓŁKA AKCYJNA Szpital - Zarzecze, Karpacz ul. Myśliwska

9/ CENTRUM MEDYCZNE KARPACZ, Przychodnia w Karpaczu ul. Konstytucji 3 Maja

10/ Izerskie Centrum Pulmonologii i Chemioterapii "Izer-Med",  Przychodnia POZ, Szklarska Poręba ul. Szpitalna

11/TOMASZ CELMER NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ CITO-MED, Kowary 1 ul. Maja

12/ POWIATOWE CENTRUM ZDROWIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W KOWARACH, Punkt szczepień, Kowary ul. Jeleniogórska

13/ Małgorzata Zahorska i Cezary Zahorski s.c. Gabinet lekarza rodzinnego, Piechowice ul. Kryształowa

Szczepienia na COVID-19 na Dolnym Śląsku

Na całym Dolnym Śląsku wyznaczono 492 punkty szczepień. Między innymi w Wałbrzychu - 13, w Lubinie i Głogowie po 8, Zgorzelcu, Bolesławcu i Świdnicy po 7, w Lubaniu - 6, Legnicy i Dzierżoniowie po 6, w Oławie - 5, a w Oleśnicy – 2. Punkty szczepień działać będą także w mniejszych miejscowościach np. Sieniawce, Czerwonej Wodzie, Pobiednej, Olszynie, Świeradowie Zdroju,  Warcie Bolesławieckiej.

We Wrocławiu będą działały 133 punkty szczepień. Są zlokalizowane zarówno w prywatnych szpitalach, przychodniach i gabinetach, jak i w publicznych placówkach.

Listę dokładną znajdziecie na www.gov.pl/web/szczepimysie/dolnoslaskie

Szczepienia na COVID-19. Kto pierwszy?

Powszechne zapisy na szczepienia rozpoczną się 15 stycznia. Będzie można się zgłosić przez specjalną infolinię (989 lub 22 62 62 989),internetowe konto pacjenta dostępne na stronach rządowych, u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

W pierwszej kolejności szczepieni będą pensjonariusze i pracownicy domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu.

W tym etapie szczepione będą także osoby powyżej 60 lat (począwszy od najstarszych) oraz służby mundurowe, w tym wojska obrony terytorialnej i nauczyciele.

W drugim etapie szczepienie otrzymają "kluczowe grupy zawodowe", m.in. pracownicy transportu publicznego, urzędnicy zaangażowani w zwalczanie epidemii, a także osoby poniżej 60. roku życia, które cierpią na choroby przewlekłe, zwiększające ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.

Trzeci etap szczepień na COVID-19 obejmie przedsiębiorców i pracowników zamkniętych sektorów gospodarki, a także pozostałą część dorosłej populacji Polaków.

Szczepienia przeciwko COVID-19 są darmowe i dobrowolne. Mogą przyjąć je osoby, które ukończyły 16 lat. Szczepionka jest podawana domięśniowo (w ramię) i po rozcieńczeniu, jako cykl dwóch dawek (0,3 ml każda) w odstępie co najmniej 21 dni. Osoba, która przyjęła szczepionkę zyskuje pełną ochronę po 7 dniach od przyjęcia drugiej dawki.

Po zarezerwowaniu wizyty pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Wiadomość przypominająca zostanie wysłana dodatkowo dzień przed wizytą. Ponieważ procedura szczepienia zakłada przyjęcie dwóch dawek w odstępie ok. 21 dni, pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty.

Szczepienia na COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia. W pierwszej turze szczepieni są medycy i pracownicy placówek medycznych - to tzw. grupa zero. Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze otrzymało w poniedziałek ( 4 stycznia) 360 kolejnych dawek szczepionki. – Kontynuowane są z nich szczepienia personelu medycznego przeciwko COVID-19. Jednocześnie do 14 stycznia przedłużono okres zapisywania się na szczepienia dla osób pracujących zarówno w naszym szpitalu, jak i w innych placówkach medycznych – wyjaśnia Justyna Szreter odpowiedzialna za kontakt z mediami w WCSKJ.

Komentarze (19)

Najpierw tory do lwufka a potem szczepienia!

Grześ "Plandemia" Braun odradza szczepienia. Jak wiadomo zaszczepić nas maja Reptilianie. Wszczepią nam Czipy i będą sterować za pomocą 5G. A wszystko po to, żebyśmy nie poznali prawdy o płaskiej Ziemi.

Najpierw ci ze Złotą Palmą

A gdzie będą się szczepić ci co nie wierzą w Covida?

Czy klechy co twierdzili o szkodliwości szczepień już się zaszczepili?

To niesprawiedliwe, że wszystkich szczepią imperialistycznymi szczepionkami. Socliba powinno się zaszczepić ruskim sputnikiem i jeszcze ekstra przeciw wściekliźnie.

Z soclibem jest tak zawsze: często nieg****o zaczyna ale g****o kończy.Czy przeszkadzają Ci wszystkie klechy, na przykład żydowskie i muzułmańskie też, czy tylko chrześcijańskie?

MILICJANCI ZAPŁACĄ Z WŁASNYCH KIESZENI ZA EFEKT "PRAWA TELEWIZYJNEGO" ?

"Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zasądzone kwoty zadośćuczynienia poszczególni policjanci będą musieli płacić z prywatnych majątków, niezależnie od tego, jaki Sąd uzna stopień współwiny Skarbu Państwa."

"Pracownika sanepidu winnego uchylonej decyzji o karze pieniężnej też można pozwać"

"Policjantom grozi do 62 tysięcy pozwów o naruszenie przez nich, a nie przez Policję, dóbr osobistych poszczególnych osób i firm. "

"Aby pozwać funkcjonariusza za naruszenie dóbr osobistych nie trzeba znać jego adresu czy peselu. Wystarczy do Sądów, które oddaliły wniosek policjanta o ukaranie mandatem i do sądu, który unieważnił decyzję sanepidu o karze pieniężnej wysłać wnioski o odpłatną kopie akt danej sprawy. W aktach będą dane osobowe policjanta oraz jednostka, w której pełni służbę. W pozwie o naruszenie przez tego funkcjonariusza dóbr osobistych wystarczy wskazać jego imię, nazwisko oraz adres jednostki. Sąd tam wyśle odpis pozwu, a Policja jako instytucja zaufania publicznego przekaże pozew pozwanemu."

"Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.

W rezultacie prawie każda osoba oraz prawie każda firma, która została ukarana na podstawie rozporządzenia, a nie ustawy, mandatem lub wnioskiem do sanepidu, przez jakiegokolwiek policjanta może teraz tego konkretnego policjanta pozwać o naruszenie jej dóbr osobistych bezprawnym mandatem i wnioskiem.

Eksperci twierdzą, że można żądać 10 tysięcy złotych, a jeśli wskutek wniosku do sanepidu ten nałożył karę finansową i przeprowadził egzekucję skarbową to można w powództwie żądać nawet 20 tysięcy złotych.

Decyzja o mandacie i wniosku o ukaranie kwotą pieniężną do sanepidu to indywidualna decyzja policjanta, a nie Policji

Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk podczas konferencji prasowych, w których omawiał obostrzenia, niejednokrotnie mówił, że mandat i wniosek do sanepidu to indywidualna decyzja poszczególnych funkcjonariuszy.

To samo powtarzał Komendant Stołecznej Policji, że są to indywidualne decyzje poszczególnych funkcjonariuszy.

Jeśli dodatkowo na wniosek tego policjanta, czyli na podstawie jego notatki z przebiegu interwencji, sanepid nałożył karę pieniężną i przeprowadził jej egzekucję zanim zakończył się proces odwołania od decyzji sanepidu, to wtedy policjanta można pozwać o wyższą kwotę.
Warunkiem jednak jest uzyskanie prawomocnego unieważnienia decyzji sanepidu, która powstała na podstawie notatki tego policjanta."

Należy zbierać dowody bezprawnej egzekucji fikcyjnej wierzytelności z tytułu nielegalnej decyzji sanepidu

Należy również wezwać skarbówkę by na piśmie przysłała wykaz wszelkich czynności egzekucyjnych, jakie podjęła w kierunku wyegzekwowania fikcyjnej wierzytelności. Chodzi tutaj o uzyskanie informacji, do jakich podmiotów skarbówka wysyłała zajęcie fikcyjnej wierzytelności – mogą to być prywatne konta, zakład pracy, kontrahenci. Wszędzie tam naruszono dobra osobiste osoby, którą “pomawia” się o bycie dłużnikiem na podstawie fikcyjnej wierzytelności.

Te wszystkie dokumenty będą bardzo ważne w procesie o naruszenie dóbr osobistych, a do ich naruszenia z winy policjanta, który to bezprawnie zainicjował, bezsprzecznie doszło. Oczywiście pod warunkiem, że ofiara dysponuje wyrokiem sądu, który zarówno mandat i jak i wniosek do sanepidu unieważniają. Bez tego nic się nie będzie dało zrobić

Tak i znów zostaliśmy "zdradzeni o świcie" .Padła nadzieja w Trampie, zaczynam się obawiać o zdrowie naszych "polityków" zaczadzonych tramp,pis,mem.

I oto dowody na to , że jeden niestabilny umysłowo psychopata może zagrozić demokracji w jej kolebce, czyli Stanach Zjednoczonych Ameryki i doprowadzić do jej zagrożenia.
Polsko patrz i ucz się jak temu zapobiec, bo i u nas jest taka sama sytuacja !!!
Je*** pis.

Ye.niy się w łeb szubrawcu.

Teraz już wiecie jak będzie wyglądało "przekazanie władzy" po przegranych wyborach przez wspaniałego klona Stalina führera Kaczyńskiego i popierającego go paraprezydent wolski Du.pę.

Najwyższy czas aby służby specjalne do ochrony bezpieczeństwa Państwa zaczęły inwigilację bojówkom tzw, Straż Narodowa.
Czas wcześniejszych wyborów zbliża się po wygranych wyborach Bidena. Ukrócić nadawanie propagandy przez TV Trwam a po rozgonieniu pislactwa likwidacja TVPsczujnia.

Takich służb nie ma.

Lista śmieci

Śmierci miało być

19/ Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze, ul. Różyckiego, Chyba na Ogińskiego.

Lubań aż 1 placówka

nie widzę informacji o zaszczepieniu poza kolejnością senatora RP z Jeleniej Góry Krzysztofa Mroza.

Lista jest, ale nie w tym artykule.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.