Koncertowy „Eugeniusz Oniegin”

Koncertową wersję słynnej opery Piotra Czajkowskiego batutą poprowadzi José Maria Florêncio.

Trwa operowa wiosna w Filharmonii Dolnośląskiej. Już w najbliższy piątek, 23 maja, o godz. 19.00 w jeleniogórskiej sali koncertowej zabrzmi „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego!

W ramach specjalnego cyklu „Maj z operą” w Jeleniej Górze prezentowane są koncertowe wersje najsłynniejszych dzieł operowych. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej wykonuje je wspólnie ze śpiewającymi solistami polskich teatrów muzycznych. Te szczególne koncerty przygotowywane są przez znanych dyrygentów, specjalizujących się w takim właśnie repertuarze, z wielkim doświadczeniem w pracy na scenach operowych.

„Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego batutą poprowadzi José Maria Florêncio – ceniony dyrygent rodem z Brazylii, który od ponad ćwierć wieku mieszka w Polsce i z naszego kraju (którego od niemal dekady jest obywatelem) wyjeżdża w liczne koncertowe podróże po całym świecie. J. M. Florêncio zaliczany jest do grona najlepszych dyrygentów swojego pokolenia. Pełnił funkcję stałego dyrygenta Teatru Wielkiego w Łodzi, był też m.in. dyrektorem muzycznym Opery Wrocławskiej, dyrygentem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie i dyrektorem muzycznym Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Kierował też wieloma innymi znanymi instytucjami muzycznymi oraz zespołami orkiestrowymi w Polsce i za granicą. Wiele z przygotowywanych przez niego spektakli operowych było nagrywanych i emitowanych przez światową stację „Mezzo TV” oraz zdobywało prestiżowe nagrody artystyczne.

Podczas piątkowego koncertu w rolach śpiewających solistów wystąpią: Tatiana – Anna Mikołajczyk (sopran), Oniegin – Tomasz Rak (baryton), Lenski – Aleksander Kunach (tenor), Gremin - Daniel Borowski (bas), Olga – Karolina Sikora (mezzosopran), Laryna/Niania – Joanna Cortes (sopran).

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie koncert w jeleniogórskiej filharmonii. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w czwartek, 22 maja, po godz. 14.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich” z  zapowiedzią tego muzycznego wydarzenia. Zapraszamy!
 

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.